Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Raktak-e rólatok fel a szüleit...

Raktak-e rólatok fel a szüleitek a Facebook-ra gyerekkorotokban képet amit ma felnőttként/tinédzserként cikinek tartotok?

Figyelt kérdés

Természetes hogy egy szülő büszke a gyerekére, de gyakran látni hogy unatkozó szülők gyakran osztanak meg képeket gyermekeikről, amiket a gyerek nem biztos hogy szeretne, pláne később felnőve szembesül vele a neten.

Ilyenekre gondolok hogy mikor a gyerek fején folyik a csoki mikor éppen tortát eszik, éppen egy nyűgös pillanatában fényképezi, vagy meszteletül áll a medencében úgy, hogy látszik a nemi szerve.

Mit lehet tenni ilyenkor? Megkéred hogy vegye le és leveszi a képet? Vagy azt mondja hogy "de ez olyan cuki".



2019. dec. 20. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok akiknek születése után már volt facebook még nem hiszem, hogy itt írkálnak.
2019. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, de szerintem csak azért, mert idősebb vagyok, babakoromban meg kicsiként még csak azok a nagyon rossz minőségű képeket készítő mobilok voltak, a Face se volt divat (vagy nem is volt még, nem tudom).

De megértem, hogy ciki. Lehet hisztisnek gondolni, de én már azon is kiakadok, mikor a megkérdezésem nélkül nyomnak fel ezer családi fotót. Gyűlölöm, ha fényképeznek, nem vagyok elégedett a fotókon magammal (élőben semmi gond, de utálok szerepelni még így is), és mindig meg szoktam kérdezni, hogy ugyan szólni nem lehetett volna? Erre persze úgy beszél velem anyám, mint egy kutyával, hogy hogy merek én beleszólni abba, hogy ő mit rak fel, szaros gyerek vagyok csak, meg biztos szégyellem őket, ciki a haverok előtt stb stb. Afelett persze elsiklik, hogy barátokkal is max a tanár által feltett régi osztályképeken szereplek közösen, évek óta nem posztoltam semmit, képet talán még soha, profilképem is csak azért van, mert gyakori a nevem...

2019. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekkoromban még nem volt Facebook, de a szüleim sokszor mutogattak fotóalbumokat rokonoknak meg ismerősöknek, és abban vannak ilyen jellegű dolgok, amiket felsoroltál. Nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de nekem személy szerint ezekkel a képekkel sose volt semmi bajom akkor se, ha rólam készültek. Amióta léteznek modern fényképezőgépek, mindenkiről készülnek ilyen fotók, és pont ugyanannyira nem tartom cikinek a sajátjaimat, mint ahogy másokét sem. Az viszont egész más téma, ha közösségi oldalon nyilvánosan mutogat az ember másokról készült képeket, főleg ha ezeken olyan kiskorúak szerepelnek, akik ehhez még nem képesek a beleegyezésüket adni. Vannak olyan emberek, akik "normális" fotókat se szeretnek viszontlátni magukról az interneten, nem hogy gyerekkori maszatos, pucér vagy hisztirohamos képeket. Nem véletlenül lehet jelenteni és töröltetni a közösségi oldalakon az olyan képeket, amiken szerepel az arcod és nem adtál engedélyt a megosztásukra. Ha megkéred szóban a szülődet és nem veszi le a képet, akkor ezzel a funkcióval tudod jelenteni az oldal üzemeltetőjének a dolgot, és ők felszólítják a feltöltőt, hogy vegye le.
2019. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez is igaz, de a kérdés inkább a mostani tinédzserekre és fiatal felnőttekre vonatkozik. Nem feltétlenül babára értettem a fényképet, és nem is feltétlenül tortaevős képre, hanem bármilyen kellemetlen képre.
2019. dec. 20. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem raktak fel,mert nincs facebookjuk.
2019. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés még nem releváns, 10 éve még nem volt divat mindent felpakolni a netre/fészre, pláne hogy a gyerekes korosztály még nagyon fent se volt akkoriban. Max 5 éves most az a korosztály akiknek minden pillanata meg lett örökítve.
2019. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyukámnak csak 1-2 éve lett facebookja de nem nagyon használja, képeket még pláne nem tesz fel, se magáról, se rólam, mert elég bizalmatlan a közösségi oldalakkal meg úgy általában az egész internettel kapcsolatban.

Apukámnak régebb óta van facebookja, de szerintem ő se tett fel képet rólam.

Bár amúgy nincs is sok gyerekkori képem, nem nagyon fotózgattak a szüleim. (A nagymamám viszont igen, de szerencsére ő sem osztott meg semmi ilyesmit, megtartotta őket a családi albumba)

17/L

2019. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!