Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ilyen embert...

Hogyan lehet egy ilyen embert leállítani aki folyamatosan zaklat régóta?

Figyelt kérdés

Szóval van egy ember aki folyamatosan zaklat,kb egy éve kezdte azzal,hogy kamu facebookot csinált a képeimet eltorzította shrek fület rakott rám meg ilyenek és ocsmányságokat írt vele az ismerőseimnek.Utána engem,anyukámat meg barátnőmet felregisztrálta egy társkereső oldalra.Folyamatosan hívogatnak éjjel magántelefonszámról és amikor felveszem nem szól bele senki,ha nem veszem fel akkor addig csinálja amíg fel nem veszem,a multkor három órán át próbálkozott,és akkor meguntam és felvettem...Felrakta a család összes kocsiját a jófogásra,és december 24-én reggel arra mentem ki,hogy egy csapat kankissebségi emberke méregeti a kocsimat és közölték,hogy “gyöttünk az ótóért” (bár nem tudom,hogy nem esett le,hogy kamu amikor egy magyar papíros balkormányos e60-as bmw-t nem igazán adnak 375 ezerért na mindegy...)Aztán felrakta a telefonjaimat is,a ruháimat,bútorokat,de ami a legjobban fájt,hogy még a kutyámat is...Futárt rendelget,pizzát,meg a multkor szexjátékot is...A facebookra,ha kirakunk egy képet olyan profilok kommentelnek alá,hogy például az egyik név a nevem a másik meg például balheréje,de az összes testrészem,szervem,használati tárgyam és minden mást felregisztrált ezzel beírogatja pl:,hogy milyen stabil vagy gazdám meg ilyenek,egyet letiltatok jön a következő...Komolyan mondom kész téboly az életem és a barátnőm már fél és azt mondta nehéz,de szünetet kéne tartanunk,mert fél mellettem...

Mit tehetek?Hogyan lehet egy ilyen elmebeteget megtalálni?Valakinek volt hasonló?Annak mi lett a vége?Fajulhat ez tovább is?

A válaszokat köszönöm.



2020. jan. 4. 00:10
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki a rendőrséget emlegetné,voltam,de semmit nem tesznek,szerintük nem vagyok veszélyben,mert nem fenyeget senki...Az ip címet lekeresték és különböző helyekről írogatnak,ahol sokan megfordulnak és nem a saját gépéről,több nem egy helyen lévő iskolából írkáltak például meg ilyenek...
2020. jan. 4. 00:15
 2/27 A kérdező kommentje:
Amúgy haragosom sincs életemben összesen három emberrel volt úgy összetűzésem,hogynem tudtuk rendezni,de kilőttem őket...
2020. jan. 4. 00:16
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

1 újabb feljelentés

2 magánnyomozó

2020. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Aki ennyit tud rólad az közeli ismerősöd. Nézz szét egy kicsit.
2020. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

A leírásnak csak a felét olvastam el, és egyből az jutott eszembe, hogy rendőrség. Ez nem egy piti dolog, szerintem ezzel már foglalkozna a rendőrség. Sőt, biztosan! Gondolom vannak, lennének bizonyítékaid, ha írod, hogy miket ír ki a képedig alá. Elvileg, ha nem tudod ki az, IP cím alapján elvileg le lehet keresni az illető tartózkodási helyét. Persze ezt a rendőrség intézi, ha belemennek, vagy, ha van erre lehetőségük. De, ha nem, akkor esetleg írhatnál neki, hogy találkozzatok vagy ilyesmi. És, ha belemegy, le tudod buktatni. Vagy legalább feljelentheted, nem csak, mint ismeretlen tettest. Vagy, csinálhatnál egy kamu profilt, vegyél fel embereket, esetleg barátokat, ismerősöket avass be, hogy fogadjanak el, tegyél fel valami nem nagyon ismert szebb csajról képeket, és írj neki az egyik kamu profiljára. Hogy viccesnek találod, amiket ír, vagy, hogy te is utálod magad, bármi, vedd fel vele a fonalat, ismerkedjetek stb... tuti elmondja a nevét, ha bejössz neki. Vagyis a kamu Fb, amit csináltál.

Velem volt hasonló, de közel sem ilyen durva. Egy pasi felvett Fb-on, aztán mindig írt, hiába nem válaszoltam. Letiltottam, mire pàr percre rà felvett újra. Ezt eljátszottuk vagy 7x, mire közölte, hogy rengeteg profilja van, szóval ő ráér. Végül megbeszéltem vele a dolgot: azt kérte, hogy ne tiltsam le, és ő nem fog írni, csak esetleg karácsonyra, szülinapra. Úgy is volt.

Barátnőmet is elkezdte zaklatni egy bolond, 2 nap ismeretség után telefonon beszéltek, majd letették. Barátnőmet hívta valaki, közben a pasi is hívta. Erre olyan üzeneteket írt, hogy ilyen ku**a meg stb... aztán 5 nap ismeretség után egyre durvult, tehát napról napra csúnyábbakat írt. Végül már ott dögölj meg, r*k egyen meg minden volt. Ekkor barátnőm tiltotta, de az üzeneteket megkapta, csak rejtve. 2 hét alatt valami 700 üzenetet kapott, ha nem többet. Ilyen megbántam bocsáss meg leírva 10 üzenetben, aztán mivel nem reagált jött az átkozódás, utána szórakozott a csávó, hogy írt valamit h pl. szia hogy vagy? aztan meg 1et hogy koszi jol te meg ilyenek. Aztán pár hét után feladta.

