Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehet egy egyedülálló...

Mit tehet egy egyedülálló szülő, ha gyermek osztályfőnöke beleüti az orrát magánügyekbe, családi ügyekbe?

Figyelt kérdés

Hetedikes gyerekem idén új osztályfőnököt kapott, aki igencsak túlbuzgó, hogy úgy mondjam és elég könnyen ítélkezik és nem is rejti véka alá a negatív véleményét olyan dolgokban, amik nem is rá tartoznak. Teszi mindezt gesztusokkal és szavakkal is. Pedig a gyerekem mégcsak nem is rossz, se nem neveletlen, inkább csendes, ebben rám hasonlít, plusz kicsit figyelmetlen is sajnos. A múltkor fogadóórán rendesen ki lettem osztva, hogy ne ilyen csöndes, mértékletes hangon szóljak a gyerekhez, hanem éles, figyelem felkeltő hangon, hogy felfigyeljen rá, mert így nem lehet fejleszteni ezt a figyelmetlenséget. És ezt ragozta fél órán át, miközben méregetett és megvető pillantásokat vetett rám. Tudom, hogy figyelmetlen a gyerekem és folyamatosan téma is otthon, de ez egy rossz adottság, amit nem könnyű leküzdeni és mondtam neki, hogy folyamatosan dolgozunk rajta, de nem könnyű. De csak mondta, mondta, alig hagyott szóhoz jutni. További megvető pillantástokkal fűszerezve. Plusz a gyereket elkönyvelte kis bénácskának és akként is bánik vele, elkezdte szivatni.

Kaptunk szülők körlevelet az iskolától, hogy idén is lehet támogatni az iskolát 1000 forinttal, aki tudja, szeretné xy bankszámlaszámra lehet utalni és köszönik, ha támogatjuk. Na most az osztályfőnök ezt fenhangon kötelezővé tette. Még azon a héten be kellett vinni a gyerekeknek a pénzt. Persze minden nap voltak, akik nem vitték be, lassan jött össze, ekkor meg szidalmazásba kezdett, hogy nem igaz, hogy ennyit se érdemel meg az iskola stb stb. és hogy ilyen nem törődöm osztályt még nem látott, meg az xy osztàlyban minden évben az egész osztály adományoz! Nekünk nem érvágás az az ezer forint, így bevitte a gyerekem, viszont bár meg voltam döbbenve, hogy kötelezővé tette, de vannak családok, ahol igenis számít! Sokaknak nagyon szigorúan be kell osztaniuk a pénzt, hogy mindenre elég legyen és az ezer forint nagyon is sokat számít! Neki ezt pedagógusként látnia, tudnia kéne szerintem! A gyerekekbe is beleköt, szidalmazza őket apró cseprő dolgok miatt és nem nézi, hogy jó gyerek, vagy rossz gyerek, csak mondja, mondja. Ha a szülő kiigazol egy napot a suliból és mint sablon szöveget odaírja, hogy családi okok miatt, akkor nekiszegezi a gyereknek, hogy mit csináltatok, miért nem jöttél?? Ezek mind egy kis szösszenet volt, mert nem akarok regényt írni, de vannak még dolgai és mindenbe beleszól, mindenről tudni akar méghozzá erőszakosan. Én még ilyet a 13 év alatt nem láttam, pedig sok és sok féle pedagógussal volt dolgunk óvodától az iskoláig. Megkérdeztem pár szülőt az osztályban, nekik se teszik sok minden, de szólni senki nem mer, úgy látom. És meg is értem, mert van egy kimondantlan szabály, miszerint mindig a tanárnak van igaza! Láttam már olyat másik osztályban, hogy a szülő miután nem tudott dűlőre jutni a gyerekével kapcsolatosan egy tanárral, az igazgatóhoz fordult, de nem sikerült egyetérteniük, és onnantól pokollá vált a gyerek élete a suliban, iskolát kellett váltani. Én idáig semmiképp se szeretnék eljutni, ezért érdekelne, hogy más szülők mit tennének a helyemben? Hogyan lehet egy ilyen természetű, rámenős, hyperaktív tanárnővel szót érteni anélkül, hogy sértésnek vegye, vagy urambocsá' összevesszünk?


