Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több a pénze valakinek, annál boldogtalanabb?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Hát ez az oldal már tényleg napról napra egyre színvonaltalanabb, ettől a sok általánosító, meg kitalált kérdéstől..

Van akinek noncs pénze és boldogtalan, van akinek nincs pénze de boldog, van akinek van pénze és boldogtalan, van akinek van pénze és boldog. Ezer oka lehet, a pénz hiánya vagy meglététől függetlenül. Van aki mások szemében sikeres, de a családi élete romokban, vagy sikeres, de még többet akar, vagy teli van pénzzel de sok szarság szárad a lelkén amiket megbánt, stb...feltehetnéd az általam említett variációk bármelyikét, sose lehet ezekre a dolgokra egyértelmü választ adni.

2019. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert ez nincs így.

Alapvetően nem a pénztől lesz valaki boldog. Elcsépelt közhely, de egymilliárd forint sem fogja megkérdezni, hogy milyen napod volt, és nem fog szívből jövően átölelni.

Az is igaz, hogy a sok pénz sok problémát is rejt. Ha nem is közvetlenül, de közvetetten mindenképp. Én ledolgozom a napi 8 órámat, és a magam ura vagyok. Egy vállalatbirodalom feje nem engedheti meg magának ezt a "lazaságot". Aki kevesebbet foglalkozik a pénzkereséssel, annak több lehetősége és ideje marad az élet többi szegmensével is foglalkozni.

De azért a másik oldalt is nézzük meg: én kevés igazán boldog nincstelent láttam életemben. Nem gondolom, hogy a boldogság csúcsa úgy élni, hogy amiatt kell aggódnod, vajon tudsz-e fűteni télen, vagy lesz-e mit enni holnap. Az az ismerősöm sem tűnt túl boldognak, aki 20 éve a gyárban robotol, van, hogy napi 10+ órát, és így is nyomorognak. A férje elhagyta, mert "túl keveset foglalkozott vele a munka mellett", egyedül nevel 3 gyereket, és nem tűnt maradéktalanul elégedettnek az életével.

Én inkább az életmód és a boldogság között tudnék komolyabb összefüggéseket felfedezni. Persze, az életmód meg összefügg a pénzzel, de ez nem ilyen egyszerű, egyenes arányosság, hogy egy lineáris függvénnyel ábrázolható lenne.

2019. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az ellenkezőjét látom,több szabadideje van,azt csinál amit akar,lehet hogy a pénz teher,és tudni kell kezelni azt,ha gazdag vagy,de ha ez megvan,mi a gond? Nem tudsz venni egy új autót?Anyagi gondjaid vannak?Vagy mi?Semmi,építed az életed,van időd arra amire kell,amire akarsz időt fordítani...Van akinek olyan céljai vannak,vagy olyan dolgok történtek vele,hogy még nem boldog,biztos...
2019. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Winni Spinzo ***** válasza:
Az anyagi gyarapodás a felfogás változásával jár. Nagyobban gondolkodunk, több vágyunk van. A boldogtalanságot akkor érzékeljük ha akaratunkal ellentétes dolgok történnek... Nem kell nagyra vágyni. Ennyi.
2019. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom, nekem sok pénzem van, boldog vagyok és stresszmentes.
2019. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Winni Spinzo ***** válasza:
Akkor te nem a fellegekben jársz előző
2019. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#3 Attól vagy boldog hogy veszel egy szuper kocsit,van szép házad,eltudsz menni ilyen olyan helyekre,megtudod venni a legdrágább telefont,karórát? Ezek a semmit sem érő cuccok jelentik neked a pozitív érzelem világot? Tárgyaktól függ az életed? Bizonyos szempontból lehet ez is egyfajta öröm de boldogság az nem. Úgy nevezném inkább hogy haszoni élvezet. Tárgyakban találod meg az örömöket. És ki van ott a nehéz helyzetekben,ki hallgatja meg a problémáidat,kivel tudsz jó kapcsolatot kialakítani anyagiak hiánya mellett? Mikor éltél meg igazán érzelmeket? Vagy számodra csak a haszoni élvezet jelenti a boldogságot?
2019. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minél több pénzem van, annál boldogabb vagyok. Hogy miért? Van sajét otthonom, jó autóm, izgalmas helyekre mehetek egy évben többször, rengeteg hobbim lehet.

Az, hogy az ember a pénzzel boldogtalanná válik, azért van, mert minél gazdagabb valaki, annál több irigyese lesz. Ezt mi is tapasztaljuk a férjemmel. A magyar ember brutálisan irigy, tíz fillérért kikaparná bárki szemét. A saját családunk is beszólogat, a régi barátok, amint nem tudtak velünk többet méricskélni, ki a sikeresebb (mert már egyértelművé váltak a nagyon különböző erőviszonyok), azóta alig keresnek, hiába maradtunk ugyanazok az emberek. Régen mi voltunk a lesajnált kis senkik, akiknek sok álmuk volt, de senki nem hitt bennük. Most, hogy 99%-át elértük a kitűzött céloknak, már magyaráznak, hogy "jól megy", és minden egyes saját költésünket sajnálják tőlünk. Pl a francnak sem kell a beszólogatás, mikor utazni megyünk, hogy elrontsák a kedvünket olyan rosszmájú megjegyzésekkel, amikkel a családtagok szokták ("én oda nem mennék", "minek kell annyit utazni?"...stb.). Egyszer, mikor egy komolyabb útra elmentünk, az egyik barátnak hitt szomszéd, aki tudott az útról, körbekiabálta velünk a társasházat, míg elvoltunk. Így már nem bízunk senkiben. Akinek csak addig vagyunk érdekesek, míg az általa játszott alá-fölérendelt viszonyban mi vagyunk a gyengébbek, az sosem volt igazi barát/jó családtag. Ez elmagányosodáshoz vezet, de szerintem még így is megéri, mert ezek az emberek amúy sem értek semmit sem, viszont a pénzem és az élményeim az enyémek maradnak.

2019. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én egyre boldogabb.. inkább elégedettebb, nyugodtabb, derülátóbb.. vagyok, ahogy látom a bszálmámon az összeg növekedését.
2019. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9es, persze, mindenki örül neki, amíg a puszta megélhetés a tét, de ga már van 1 milliárdod akkor boldogabb lennél 50 milliárddal?
2019. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!