Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az a fehér vakság?

Milyen az a fehér vakság?

Figyelt kérdés
Még eddig nem hallottam róla,megtudnátok mondani.

2019. dec. 2. 13:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Senki se?
2019. dec. 2. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vakok általában nem sötétet látnak, ahogy a többi ember hiszi. Van, aki színes foltokat, van, aki fehérséget. Ezt az érzést az agyuk állítja elő, függetlenül attól, hogy a szemük vagy a látóidegük nem működik.
2019. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem és ezt pontosan hogy érted? És ezt megtörténhet olyannal is,aki lát már azóta?
2019. dec. 2. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom pontosabban elmagyarázni, mert szerencsére nem tapasztaltam ezt meg. Én látó vagyok, de az egyik legjobb barátnőm 16 éves kora óta vak, és tőle tudom ezeket.

Hogy érted azt, hogy ez "megtörténhet olyannal is,aki lát már azóta"?

2019. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan mint a négereké, a természet nem tesz különbséget! :)
2019. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3:

Én még nem hallottam olyanról, hogy egy vak embernek visszatért volna a látása.

2019. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6 így én se hallottam. Olyanról már igen, hogy valaki látóideg gyulladás miatt megvakult és amikor elmúlt a gyulladás helyre állt a látása.

Sclerosis multiplex betegségnek jellemző tünete az átmeneti megvakulás is, esetleg nem a megszokott színlátás.

Elalvás előtt még bézs színű tárgyat gyulladás miatt más színűnek, esetleg csillogó fehérnek látsz.

2021. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!