2019. dec. 18. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bemennék, közölném, hogy a munkájával foglalkozzon és ne azzal, amihez semmi köze. Az 1000 forintot pedig az igazgatónak vittem volna be, hogy örömmel odaadom, viszont az, hogy az osztályfőnök kötelezően kéri, nem szimpatikus.

Amúgy emlékszem, hogy engem gimiben nem igazán bírt az osztályfőnök. Egyszer igazolt egy napot édesanyám elég durva jeges-havas időben, amire csak családi okokat írt be. Amikor kivittem az ellenőrzőt, akkor elkezdte mondani, hogy nem lakom messze, miért nem jöttem be, milyen dolog ez és hasonlók. Rákérdeztem, hogy a szülő igazolhat e 3 napot? Azt mondta, hogy igen. Annyit feleltem, hogy akkor egyet leigazolt nekem és semmi köze hozzá, hogy miért. Majd ott hagytam. Nem tudott mit szólni.

2019. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Tisztázni kell a szerepeket! "Nagyra becsülöm kedves Sparhelt néni a törekvéseit, de szeretném tisztázni a szerepeket! A gyerek nevelése az én reszortom, az oktatás az iskoláé! A költségeket én állom - a lehetőségeimhez mérten, - és higgye el, hogy amit lehet, ki fogok gazdálkodni, de azt nem tűröm, hogy a zsebemben matasson könyékig, - én sem határozom meg, hogy mit egyen vacsorára! Amennyiben többre vágyik, mint amit ki tudok állítani a költségekből, teremtse elő, és fizesse be ön! Köszönöm szíves együttműködését!" Ha nem hajlandó végighallgatni, következetesen belevág mindig a szavadba, akkor pedig sorsára hagyod azzal, hogy felállsz és közlöd vele, hogy amennyiben képes lesz felfejlődni addig a szintig, hogy a beszélgető partnere álláspontját végighallgatja, akkor tudassa veled ezt és itt fogjátok folytatni, - ahol abbahagytátok, - de addig felejtsen el!
2019. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Volt hasonló, én igazgatóhoz mentem vele... Tanárnő szerint én akarom felülbírálni őt, szerintem meg ő nem tartja a határokat. Igazgató elmondta sablonszöveget, hogy megoldást kell találni, stb.

Akkor utána más is jelezte problámát. Végül a szülők tartottak egy értekezletet, ahol mindenki elmondta problémáját a tanárnő és a vezetőség előtt.

A vége az lett, hogy új osztályfőnököt kaptak és semmit nem tanított nekik a tanár, de nem rúgták ki.

Hogy megváltozott-e, azt nem tudom, de szerintem nem.

2019. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek után még nem neked kéne lapítanod, mondván, nehogy összevesszetek. Durván átlápte a hatáskörét, mind emberileg, mind pedagógiailag, mind pedig jogilag.

Annál a pontnál, hogy hogyan szólj a gyerekhez, a helyedben megmondtam volna, hogy a gyerekedet te neveled, ő nevelje a sajátját. Mert ő egyelőre tanár, és nem pszichológus.

A pénzező dologhoz annyit, hogy én elvből nem támogatnám azt az intézményz, ahol ilyen a bánásmód. Ha azt látom, hogy a gyerekemet emberszámba veszik, és azt, ami rám tartozik, tiszteletben tartják, akkor esetleg. Megérte volna a fenntartónak a tudtára adni, hogy itt kötelező pénzkunyerálás megy. Amit egyébként nem tehet kötelezővé. Ez törvényi vétség, jobb helyeken ilyenért minimum egy fegyelmi jár.

A helyetekben én megszervezném, hogy kollektíven meglátogatjátok az igazgatót (és/vagy a fenntartót), és megmondjátok, hogy nem szeretnétek, hogy a gyermekeitek ilyen közegben nevelkedjenek. Szóval vagy itt változtatnak, vagy kerestek másik iskolát.

