Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 250 e nettó budapesti fizetés,...

250 e nettó budapesti fizetés, mínusz a lakhatási ktg (szoba, rezsi, kaja, bérlet stb. ), vagy külföld? Melyiket választanátok? 25 f

Figyelt kérdés
2019. dec. 6. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Én egyértelműen külföldön gondolkodnék. Nem látok sok lehetőséget, jövőt ebben az országban.
2019. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazából többet dolgoztam külföldön, mint itthon. Csak úgy érzem, hogy jó lenne itthon letelepedni, kapcsolat, magánélet stb..

Bár sok esélyt nem látok erre, mivel ami pénz maradna itthon, abból örülnék ha lyuk lenne a pcsámon.

2019. dec. 6. 12:37
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Kint mennyit keresnél? Mit érsz vele ha van +100-200 ezer forintod a kötelező fizetni valók után de cserébe nincs életed?


Itthon is tudok olyan helyet ahol 2 műszakért kapsz ingyen kaját, szállást és megvan a nettó 200. Igaz nem Budapest de ha egyedülállóként te nem bírsz kijönni 250 nettóból akkor ott gondok vannak.

2019. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, nem arról van szó, hogy nem tud kijönni 250e nettóból, csak valószínűleg (érthetően) többre vágyik annál, hogy a rezsi és számlák befizetése után ne csak kajára maradjon pénze.
2019. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4 ennél kevesebből nekem maradt 100 ezrem havonta aminek a seggére csaphattam volna ha olyan lennék.

De ha pl. ő külföldön dolgozott eddig akkor akár egy saját lakás önrésze is játszhatna.


Nettó 250 ezer nem az a kategória amiből semmid se marad miután megoldottad a lakhatásod meg a kajádat.

2019. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván a külföld, lassan Etiópiában jobbak a bérek mint itthon, az adó viszont nálunk Guinness-rekordok könyvébe való, ha a kettőt összeadod rájössz hogy gyakorlatilag a világ bármely zugában jobban megfizetik a munkád mint itthon. Itthon maximum túlélni lehet, élni semmiképpen. Éljen a jelenlegi maffiakormány!
2019. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem nettó 300-ból egész "sok" marad, mégis ha bármi komolyabban kezdenék gondolkodni (külföldi utazás/nyaralás, lakás, új autó) olyan kevés a megmaradó összeg, hogy így is évekig kéne spórolni, hogyha azt is beleszámolom, hogy időközben költeni is fogok a megtakarításból.


Persze arra, hogy el éldegélj egyik napról a másikra bőven elég lehet, de ha van valami nagyobb összeg, amit össze szeretnél spórolni bármilyen okból, akkor így is kevés.

2019. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen munka kint és itt? Kint mennyi a bér? Milyen lakhatás?

Kint a lakhatás és az élet is drágább ám!

Milyen karrierkilátások vannak kint és itt?


Könnyű rámondani mindenre, hogy irány külföld, de aki munkakerülő az ott se viszi sokra

2019. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Aki tud ebből a pénzből félrerakni, annak nincs élete. Úgy nekem is menne, ha egész nap otthon ülnék, de az nem élet.
2019. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

250 szerintem nagyon kevés Pesten, ha fizetned kell a lakhatásod is. 80-100 ezer egy szoba, és akkor még mindig úgy kell élned, mint egy kolisnak. A maradék 150-ből meg fizesd a munkába járást, az ételt, és még tegyél is félre.

Ha tényleg sikerülne rendbe hoznod ezzel a magánéleted, akkor talán, de anyagilag egy katasztrófa az biztos.

2019. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!