Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is bevezetnétek azt, hogy...

Ti is bevezetnétek azt, hogy a túlzott alkoholfogyasztásból adódó kórházi és szállítási költségeket NE fedezze a TB, hanem a teljes költséget az illető fizesse?

Figyelt kérdés

Gusztustalannak tartom azt, hogy vannak emberek, akik nem tudják, hol a határ, és azért, mert változott a naptárban néhány szám, indokoltnak tartja, hogy a minőségtelen, kritikán aluli mérget fenékig vedelje, és szétbarmolja a várost.

Szerencsére én mindig is az értelmesebb réteg közé tartoztam, akik nem cikinek, hanem normálisnak érezték feljelentgetni a rendőrségen újévkor az embereket, ha illegális pirotechnikai eszközöket, vagy gyorshajtókat lát, ugyanakkor a magatehetetlen, részeg embereket inkább hagyta megfagyni az úton, hiszen megérdemlik. Idén sem volt máshogy.


Épp ezért arra gondoltam, hogy benyújtanék néhány javaslatot a jövő évre vonatkozóan, ahol minden jellegű alkoholfogyasztás okozta rosszullét, vagy abból kialakuló betegséget NE fedezzen a TB, csak és kizárólag magánszemélyként lehessen befizetni a kezelést, melyre ha nincs pénz, akkor akár félretolják meghalni az illetőt. Ez a természetes szelekciónak is jót tenne.


2020. jan. 1. 12:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én az alkoholos termékekre vetnék ki a dohánytermékekéhez hasonló mértékű adót.
2020. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez sem rossz ötlet, de sajnos a rengeteg turista még így is megvenné, mert nekik ez nem pénz. Ezzel is van a rengeteg probléma.
2020. jan. 1. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
27%

Nem.

És egy beteg, megkeseredett patkány vagy, ha annyira fajlalod, hogy más jól érzi magát, míg te otthon kuksolsz, hogy akár hagynád is meghalni az illetőt.

2020. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem meg kéne fordítani a dolgot. Nem őket kell büntetni, hanem az oly tiszta életű embereket, mint ti is vagytok, kitűntetni, pl. szobrot állítani nektek vagy valami...
2020. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves primitív kommentelő (már a patkány megszólításból is látszik az alsóbbrendűséged),


Nagyon súlyosan tévedsz, ha akár csak 1 percig is azt gondolod, hogy én egy kicsit is irigykedtem volna arra a minősíthetetlen, visszataszító és primitív tömegre, akik randalíroztak az utcákon üvöltözve, mindezt azért, mert ugyanúgy, ahogy október 3-ról 4-re, ahogy május 10-ről 11-re, úgy december 31-ről január 1-re változott a dátum. Az ő dolguk, ünnepeljék a jelentéktelen ünnepet, de ha úgy döntenek, hogy mérgezik magukat a gusztustalan alkoholos vackokkal, és emiatt történik velük valami, 0 szimpátia van bennem, csak azokat sajnálom, akiknek ezeket a véglényeket el kell látniuk. Épp ezért szeretnék valami olyan kezdeményezést, hogy semmilyen körülmények közt ne kelljen orvosi ellátás a részeg, bódolt, és ebből kialakuló betegek számára.

2020. jan. 1. 13:09
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

És hogy derítenéd ki, hogy ki alkoholista és ki az, aki mértéket tud tartani és csak alkalmanként iszik alkoholt?


Nemrég velem is megtörtént, hogy egy film alatt megittam két sört, aztán teljesen más okból rosszul lettem, mentőt kellett hívni és bevittek a sürgősségire. Ott kikérdeztek, elmondtam, hogy megittam két sört, meg alkalmankét szoktam alkoholt fogyasztani. Erre a kedves doktorúr mindennek elhordott, mert én mocskos alkoholistaként hogy merek infarktus gyanúra mentőt hívni...


Amúgymeg nem az emberektől kéne elvenni az ígyis siralmas egészségügyi ellátást, hanem azokat kéne felkötni akik fentről ellopjak a milliárdokat.

2020. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az egészségügyi ellátásnak nem az a dolga, hogy ítélkezzen a beteg felett, hanem az, hogy ellássa. Ha az alkoholmérgezettekkel kifizettetnénk az ellátásuk árát, akkor pl a tüdőrákosokkal miért nem? Hiszen az ő hibájuk, minek dohányoztak x évtizeden át... A szalmonella fertőzött is magára vessen és perkáljon, mert az ő hibája, hogy nem mosta le a vagódeszkát a hús szeletelése után. A drogosokról nem is beszélve. Akit elüt az autó az úton, az minek ment oda, akinek életveszélyes módon le/felmegy a cukra, az miért nem tartotta a diétát, aki legvágja az ujját fahasogatás közben, az miért nem figyelt jobban. Tulajdonképpen ezzel a logikával a sürgősségi osztályokon ellátottak 90%-át el lehetne hajtani a pitsába, ha nem fizetnek.
2020. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
NYILVÁN ha nem azért van bajod, mert megittad a fél kocsmát, akkor lássanak el. Nem az alkoholt ellenzem, hanem a mértéktelen fogyasztást. És nem is elsősorban engem érint a téma, hanem azokat a szerencsétleneket, akiknek nettó 170-ért hányást kell takarítani és gyomrot kimosni a hülye kis pávagyerekből, aki vagánykodott a nyomi haverjai előtt.
2020. jan. 1. 13:14
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Annyira egy szélsőséges álláspontot képviselsz, hogy te sem tűnsz többnek, mint primitívnek.
2020. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%
Én nagyban támogatnám. Egyrészt nem értem miért jó talajig leinni magunkat, van egy határ ameddig lehet ameddig jól érzik magukat, de utána felesleges. Azt meg főleg nem értem hogy miét űznek egyesek sportot abból hogy kibír többet inni, mert ezeknek a "versenyeknek" szokott ilyen vége lenni. Persze érezzék jól magukat az emberek egy bizonyos határig belefér az ivászat én azt mondom, de aki nem tudja hol a határ az igen is megérdemli hogy az ellátást kiszámlázzák neki. Akinek van pénze italra, annak legyen erre is.
2020. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!