Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarják egyre többen...

Miért akarják egyre többen eldobni a jelenlegi (magyar értékrendnek megfelelő) kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb visszhangot kap az az elképzelés, hogy le kellene váltani a magyar identitás egyik ágát, olyan irodalmi műveket mint például az Egri csillagok,a Pál utcai fiúk, a Kincskereső kisködmön, a Kőszívű ember fiai. Személy szerint ugyanazt látom ezekben az emberekben, mint azokban, akik kimennek tüntetni a szerintük rossz oktatás végett, pedig ezeknek a fele csak lusta. Ennek a generációnak a nagy része már egyébként is identitásvesztett.
2019. dec. 3. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Mert elavultak, ahogy a telefonod is. Már nekem is unalmas volt az ezredfordulókor, pedig az nem most volt. Pont az Egri Csillagok volt az a könyv, ahol azt mondtam, hogy ezt nem és a felénél letettem. Azóta, azaz jó 20 éve nem olvastam egyetlen irodalmi könyvet, se régit, se kortárst, se kötelezőt - csak a rövidített verziójuk.
2019. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem el akarjak dobni, hanem azt akarják elérni, hogy a gyerekek a megfelelő életkorban a megfelelő könyveket olvassák.

7-8sként érthetetlen és unalmas a Kőszívű ember fiai, 11-12sként viszont tök jó.

2019. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Winni Spinzo ***** válasza:
78%
Úgy látom amit azért kötelező elolvasni, hogy formáljon az a legtöbb diák számára unalmas. Nekem is unalmas volt és nem formált ahogy elvárták de elutasítóvá tett. Az én szememben kettő fajta tudás van, hasznos és haszontalan. Ami nem helyezhető a mindennapi életbe azt időpazarlásnak tartom.
2019. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a Pál utcai fiúk rendben van, a gyerekek többségének tetszik, értéket hordoz. A Kincskereső kisködmön-ből egyes darabok kellő felkészítés után (pl. skanzenlátogatás) adhatók, és tetszenek is a gyerekeknek. Az egészet elejétől végig lenyomni egy harmadikos vagy negyedikes gyerek torkán viszont butaság. Az Egri csillagok és a Kőszívű ember fiai nehéz és hosszú olvasmányok annak a korosztálynak, amelyiknek adják. (Ennek ellenére én személy szerint mindkét művet szeretem!) A Légy jó mindhalálig!-gal sem vagyok kibékülve, Móricz valójában a saját gyerekkori sérelmeit és sértettségét dolgozta fel. Én pl. negyedikben néhány részt olvastatnék a Kincskeresőből, ötödikben A kis herceg-et adnám, hatodikban A Pál utcai fiúkat, nyolcadikban az Abigélt a klasszikusok közül. A hetedik osztályra jelenleg nincs ötletem. A mai korosztálynak viszont inkább több, rövidebb olvasmányt adnék. De egyetértek a kérdezővel abban, hogy a klasszikusokat nem kell és nem is szabad egy az egyben lecserélni, viszont az sem cél, hogy megutálják ezeket a műveket. Az Egri csillagok hatodikban és a Kőszívű ember fiai hetedikben nagyon nem passzolnak ahhoz a korosztályhoz.
2019. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%

Azert mert mar senki sem kepes olvasni. Az egyik jele ennek pl, hogy egyre tobb az olyan weboldal pl ahol videok vannak fent, cikkek helyett. Az ember elobb megnez egy youtube videot arrol amit tudni akar, minthogy elolvassa a cikkeket.

Egyre kevesebb ember kepes ertelmezni az irott szoveget. (persze a jelenlevok mindig kivetelek)

Szoval nem csoda, ha a klasszikusokat nem kepesek elolvasni.

Ezek a muvek nem csak a magyar identitasrol szolnak, hanem arrol is hogy hogyan legyel ertekes ember, hogyan legyel ferfi, ne csak valami embernek latszo, mobilozo zombi.


Amugy mit akarnak a kotelezo olvasmanyok helyett??

2019. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Engem már nem érint, gyerekem meg még nincs, de én nem olvastam el egy kötelezőt se, sőt semilyen könyvet nem olvastam magamtól úgy kb 20 éves koromig, mert nem érdekeltek és minél jobban erőltették annál jobban tiltakoztam. Azt hittem hogy utálok olvasni, aztán rájöttem, hogy azt utálom ha megmondják hogy mit csináljak. Azóta falom a könyveket mert tudom mi érdekel és válogathatok. Az oktatási rendszer nagyon elavult. A gondolkodni akarást is kiirtják a gyerekekből, mindenki hülye aki nem magol be mindent és nem ért mindenhez. Sok haszontalan info, aztán 18 évesen nem tudnak befizetni egy számlát se. Bocs ha kicsit OFF
2019. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

Mert a gyerekek lehet azt elolvasnák ami érdekli is őket, nem csak megnéznék a neten a lényeget dolgozat előtt.

Én is régen voltam diák, de már akkor sem érdekelte az osztály 99%át ezen olvasmányok egyike sem.

Mint ahogy írták, régiek, elavultak, a mai kor számára unalmasak. Ha pedig az a cél, hogy megszeresse a gyerek az olvasást, akkor valami aktuálisabb dologgal kell próbálkozni nem pedig ilyen régi dolgokkal.

2019. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Nekem pl gimnaziumban meg kotelezo olvasmany volt az 1984 es az Allatfarm is, a Legyek Ura es a Szep Uj Vilag.

Ezek a konyvek a mai napik meghatarozzak, hogyan latom a vilagot.

2019. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Az idegen jó,az idegen szép.
2019. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

#6

En Angliaban elek mar 12 eve, szoval van egy kis ralatasom a dologra.

Az van hogy a kelet-europaiak tobbsege gondolkodik, jo szakemberek, megvan a jozan eszuk, ugy lettek felnevelve, hogy megoldjak a problemaikat.

Az angolok es a nyugatiak meg a nagy engedekenysegben kis idiota, eletkeptelen gyerekeket nevelnek, akik felnonek es nem kepesek megtalalni a bekapcsolo gombot az elektromos futotesten. (hotelben dolgozom, hihetelenul sok az idiota-akik keptelenek egy 4 szamjegyu kodot beutni a bejarati ajton pl es nehezseget okoz nekik a zuhany hanszalata)

Szoval en, ha egyszer gyereket akarnek, akkor tuti, hogy visszakoltoznek Magyarorszagra, hogy ott nojjenek fel.


Es nem tudom, hogy te milyen iskolaba jartal, de en olyanba, ahol a gondolkodas batoritva volt.

2019. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!