Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimennétek külföldre tanulni...

Kimennétek külföldre tanulni egy félévet vagy sem? Miért?

Figyelt kérdés

2019 van (lassan 2020...) szóval nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy ma már nem számít nagy dolognak, ha valaki kimegy külföldre tanulni/dolgozni vagy bármi egyéb. Viszont én még sosem töltöttem huzamosabb időt (és igen, nekem az egy félév is annak számít) egy külföldi országban sem, sőt (pl. mi nem járunk külföldre nyaralni, nincsen külföldi rokonom, nincsen külföldön dolgozó rokonom stb.). Emiatt számomra ez egy nagy dolog, mert az én életemben és a közvetlen környezetemben nem egy hétköznapi jelenség egy olyan utazás, ami túlmutat egy pár napos kiruccanásnál egy szomszédos országba.

Szívesen mennék, mert azt érzem, hogy túl unalmas, túl jelentéktelen, túl eseménytelen és úgy összességében túl "semmilyen" az életem. Tényleg nem történik velem soha semmi, nagyon kevés élményt tudnék felmutatni, ami az elmúlt egy-két évben történt velem. Azt érzem, hogy nem haladok semerre, nem fejlődök, max. toporgok egy helyben. Nem köt ide semmi, nincsenek valóban értékes kapcsolataim (akár család, akár barátok, akár kapcsolat), nincsen semmim valójában. Nyelveket tanulok (mármint konkrétan nyelvszakon is tanulok és mellette is tanulok nyelvet), de még sosem volt lehetőségem természetes élő közegben használni őket, emiatt a motivációm is fogy, mert egy teljesen haszontalan, értéktelen és öncélú folyamatnak érzem a nyelvtanulást, ami nem vezet semmire. Szóval összegezve az előbbieket, vágyom a változásra, egy kis élményre, egy kis izgalomra vagy kalandra.

Ugyanakkor nagy hibám, hogy nehezen engedem ki a kontrollt a kezeim közül és alapvetően nem szeretem a bizonytalanságot vagy a rizikót. Fennáll a veszélye annak, hogy pl. csúszok az egyetemen, amit nem szeretnék. Fennáll annak is a lehetősége, hogy csak romlik a helyzetem mind tanulmányi, mind szociális téren. Fennáll a lehetősége annak, hogy irreális elképzeléseim vannak és valójában nem azt kapom majd, amit várok a külföldi félévtől. Nem kevés áldozattal is jár, anyagi és egyéb kockázatokat is magában hordozva.

Ez az utolsó lehetőségem az alapképzés során (és egyelőre ez a biztos) kijutni külföldre (USA/Ausztrália/Egyesült Királyság/Kína)...szeretném is, de nem is érzem magam elég biztosnak.


2019. dec. 25. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A miért-re a választ nálad pontosabban senki nem tudja megadni: "még sosem töltöttem huzamosabb időt egy külföldi országban sem", "azt érzem, hogy túl unalmas, túl jelentéktelen, túl eseménytelen és úgy összességében túl "semmilyen" az életem", "Azt érzem, hogy nem haladok semerre, nem fejlődök, max. toporgok egy helyben" stb stb. Pont azért kell kimenned, hogy talpraesettséget tanulj, és legyőzd a félelmeidet. Ha meg nem úgy sikerül, ahogy előre eltervezted, na bumm, fél év nem a világ. Menj, veszíteni nem fogsz vele.
2019. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mindenképp ragadd meg a külföldi lehetőséget
2019. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!