Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak az első...

Hogyan viszonyuljak az első karácsonyhoz, amelyet édesapám nélkül töltünk el?

Figyelt kérdés

Édesapám májusban eltávozott közülünk. Saját kezűleg vetett véget az életének. Szóval duplán nehéz nekünk a gyász. Az elején nagyon nehéz volt, volt sok sírás, jajgatás, nyár közepén édesanyám nagyon mélypontra került. Aztán lassan helyrejött, kezdet viszonylag "normális" lenni minden, egy ideig mindenki jó volt. Aztán a halottak napja nagyon kikészítette őt. Most pedig jönnek az ünnepek, és látom, ahogy megint egyre jobban kedvetlenedik el mindenki.

Nekem ez nagyon rossz, mert eddig én tartottam a lelket anyámban, és a hugomban is. A karácsony számomra az ünnepek ünnepe, egyszerűen imádom, és nem akarom megint azzal tölteni a napjaimat, hogy megint én legyek az, aki mindenki mentális jólétéről gondoskodik.

Szeretnék egy kicsit magamra koncentrálni így az ünnepek alatt, de semmi esélyt nem látok erre, azt hiszem, megint velük kell foglalkoznom.


Mitévő legyek?

Nem tudom csak úgy figyelmen kívül hagyni, hogy rosszul vannak, viszont rengeteg energiámat leszívja, hogy velük foglalkozzak.


22L



2019. dec. 20. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Arról egy szót sem írsz, hogy hiányozna az édesapád, hogy gyászolnád őt. Csal arra panaszkodsz, hogy a család többi tagjában neked kellett a lelket tartanod. Ez véletlen?
2019. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
26%

Mindennek van határa. Mond meg nekik hogy fél évig ápoltad őket, szeretnél egy (normális) boldog karácsonyt


Normális szót ne használd

2019. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Természetesen nekem is nagyon hiányzik. Én is gyászolom őt, csak:

1. Többet kellett velük foglalkoznom, mint magammal.

2. Nem tudok sokáig ülni a fájdalomban, általában hamar továbblépek.

2019. dec. 20. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármit is csinálsz, ez nem lesz jó karácsony se neked, se nekik. Amit tehetsz az az, hogy keresed azt az egyensúlyt, ahol rájuk is, és magadra is jut idő. Például 24.-én légy velük, és tartsd egyben a családot. Délelőtt sütögethettek, délután kis pihenő külön, majd este megint együtt. Másnap reggel közös reggeli, délelőtt szabad foglalkozás, délután meg rokonlátogatás. A trükk, hogy jól válaszd meg, hogy mikor és mennyit vagy velük. Esténként jobb együtt lenni, mivel általában olyankor üti meg az embereket a depresszió és a magány, nap közben viszont nem olyan komoly a dolog.


Az "önfeláldozásról" pedig annyit, hogy ez a szeretet ünnepe. Kivel töltenéd, ha nem a családoddal, még ha ilyen is a helyzet?

2019. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálj hármotoknak közös programot: kori, múzeum, túrázás, mozi, társasjáték...


A gyász kb egy évig tart ilyenkor.


42/F

2019. dec. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!