Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem gondoltatok már bele,...

Ti nem gondoltatok már bele, hogy mulandó dolgokért stresszelünk és küzdünk?

Figyelt kérdés
Hiába küzdesz, úgyis el leszel felejtve, akármit is érsz (vagy nem) el az életben.

2019. dec. 7. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De igen, ezért csak is magamért teszek dolgokat nem másért és nem is azért hogy a szomszéd jobbnak lásson.
2019. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem igaz, amit írsz.

Bármilyen területre nézel, lesznek emberek, akik neve több száz, sőt, ezer év után is fennmaradt.

2019. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

„Abszolút nem igaz, amit írsz.


Bármilyen területre nézel, lesznek emberek, akik neve több száz, sőt, ezer év után is fennmaradt.”


Azért, mert volt múltunk, amiből származik a jelen tudatod álláspontja, nem biztos, hogy a jövőben is helytálló lenne ez a szemlélet.


Azaz bármikor megtörténhet egy olyan katasztrófa, hogy eltűnik minden ami visszavezethető lenne egy híres íróra, vagy akár maga az emberiségre. Tegyük fel elpusztul a bolygónk, és ami max tudatja, hogy létezett az a fénye. Esetleg még az űrszemét, de nem biztos, hogy annyiból megtudnák valaha is mondani, hogy ez az emberi fajtól származik. Bár ez függne attól, hogy milyen technológiával és értelemmel rendelkezik az, aki/ami rábukkan. Persze, ez csak teória, meg az embernek szánt reményfonal ahhoz, hogy ne bolonduljon bele az elfeledés felfoghatatlan kilétébe.

2019. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De, minden elmúlik, de mit kezdjek vele? Én most vagyok, most élek. Most akarom jól érezni magam és a jövőben. Ha pedig ezért nem teszek, akkor mégis miért tegyek?

Plusz amiért stresszelek vagy küzdök, az nekem nem olyan múlandó, mert kihatással van az életemre. Tanulmányok, munka, pénz, családi kapcsolatok, stb.

2019. dec. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

”Plusz amiért stresszelek vagy küzdök, az nekem nem olyan múlandó, mert kihatással van az életemre. Tanulmányok, munka, pénz, családi kapcsolatok, stb.“


Ember, pont erről beszélek!!😂😄 Hiába tanulsz, hiába van pénzed, hiába van munkád, hiába vannak emberi kapcsolataid, egyszer minden véget ér! Nem fogod sírba vinni sem a pénzed, sem a rangod, sem a tudásod! Ott fogsz állni a Teremtő előtt! Ott fogsz állni előtte, aki eldöntötte, hogy melyik korban, melyik családban, melyik nemzetben éld az életed. Mérlegre leszel téve és neki csak az számít, hogy milyen ember voltál! Hiába küzdünk, hiába stresszelunk! Majd a pokolban a halál után 60000 évvel is azt fogod hajtogatni, hogy mi mindent értél el az életben...?

2019. dec. 8. 06:50
 6/14 A kérdező kommentje:

”Abszolút nem igaz, amit írsz.

Bármilyen területre nézel, lesznek emberek, akik neve több száz, sőt, ezer év után is fennmaradt.“


Hja...töri órán megemlítés szintjén. Miközben átlagember magasról tesz rá, hogy az adott ember mit csinált/mit nem csinált életében, mindenki a saját problémájával van elfoglalva.

Nyilván vannak olyan emberek akiknek neve a mindennapi életben is fennmaradt. De ok Isten kiválasztott emberei voltak (próféták).


Nem olyan átlagember, aki

-végig stresszeli a tanulmányait egyetemen,

-olyan minimálbéren tengődő ember, aki stresszel a csekk befizetéssel,

-csöves, aki nem tud mit enni

- akinek pl.: a boltja tönkremegy


Átlagember hiába küzd, a neve úgysem marad fenn. Eltűnik a semmibe.

Azt ne mond, hogyha átlagember felkapcsolja a villanyt, akkor Edisonra gondol,

vagy ha beindítja az autót, akkor Henry Fordra.

2019. dec. 8. 07:15
 7/14 anonim ***** válasza:

" Hiába tanulsz, hiába van pénzed, hiába van munkád, hiába vannak emberi kapcsolataid, egyszer minden véget ér! "


Az univerzum is véget ér egyszer (mondjuk úgy, hogy szétcsúszik a francba), attól még léteznek bolygók, csillagok és galaxisok.


Bizonyos szemlélet szerint pont azért szép az élet, mert nem örök. A létezés maga a létezésért van, ezért nem is érdemes nagyon értelmet keresni mögötte.

2019. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lemegyek az üzembe és minden egyes nap látom, mit alkottam, hogyan működik egy élő organizmusként együtt sok ember azért, mert én megteremtettem a feltételeket hozzá.
2019. dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na jó. Az 5.számú kommented után inkább nem is szólok a témához. Pedig lett volna mit kifejtenem.
2019. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek csinálni kaját, ha egyszer úgyis elfogy :(
2019. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!