Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldre költözni lényegében...

Külföldre költözni lényegében csak annak érdemes, akinek itthon semmije nincs?

Figyelt kérdés
Pl.!: van saját lakásom Budapesten, nincs semmilyen adósságom, keresek mondjuk 200k nettót, akkor lényegében nincs értelme kiköltöznöm Angliába?

2019. dec. 25. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
200k nettó szerinted mire elég ebben az országban? Ha csak egyik napról a másikra akarsz élni, akkor nyilván itthon is boldogulhatsz 200k nettóból, de ha vannak hosszútávú céljaid, amik pénzt is igényelnek, akkor a 200k nettó nem elég semmire kb.
2019. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy, hogy nem kell 150k-t albérletre fizetni, azért meglehet belőle élni egy főnek, nem luxus módon, de mondjuk 40k a rezsi, 160ból nehogy már ne lehessen megélni meg félretenni?
2019. dec. 25. 16:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ertelme. Foleg ugy hogy Jan 31-tol elhagyjak az Eu-t. Az itt eloknek settled es pre-settled statuszert kellett folyamodni, de ha most jossz, akkor nem fogod megkapni.

Kesobbre meg ha jol tudom pontrendszer es vizumrendszer lesz, minimum ber amit keresni kell, hogy vizumot kapj vmi 34-35000 font evente.

Ezt ugy nezd, hogy az atlag az 25E.

Szoval, nem mar nincs ertelme.

2019. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá kedved, miért ne költözhetnél ki annyi időre, amennyi tetszik? De ha nincs, akkor a 200 nettódból, ha albérletet nem kell fizetned, mert van saját lakásod, szingliként kényelmesen eléldegélhetsz itthon is.
2019. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem csak annak érdemes. Több oka van a külföldre költözésnek, pl. fejlettebb munkahelyek, előrehaladott technológia (én pl. mérnök-hallgatóként nagyon örülnék, ha Németországban valamelyik központi gyárban vagy menő kutató-fejlesztő irodán dolgozhatnék), nagyobb fizetés, más mentalitás...szóval van, aki eleve nem is tervezi, hogy itthon dolgozzon. De van, akinek nem jött itthon össze semmi, ezért marad a külföld, és inkább elmegy mosogatni. De mondom, ez beállítottság, normális végzettség függvénye is. Nem hiszem, hogy egy többdiplomás, felfőfokon beszélő emberke lesz az, aki pont azért megy külföldre, megy itthon semmije nincs,
2019. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akinek külföldi munkával kapcsolatban Anglia jut eszébe, annak semmiképp sem érdemes.


Hollandia, Németország, Skócia


vagy akár Ausztria ha jól beszéled a németet és még messze sincs, de fizikai munkát nézve még Szlovákia is jól tud fizetni.


Pesten azért ha valakinek van saját lakása az elég kemény pluszt jelent, én 150 ezer + rezsibe bérlek a 14. kerületben albérletet.

2019. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Anglia csak egy példa volt, akkor mondjuk bárhová EU-n belül.
2019. dec. 25. 16:42
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalatból mondom.

Nekünk van lakásunk Budapesten, és 2 éve vettünk vidéken egy szép házat. Mindkettő üresen áll, igaz a vidékit még mindig csinosítgatjuk. Nincs adósságunk. Angliában élünk 13 éve. Ha lenne otthon munkánk ami fejenként metto 200 ezret fizetne, hazamennénk. Lehet itt kint jól keresni, de nem sokat ér, ha az egyikünk fizetése el is megy albérletbe. Mi a férjemmel egy vidéki városban élünk (olyan 150 ezres lakos nagyságú) Mindkettőnken jó munkahelye van, vagyis nem takarító, gyári , vagy mekis melók. Férjem fizetése angol viszonylatban is jó fizetésnek számít, jó magam is többet keresek mint minimálbér. Mi nem lakunk nyolcadmagunkkal idegenekkel egy lakásban, így lakást bérelünk. Eddig a városközponban béreltünk lakást. De 3 éve elköltöztünk a külterületbe, mert egyre több bevándorló jött be, és egyre jobban elgettosodott a terület. Az árak emelkednek, a fizetés nem. Ahhoz, hogy nyugodt, kulturált , biztonságos helyen éljünk, elköltöztünk, de ott sokkal drágább az albérlet. az én fizetésem el is megy a lakhatésra, ( albérlet, council tax, rezsi)

Így már nem biztos, hogy megéri kint élni. Mi is tervezzük a hazautat, de ahogy kijönni sem könnyű, hazamenni sem.

2019. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem teljesen átlagos fizetésem van, viszont a karrier része működik itthon. Viszont az igaz, hogy Budapesten tudtam ezt csak összehozni, hiába van meg az ambíció Szegeden nem működött. Ennek annyi ára van, hogy mivel nincs lakás Budapesten nyögöm az árát.


Én egyedül érettségi után gondolkoztam azon, hogy kimegyek külföldre, de azóta egyszer sem jutott eszembe.


Mindig a Punnany Massif száma jut eszembe: Szeretlek kis hazám, minden hibád ellenére, meg sem kérdezném már magamtól, hogy innen elmennék-e"


Szerintem kell hozzá valamennyire elfogadás is, én nem vágyom más országba.

2019. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ma budapesten egy kukás megkeres 200k-t. Azt csak példaként hoztam fel.


Ha nem lenne lakásom természetesen húznék innen a vérbe, mert 150k-s minimum albérletárakat egyszerűen itt nem lehet megfizetni.

2019. dec. 25. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!