Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol és hogyan lehet támogatókr...

Hol és hogyan lehet támogatókra szert tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy érzem, romokban hever az életem. Gyűlölök ott élni, ahol élek, első célom az életben az, hogy minél hamarabb minél messzebbre elmehessek onnan. Bár egyetemre se oda járok, egyre nehezebb a folyamatos utazgatás, meg hogy ott szabadidőmben, órák között nem tudok meleg, szobatiszta helyre menni, és egy kicsit egyedül lenni. Pénzem alig van, szüleim, rokonaim nem támogatnak sem ebben (nem azért mert nem akarnak, hanem inkább mert nem tudnak), sem másban. Minden apróságért lecsesznek megállás nélkül, már itthon lenni is rossz. Dolgoztam a nyáron, de sehová nem hívtak, csak gyárakba pakolgatni (fizikailag is le vagyok épülve, edzeni meg nem akarok egyedül járni éspedig nincs kivel), ami csak még jobban leterhelt, és nem is ezt szeretném csinálni az életben - meg azért nem is kerestem olyan sokat. Barátom is kevés van, de közülük egy sincs, akire az életemet is rábíznám. Vacak családi körülmények között nőttem fel (de szüleim legalább nem munkanélküliek, nem csövesek, nekem sincsen semmi betegségem, sem fogyatékosságom), egyre rosszabbnak érzem az életemet, nem motivál senki és emmi, és úgy érzem, ha valaki nem segít ki ebből a helyzetből, megállíthatatlanul lefelé fogok süllyedni.


Én már hallottam olyanról (nem tudom, Magyarországon van-e, külföldön néhány helyen van), hogy egy hozzám hasonló helyzetű fiatalnak lehet segítséget kérni egy sikeres férfitól/nőtől, aki úgymond mentora lesz a fiatalnak, és motiválja, támogatja (anyagilag is), persze nyilván nem a két szép szeméért, hanem eredményeket is kér, hiszen abból ő is profitál. Nekem egy ilyesmi emberre lenne szükségem, és mihamarabb, mert úgy érzem egyedül, támogatás nélkül nem tudok ebből a nagy gödörből kilábalni, rokonaimra pedig nem számíthatok. Van hasonló lehetőség, fordulhatok tanácsadóhoz ezzel kapcsolatban? Ti mit tudnátok mondani? Csak léteznie kellene valamiféle segítségnek, de hol és hogyan? Vagy tényleg menthetetlen a dolog és egyes egyedül kell sz**ból várat építenem? :( :( Válaszokat előre is köszönöm.



2019. dec. 2. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen anyagilag támogatós embert nem igazán fogsz találni. Ma Magyarországon, ha valaki a milliárdos vagyonából méltóztat beteg gyereknek adományozni, akkor annak több perces istenítő riportja van a híradóban.


Bizonyos régiókban van vállalkozás alapítást támogató program, ahol akár 4.5 milliót adnak... de azt sajnos egyetem mellett nem igazán lehet igényelni.

2019. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyetemen szokott lenni szociális segély, meg lehet ott tudnál még infot gyűjteni.


meg próbálj ismerkedni facebookon pl jelölj bemindenkit akit kicist ismersz. ott az egyetement is. és akkor pl nagyobb eséllyel fogsz tudni jobb munkát találni ha majd jiírod facebookra hogy keresel.


ettől függetlenül, akár egyetemi tanáraidhoz is bemehetnél tanácsot kérni, ha valamelyikkel van valami minimál kapcsolatod vagy érdekel jobban a tárgya. hogy ő mit csinálna.


és amit egyből eltudsz kezdeni:

edzés otthon. fegyenc edzésre keress rá, aminilyen saját súllyal való dolog. de akár csak csinálhatsz fekvőtámaszokat felülléseket.


és ami nagyon fontos: szokj rá a könyvtárra. az óráidon kívülinidőt töltsd ott. az egy csendes hely sokan tanulnam ott. segít koncentrálni nagyon.


márpedig a helyzetedből adódóan neked fegyelmezettebbnek kell lenned mint annak aki jobb helyzetben van. szóval minnél több. időt ott beletudnál tenni tanulásba. és ez leginkább a jövőd kulcsa.

2019. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Blade Bone ***** válasza:
Lehet ez most nem fog tetszeni, de ebből amit leírtál nekem az jön le, hogy még nem értél el arra a szintre, hogy az "asztalra csapj" és azt mond, változtatok! A te életedért saját magadnak kéne felelősséget vállalni. Persze jó dolog ha segítenek, és remélem lesz is valami megoldás, de fejben is össze kell szedned magad.
2019. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Puncs.hu
2019. dec. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mecénás nem az áldozati szerepbe ragadtakat keresi támogatásra, hanem az őstehetséget, aki nélküle is járná az útját, legfeljebb sokkal tovább és nehezebben. A magad szerepkörében találd ki, mit várhat tőled cserébe, akinek engeded, hogy zsebre vágjon!
2019. dec. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Esetleg a Googlén rákeresel,hogy anyagi támogatók ott talán sikerül találnod segítséget:(
2021. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy Patreon.
2021. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!