2019. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
80%
Sajnos ezen a pályán már csak az marad, akinek vagy muszáj vagy még nem talált mást, vagy hülye....nem odavaló....idegbeteg. És igen, ez a rendszer hibája. A nagyon jó oktatási rendszer hibája! A tanár itt vagy megbolondul és lenyomja ezt az idegrendszerén évekig, vagy kidől ebből az idióta rendszerből, amiben valljuk be egyedül van mint egy szál gyertya.
2019. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
A gyereknek már így is pokol itt az élete, én elvinném máshova.
2019. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából pont azt akarom elkerülni, hogy kiosszam a nőt, pedig szívesen megtenném! De ez nem az a fajta ember, akit ki lehet osztani. Ráadásul a tanári kar régi, megbecsült tagja, az igazgatónő cimborája, külön tanári szobája is van, ahol csak 3-an vannak összesen, nem ám a zajos sima tanáriban.. Össze akarok fogni szülőkkel, de mindenki lapít csak, óvatosak egyenlőre, szerintem valahogy így vannak mint én.
2019. dec. 19. 00:45
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, ebben a szakmában lassan csak a sleppje marad, tanár hiány miatt mindenkit felvesznek, illetve hagynak tovább tanítani bármi áron.
2019. dec. 19. 00:54
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem akarsz balhét, akkor csináld ezt.


Ha a gyereked annyira figyelem hiányos akkor vidd el egy szakemberhez.

Na onnantól kezdve, ha szóvá teszi, csak annyit mondj neki, hogy köszönöm a segítséget kedves tanárnő, de szakember foglakozik a gyerekkel.

Ne mond el neki, hogy ki mi, mert pletyka lesz belőle.

Semmi köze hozzá.


Ha nem akarod szakemberhez vinni, akkor hallgasd meg az első két három mondatát, majd szólj közbe, zökkentsd ki.

Kérdezz rá bármire. Pl. Hogy áll az osztálypénz.

És egy újabb kérdés. Amíg abba nem hagyja.

Ezekre a beszélgetésekre otthon készülj fel.



Csinalhatsz te balhét, mehetsz az igazgató nőhöz, lehet igazad, mindig a tanárnak adnak igazat, kivéve ha bizonyítható bűncselekményt követ el.

Kevés a tanár.


Egyébként szerintem nem akar ő rosszat a maga módján a gyereknek, csak nem ismer kompromisszumot, azt gondolja csak az a jó amit ő mond.

2019. dec. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

sok tanár azt hiszi,hogy ő mindent tud, mindenkinél okosabb, meg hasonlók

Pedig a diplomások között szinte az utolsó helyen állnak mind fizetésben, mind előrelépési lehetőségeket tekintve, mind pedig tudásilag.

Okoskodni, tüntetni, sajnáltatni magukat tudják.

Egy magyar tanár pl. ne akarjon mérnöki fizetést kapni.

Egy mérnöknek nap, mint nap új problémákat kell megoldani, ha a termelés olyan, akár hétvégén, ünnepek alatt is kell dolgozni, a 8 munkaóra letelte után sokszor bent kell maradni, ha éppen egy probléma még fenn áll, sokszor kell utazni kiküldetésre, akár külföldre is, stb.

Egy tanár meg dolgozik 24*45 percet, nyári, téli, tavaszi, őszi szünet, ugyanazt az anyagot adja le minden évben, semmi újat, írat havonta egy dolgozatot és sír, mennyit kell javítania, meg órára készülnie.

Nekem ez már szánalmas és egyáltalán nem tudom őket sajnálni, amit már művelnek.

Ráadásul sokat megengednek maguknak, nekem pl. 4. osztályban egy osztálytársamat azért szidta le a tanár, mert a bátyja lakodalmában ott volt és kötelezte, mondja meg, meddig maradt ott gyerekként.

Mi köze hozzá, meg még sorolhatnám. Nagyon gusztustalan, főleg, amik általános iskolákban mennek.

Én biztos kiosztanám.

2019. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!