Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Nebula név az anyakönyvezhet...

A Nebula név az anyakönyvezhető itthon lánynak? Ti mit szóltok ehhez a névhez?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy ilyen nevet lehet-e adni, illetve hogy ti személy szerint mit gondoltok róla. Minden vélemény érdekel.

2019. dec. 29. 01:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem teszik a hangzása, talán mert a bula a szlengben a lányok nem túl hízelgő megnevezése. Azt meg csak simán nem értem hogy miért nem lehet a meglévő és engedélyezett többezer névből egyet választani, minek kell ilyen hülyeségeket kitalálni.
2019. dec. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Hát a nebuló az a diák egyik szinonimája, :) Szóval szegénykémnek folyamatosan tanulni kéne, hogy hű legyen a nevéhez. :)

meg nekem még a ragasztó jutott eszembe, ami szintén amit előbb írtam szót, abból jött az egyik fajta; meg még valahol olvastam ilyet, hogy fabulál, a faboulous (nemtomjólírtam-e(?)) meséset jelent, de nem tudom, hogy kell fabulálni, valami könyvben láttam anno jó sok éve egyik osztálytársaméknál, meg még egy dal jut eszembe, az a címe, hogy Tabula Rasa, az valami rombolós dolog emlékeim szerint, mármint a tabula ráza, az Ákos énekli, most nem kerestem meg.

Szóval én ezt a nevet pl nem adnám , de hasonló esetleg


Nerella, Ninetta, Norina, Kornélia/Antonella/Petronella Nelliként becézve; Nilla is szép név még, az olyan, mint a Csilla, csak N-nel van az elején; nekem pl még a Noémi név is tetszik. Sőt, van már Nolina, esetleg Nikolina (?), Anikó, Anita is pl még kedves nevek, vagy pl esetleg Kamilla, Regina, Renáta, Rebeka, Lilla, Linda, stb.

2019. dec. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%

*esetleg még ami hasonló hangulatú lehet:


Leila, Zelma, Miriam, Olga, Henrietta, Dominika például

2019. dec. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem anyakönyvezhető

[link]

2019. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem anyakönyveztethető.


Szerintem pedig ugyanaz a baj vele, mint az összes többi divatos, amerikai filmből és sorozatból átvett névvel; a magyar vezetéknevekkel idétlenül hangzanak.

2019. dec. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Mikor mi a divat. Ugyanaz a véleményem róla, mint a Dzsokiról, meg Szamantáról. A '90-es években az volt a divat, most meg ez. Nem sokkal jobb, mint ha Tonisztárk lenne.
2019. dec. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Én már várom h mikor kérdezi meg valaki h a Thanos jó név e a gyereknek...A nebula amúgy valami ködféleséget jelent ha jól emlékszem...
2019. dec. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Ad az ember egy csepp manit az illetékeseknek, és máris lehet.
2019. dec. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Erről most az jutott eszembe, hogy volt valami tévé műsor, ahol fura nevű családokat és gyerekeket interjúvoltak.

Volt egy csóri ikerpár, akiket úgy hívtak, hogy Nemoda Buda és Nemoda Huba.

Az ilyen szülőket, akik így kicsesznek a gyerekükkel (A Nebulást is!) valamilyen formában súlyosan megbüntetném!

2019. dec. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a bula szó miatt valószínűleg egész gyermekkorában csúfolják vele, tizenévesként meg még jobban.
2019. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!