Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pizzafutárok mit szoktak...

Pizzafutárok mit szoktak csinálni mikor nem kapnak borravalót?

Figyelt kérdés
2019. dec. 3. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Felfalják a pizzát a kliens szemeláttára, majd törvénytelen röhögés közepette kereket oldanak.
2019. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Külön "csúnya nézésük" van az ilyen esetekre.

Egyébként semmit.Majd kapnak a következőtől.

2019. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
légyszíves normális válaszokat...
2019. dec. 3. 12:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnának?


Tudomásul veszik, és reménykednek hogy a következő helyen kapnak.

2019. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Gödöllőn lakom.


Laktam Budapesten V. kerületben is 5 éven keresztűl és nem sokára megint felköltözök, szóval van viszonítási példám. Itt teljesen máshogy.


Itt kicsi úgy érzem, hogy el sem várják a borravalót, csak sietnek a következő címre és örülnek ha kapnak.


Pl.: Ha 300 fölött adok borravalót akkor látom, hogy kicsit mintha meglepődne és ténylegesen őszinte a "köszönöm".


Budapesten meg úgy éreztem, hogy amit 300 forint alatt adok az nem is borravaló.


Pl.: Volt hogy azt hiszem 1950 volt a dolog amit rendeltem. 2000 ezret adtam, mert pont olyan címletem volt, meg nem kértem vissza az egyszerűség kedvéért.


Ezen az 50 forint borravalón, amit nem is annak szántam, annyira megsértődött a futár, hogy 5 és 10 forintosokban a lakás ajtaja elé ledobta az 50 forintot.



Olyan is volt, hogy a futásnak elmondtam az összeget, hogy miből kérek vissza. Azaz eleve adtam neki kb 300 forint borravalót, majd úgy adott vissza, hogy 800 forint borravalója legyen.


Kb 2 ezer forintos dolognál az szerintem sok. Így szoltam neki, hogy "Bocs, rosszul adtál vissza".


Alig akart visszajönni. Majg 3-5 percen át veszekedett velem.


... és rengeteg ehez hasonló történetem van.


Ha nem adtam akkor meg rettenetesen csúnyán néztek és bunkón kezeltek.


Itt Gödöllőn meg akármennyit adok mindenki normális és hálás. Szóval itt nem hiszem, hogy akármilyen következménye lenne ha valaki nem ad egyátalán borravalót.


Szóval szerintem nagyon hely függő. Budapesten lazán elképzelem, hogy valamit csinálnak a kajáddal ha megjegyezik, hogy nem adtál legutóbb semmit.

2019. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem adtam 500-at, csak felkerekítettem, köszönés nélkül húzott el. Azóta se rendeltem onnan. Amúgy az akkori rendelésem egy pizza volt amiről az egyik feltét egy az egyben lemaradt. Tudom nem a futár tehet róla, és előre nem is tudtam erről. De utólag örülök hogy nem fizettem még plusz. Így is drága volt.)
2019. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Elmegy. Pont nem érdekel, hogy mit szól hozzá. Ha a 4-en laknék és felhozná a lépcsőn adnék, de családi ház és én megyek a kapuhoz, szóval miért adnék?
2019. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Az értelmesebb részük nem akad ki. A nem értelmesebb kiakad és csúnya nézés után az ismerőseinek előadja, hogy ő mekkora istencsászárként elvégezte a munkáját és a bnkó paraszt nem adott neki borravalót.
2019. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Azt szólnak, amit akarnak! A borravaló NEM JÁRANDÓSÁG. - Ha elégedett vagyok egy szolgáltatással, adható, bár az éttermekben, ha akarod, ha nem, fizettetik veled "szervízdíj" keresztnéven álcázva.
2019. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Én ezt nem értem. Ez a munkája. Ne várja el a borravalót szerintem. Van fizetése. Ha nem elég lehet menni fizikai munkára is ám. Gondolom az sem tetszene nekik.
2019. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!