Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi szükség van erre karácsonykor?

Mi szükség van erre karácsonykor?

Figyelt kérdés
Pörgetem a Fb-ot és csomó ember fotózza az ajándékba kapott tv-jét, okos óráját, új mobilját meg ki tudja még milyét, természetesen a karácsonyfa alatt/mellett, lényeg, hogy benne legyen az is valahogy. Mi már egy ideje megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk, mert fölöslegesnek tartjuk, inkább csak eszünk, iszunk, együtt vagyunk, a minőségi együttlétet preferáljuk, nem ezt az esztelen pénzszórást. Hozzáteszem, imádom a karácsonyt, a kedvenc ünnepem, hatalmas, terebélyes fám van, imádom díszíteni, de valahogy a Fb-ra "elfelejtettem" felrakni, csak a közvetlen ismerőseimnek küldtem el priviben. A lényeg, mióta lett az ünnep ennyire versengés meg magamutogatás? Ennyire kisebbségi komplexusuk van az embereknek vagy mi? Elhiszem, hogy örülnek az ajándékoknak és meg is értem, de ennyire, hogy boldog boldogtalannak megakarják mutatni? :D
2019. dec. 25. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmi szükség nincsen erre, de ez már - idén is - ezerszer lerágott csont.
2019. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

En azt a foto birtam amikor: 1.kép: kisgyerek bontogatja az ajit hatalmas izgatott arc, öröm, biztos remelte taviranyitos auto vagy ilyesmi

2. Kibontja, egy laptop.(apuka henceg a pénzzel muszaj volt feltennie hogy ö a kisgyereknek laptopot vesz),a gyerek arcàn meg hatalmas csalodàs a képen..

2019. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, én nem olvastam vissza az oldalon a karácsony témát, mert nagyon nem használom a GYK-t, de valószínű, hogy lerágott csont is lesz egy darabig, gondolom minden decemberben, lehet, hogy meg kell szokni, hogy a közösségi média jó felület arra, hogy ha egyet fingunk azt is kirakjuk, vagy nem tudom...
2019. dec. 25. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Én nem teszek ki semmit fbra. De máskor sem. De aki szokott rendszeresen, az nyilván karácsonykor is tesz. Szerintem nem kell belelátni semmit sem, ezt szokták meg.

Egyébként mi is csináltunk képeket a fa előtt. Mi legyen a háttér karácsonykor? A konyhapult? Csak nem tesszük ki.

2019. dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a lustasag is kozrejatszik. Egyszer felrakod, utana, aki akarja megnezi, nem neked kell kulon uzenetekben elkuldeni.

Igazabol az, hogy karacsonykor is a facebookon vannak, sok mindent elmond a kotodesrol ami azokban a csaladokban van.

En 2 eve amikor a baratommal toltottem kettesben a karacsonyt, 1 hetig elo se vettem a telefonomat. Csak annyi volt, hogy szenteste felhivtam apamat, aki a hugom csaladjanal unnepelt.

2019. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mert mutatni kell valamit a világ felé, míg igazából, amiket mutogatnak azok alapok lennének egy rendes ember életében.


Ha kiposztolgatnám, hogy csak a digitális rajz és 3D modellezéshez mi felszerelésem van... Néznének egyet.

S ehhez nem kell ünnep, hogy számomra alap dolgokat megszereztem, amiért megdolgozok.


Nekem megvannak, használom s ennyi.


Egy sima közös családi kép többet ér szerintem, ahol mindenki boldog és élvezik egymás társaságát.


Mi is utazunk a családi összejövetelre.

Az előző évben sikerült összehozni, hogy mindenkivel együtt legyünk, meg is örökítettük. Nem posztolgattam ki (tesóm meg pár ember igen), hanem kinyomtattam fotó papírra, ami a pénztárcámban benne van.


Sokan csak álarcot vesznek fel, posztolgatnak.

Vannak akiknél meg "ezt nézd mit kaptam" posztok vannak. Pl tizenévesek amikor versenyeznek kb egymással anyuci-apuci pénztárcájával...


A szomorú, hogy sok helyen adósságot vállalnak, mégtöbb munkát ... Amit fel se fognak ezek...


Durva szegénységbizonyítványok jelennek meg ilyenkor főleg...


De sokan annyit se tudnak egymásról:

Mi a kedvenc színük(?)

Hány évesek pontosan, mikor van a szülinapja ...

2019. dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 Nyilván a fa, hisz karácsony van, mi is csináltunk, igaz nem tettük ki, de ha valaki kirakja szerintem abszolút nem baj, sőt, olyan sok jó képet is láttam fával a Fb-on, csak szerintem van egy határ. Azt nem értem, hogy minek kell valakinek az anyagi helyzetével kérkedni, 1. nem érdekel, 2. semmi közöm hozzá de a képembe tolják, még az is, akiről nem gondoltam volna és ez lepett meg, mert aki mint írtátok hajlamos mindent kirakni, azt én már rég kikövettem. :D de egyszerű amúgy, nem háborgok tovább, jövő évtől nem nyitom meg ilyenkor a Fb-t és kész. :D
2019. dec. 25. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Te is mutogatod, csak te célzottan. Én még egyszer sem fotóztam le a fát, nem is fogom. Na bumm. Szerintem eleve sekélyes ha valaki az érzelmi háttérről papol, közben a meg a neten mutogatja
2019. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!