Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van különbség a szeretet és a...

Van különbség a szeretet és a szerelem között?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi?
2019. dec. 20. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted?

Példa: apámat szeretem, de nem vagyok belé szerelmes.

2019. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen van.



A szerelem egy sokkal erősebb és mélyebb érzés, melynek fenntartását a szervezet nem igazán tudja hosszú távon fent tartani. Ezért sem tart olyan sokáig, viszont akkor 1000x-en lángol. Értelemszerűen mindenkinél más ideig tart, és talán mégfontosabb, hogy ugyanazon emberből 3 különböző ellenkező nemű külfönféle hosszúságú és intenzitású szerelmet tud kiváltani.

Egyforma szerelmek nem léteznek ugyanazon embernél.


A szeretet egy már lecsitult szerelem, vagy pedig sosem volt szerelem érzése. Mondjuk, hogy egyenletes. Ezért is tarthat sokáig.

Többféle szeretet van, ne keverjük őket soha össze.


Ez az én véleményem.

2019. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A szerelem elmúlik jó esetben csak 3-5 év alatt.

Ha volt szeretet a kapcsolatban, nem csak vágy, akkor átlépnek egy szereteten, kölcsönös megbecsülésen alapuló kapcsolatba, ahol a szexualitásnak is fontos szerepe van.

Ha nem volt szeretet a kapcsolatban, akkor előbb-utóbb szétmennek, mert a szex is csak egy "favágás" szintjére süllyed és marad két egymást rühellő és idegesítő idegen.

2019. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Persze. Szeretem a töltött káposztát, de nem vagyok bele szerelmes.
2019. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerelem az elromlott vízcsapot, pedig nem is szeretem.
2019. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szerelem önző dolog,a szeretet nem,vagy sokkal kevésbé.
2019. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!