2020. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A rendőrség ip-cím alapján nyomozott ahogyan mondtam is,de mindig bevásárlóközpontok meg ilyenek,frekventált helyek ahol van wifi,sőt több megyéből,szóval van esze...amúgy szerintem is ismerhet nem is kicsit,szinte mindent tud rólam,volt olyan,hogy beírta a képem alá a nevem+pszichiáter néven,hogy kedves betegem a rendelésem alatt miért kellett a tescoba lenni?És leírta az időpontot és tényleg ott voltunk...Azért ez több,mint ijesztő szerintem...
2020. jan. 4. 00:42
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez a kérdés kamu. Bár végül is mindegy. Az általad leírt módszerek az ún. antimédiás trollokra utalnak. Ez egy youtubeos brigád, akik magyar trash videósokkal / lájvosokkal foglalkoznak, szemétkednek. Gondolom egyikük az ismertségi körödbe tartozik és haragszik rád valamiért.


Ebbe a társaságba tartozik pl. FATEL, TATA, Karib 2, Rockzsolt, ZZZ Agyhalott Andris, 800 forintos olajszűrő, Bél, Skinhead média és még páran biztosan. Nem mind aktívak, egyikük állítólag egyszer le is bukott. A leírt módszerekkel szemétkednek általuk nem kedvelt / gyűlölt videósok ellen. Vezetőjük Filmkiller Zoli volt, róla elég sokat olvashatsz a neten. Ő is eltűnt az internetről, mert magyargyűlölő videói révén több százezer emberhez eljutott a híre, és a szülei (akik eltartják) illetve a falujának polgármestere eltiltotta a youtubeozástól. https://www.youtube.com/watch?v=RnYZij2iBUk


Ezen a vonalon el lehet indulni esetleg. De ha hívogat, akkor a rendőrség kikérheti az adatokat a telefontársasaágtól, és így talán lebukik. Persze ha körültekintő akkor ezt is nagyon könnyen meg lehet kerülni.


Hogy fajulhat-e tovább? Igen, ha a sulidat / munkahelyedet is bevonják a játékba. Egy kis "referencia" erről az antimédiás társaságtól: [link]

2020. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#7 Nem kamu a kérdés sajnos!De amúgy nekem is pont ez ugrott be...Ez a beírogatok ilyen balhere meg ogre meg nemtudom milyen néven meg megszerkesztem a képet ez a czibók Laci trolljaira elég erősen jellemző,A jófogásos sztory meg,ha jól tudom szintén megtörtént valakivel,igaz nem tudom kivel,mert czibók Lacin kívül semmilyen trash videóst nem nézek,de valahol láttam,hogy egy youtuber dolgait árulták facen,de abból talán lett is ügy...

Én semmi ilyesmire nem érzem,hogy rászolgáltam volna,mert nem vagyok trash videós,nem ismernek annyira sokan csak a falusiak esetleg akikkel dolgoztam meg egy két ember máshonnan.A számom,viszont alapból nem adom meg csak olyanoknak akiket innen onnan ismerek,szóval vagy azok közt van vagy valaki akinek tovább lett adva.Amúgy én is kidobó vagyok,de senkivel nem volt még eddig gondom,aki balhés azt kirakom,de soha nem beszélnek vissza,sőt sokan bocsánatot kérnek következő alkalommal és kész...Apámnak van egy haragosa,akinek eladta a régi kocsiját,de nem hiszem,hogy a gyerekét kezdené el fenyegetni...Meg amúgy is az ország másik felében lakik és nincs is fent semmilyen közösségi portálon.Vagy akár ő is lehet?

2020. jan. 4. 01:16
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Pedig kell, hogy legyen valami jogi megoldás erre.. Jó sok szabadideje lehet! Egy normális ember egy percet sem szánna ilyen hülyeségekre

És szinte biztos, hogy közeli ismerős (netalán tán egy kedves rokon?)

2020. jan. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem csak ideje van sok,de pénze is...Folyamatosan másik telószámról telefonál amiket szegény emberek,elhagyott iratkról,meg hajléktalan,de papírokkal rendelkező emberek nevéről aktiválgat,senkit nem lehet felelősségre vonni,mert a papírok elvesznek az aktiválás napján aztán előkerülnek,és a fene se tudja ki használta,mert buszon maradnak úgymond meg ilyenek és ott találja meg a sofőr és adja le stb...Az biztos,hogy sokat fizet ezekért,de nem értem miért akar tönkretenni...És az is tuti,hogy jól ismer,mert szinte mindent tud rólam...Rokon nem hiszem,hogy lehet inkább szomszéd,mert velük volt némi összetűzésünk és eléggé irigyek is,de nem hiszem,hogy ilyenre képesek,esetleg még arra gyanakszom,hogy valami unatkozó ember aki mondjuk a barátnőmre hajt és így akar minket szétszedni,hogy az övé lehessen vagy a fene se tudja...
2020. jan. 4. 01:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!