Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy pillanatra...

Normális, hogy egy pillanatra megkönnyebültem amikor megtudtam, hogy a nagybátyám halt meg, nem pedig a valamelyik kutyánk?

Figyelt kérdés

Anyukám reggel sírva telefonált, ebből már sejtettem, hogy valaki meghalt. Egyszerre az jutott az eszembe, hogy biztos valamelyik kutyánk. Ugyanis 4 éve ugyan így hívott fel, amikor az akkori kutyusunk örökre elaludt.

A nagybátyámat kedveltem, de egy évben egyszer ha láttam. Már jó ideje betegeskedett.

Nagyon gáz, hogy egy kicsit megkönnyebültem, amikor anyukám az ő nevét mondta, nem pedig a kutyákét?


2019. dec. 28. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
nekem nem gáz
2019. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Normális. Évente 1x látni valakit az kb. idegennek számít, hiába a "vér". Kutyáidat meg naponta látod gondolom, jobban ragaszkodsz hozzájuk.
2019. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is normális ebben a formában. Gondolom, azért ennek sem örülsz kifejezetten.
2019. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, az. Nem kis gond van a ketyegődben.
2019. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%

Nem tudom, milyen viszonyban voltatok, illetve a kutyákat milyen gyakran láttad, de azért ez eléggé torz személyiséget takar.

Kérlek, tedd meg azt a szívességet a társadalomnak, hogy innentől emberekkel nem lépsz kapcsolatba! Jobb lesz úgy mindenkinek.

2019. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Azzal is komoly gondok vannak, aki szerint ez tök normális. Ja, csak a nagybácsi patkolt el? Még jó, hogy nem a Morzsi.

... és ennek még szavazati joga is van.

2019. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e vagy sem, de szerintem az emberi agy képes fuggetleniteni magát olyan emberektől, akikhez nem fűzik érzelmi kötelékek.

Pl egészen konkrétan százezrek posztoltak a neten sírva amikor megtudták hogy meghalt tony stark az új bosszúállós filmben, hiszen évek alatt közelinek érezték a karakterét magukhoz annak ellenére, hogy nem is létezik a valóságban, de garantálom, hogy ezeknek az embereknek a nagy része simán atporget híreket arrol, ha lebombaznak egy várost keleten, vagy ha történik valami halálos katasztrófa az országukban.


Azoknak az elvesztése fáj, akikhez fűznek érzelmeink, ezen pedig nem tudunk változtatni, neked pedig ráadásul ez volt az ösztönös reakciód, és rögtön utána a tudatod bekapcsolt, hogy "hoppá, biztos hogy oké, hogy így érzek?"


Szerintem az...


Viszont ha azt mondanád, hogy ha választanod kellett volna, hogy ki haljon meg; a nagybátyád, vagy a kutyád, és akkor is a nagybátyádat választottad volna, na akkor az már probléma lett volna.

2019. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem ember-kutya relációban kell vizsgálni, hanem úgy, mint valami fontosat vs. kevésbé fontosat a kérdező számára. Nektek is vannak emberek a környezetetekben, akiket szerettek, meg olyanok, akiket nem, ahogyan a saját házi állataitok is közelebb állnak hozzátok, mint valaki más állatai. Gyűlölt/idegen ember és szeretett/ismerős ember közül az utóbbit választani tök normális, idegen és ismerős állat közül az ismerőset választani szintén, de idegen ember helyett ismerős állatot már nem?
2019. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mórickát az igazgató kéreti az irodájába. - Moriszka, van egy rossz és egy jó hírem, melyikkel kezdjem?

- A rosszal.

- Meghalt a nagybátyád, de a Morzsi él.

2019. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megértelek. Nekem is ilyen nagybátyám van 🙂
2019. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!