Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan kérdéssel fordulnék...

Anonymus101 kérdése:

Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy ti mit tudtok az adományozás jogszabályairól?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy szeretnénk adományozni így karácsony alkalmából rászorult családoknak, gyerekeknek...

Természetesen meghirdetnénk több közösségi platformon is... Mi összegyűjtjük az adományokat kiválasztunk egy szegény falut ahova levisszük ezeket az adományokat és odaadjuk nekik.

Ti mit tudtok erről, ez ilyen formában mennyire tiszta jogilag?

Mire kell figyelni vagy hogy működhet.

Sokat olvastam az interneten de semmi ilyet nem találtam amire erre térne ki, csak a nonporit szervezetekre.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2019. dec. 4. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapítványok szervezhetnek ilyet legálisan. Keress meg egyet.
2019. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Igen ezt én is olvastam meg ezt tudtam is, hogy ha alapítványon keresztül csinálsz ilyet akkor tiszta minden...

De pont ez lenne számomra, számunkra a lényeg, hogy mi csináljuk és ne egy alapítványon keresztül.

2019. dec. 4. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló írta jól.


Ha adományozni szeretnél, szoktak boltokba is ilyet szervezni, mi is amikor volt pénzünk vettünk élelmiszert és a pénztárnál ott volt a két adománygyűjtő munkatárs, és odaadtuk nekik, így biztosan eljut ahhoz, akinek segítségre van szüksége. Sajna pl. vannak már olyan helyek ahol ruhát se fogadnak el, pedig ott a szomszédba a diák kollégium, és köztük is vannak hátrányos helyzetűek. Kész röhej!


Sőt láttam Pesten, hogy mivel többen lomtalanításra használják az adománygyűjtő helyeket, ezért már az adománygyűjtő helyek sem fogadnak be ruhákat időszakonként. Ez a necc, hogy az ilyen lomtalanítók miatt nehezen tud az ember segíteni annak aki megérdemelné.

2019. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké, de ha ti csináljátok akkor utána nektek lesz necc, maximum ha vállalkozó vagy és a megfelelő adószámot felvéve tudsz így intézkedni. Kérdezz meg egy könyvelőt.
2019. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez tavalyi, nem tudom azóta frissült-e.

2019. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és nem csak az adományozás szabályaival kell tisztába lenni, de pl. élelmiszernél vannak olyanok akiknek, ha pl. tejet adnál, vagy lisztet, csak bámulhatnák szegények, mert az egyik laktózérzékeny a másik lisztre allergiás, és nehogy kínjukba megegyék, mert az csak ártana neki.


Sőt vannak akik bizonyos finomított liszt terméket, cukrot sem ehetnek.


Ha konkrét helyen szeretnél adományozni nem ártana tudni, hogy kinek van-e valamilyen problémája, diétázik-e stb.

Mert bizonyos ételek is okozhatnak egészségügyi problémát.

2019. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!