Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam szegénynek?

Miért érzem magam szegénynek?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járok, szüleimtől külön élek. Minden hónapban marad 10 ezer forintom hó végén. Ebből ha összegyűjtöm, cipőt, kabátot, vagy valami magyobb dolgpt szoktam venni.


Azt vettem észre, ahogy megyek az utcán, új méreg drága kocsik, a nálam fiatalabbak is Iphone-nal járnak, 100 ezer forintos cipők, fél milliós táskák a csajokon. Miből?


Én bevallom 300 ezret keresek. Fizetem az albit, eszek rendesen, néha veszek egy két dolgot, esetleg elmegyek egy cukrászdába, moziba, színházba ennyi.


Vannak akik nálam sokkal rosszabb sorsúak, tudom. A nem hordott ruháimat, oda adom szegényebbeknek. Mindig próbálok segíteni. De valamiért mégis úgy érzem, talán a média hatása... Mindenki ezerrel vásarolt karácsony előtt, én meg épp, hogy tudtam venni anyukámnak valamit.


A lényeg:


1. Miért érzem magam szegénynek?

2. Honnan van ennyi "pénzes" ember?

3. Mit kellene dolgoznom, hogy összejöjjön nekem is?😀


Köszi a választ!:))



2020. jan. 5. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudok rájönni hogy csinálod hogy 300ból 10 marad.

Mire herdálod ennyire? Albérletre még ha el is megy 120-150 akkor is sok pénz marad....

2020. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok elírásért.:)
2020. jan. 5. 10:57
 3/15 A kérdező kommentje:
Anyuméknak segítek fizetni a hitelüket. Nem sokat, 30-at szoktam beleadni. Van rezsim is. Gyógyszert szedek,és ugye az sem olcsó. Van egy kocsim, azt is tankolni. Ha elromlik rajta valami kicsereni stb. Bár ez ritkán fordul elő. Dohányzom már, 6 éve arra is sok megy el.
2020. jan. 5. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól keresel, lelkiekben lehet,hogy gazdagabb vagy mint a pénzes emberek.Viszont én sem tudom,hogy honnan van ennyi pénzes ember.
2020. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Már ne is haragudj, de miért foglalkozol MÁSOKKAL? Azt az időt tölthetnéd pl. pluszmunkával, akkor lenne több pénzed. Amúgy meg aki huszonévesen önállóan autót vesz és fenntart, sztem ne tartsa magát szegénynek.
2020. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha te sztenderd elversz have 290.000 Ft-ot a megélhetésedre ott komoly gondok vannak a pénzügyi életeddel. Valószínleg ezért nem is tudod helyrerakni az értékrended.
2020. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed magad szegénynek, mert másokhoz méred magad.


Költözz olcsóbb albérletbe, tedd le a cigit, vegyél kisebb autót.. máris több pénzed marad a hónap végén.

2020. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Én 230 ezret keresek, ebből ketten élünk, fizetem a ház törlesztését, fenntartom az autót, közben a házat is csinálgatom(ablakok cseréje, szigetelés) és így is tudok félretenni egy keveset.


Össze kéne számolnod, hogy mire költessz, mert gyanítom, hogy rengeteg felesleges dolog van köztük.

2020. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is már egészen jó kereset, budapesti viszonylatban is, főleg 20 évesen. Van egy olyan érzésem, hogy ezt szeretted volna most olvasni válaszként. Így van, ez van.

Ez olyan, mikor az insta sztárok is mutogatják a képeiket és várják a pozitív visszajelzésteket, hogy milyen szépek.

Ha nem marad több pénzed hónap végére, akkor vagy túl drága (de legalább nagy) albérletben laksz, vagy nem jól osztod be a pénzedet, vagy van hiteled, vagy nem tudom. Kétszer ekkora fizetést is el lehet szórni egy hónap alatt.

Talán akinek van iPhone-ja, annak is megvan a saját története, lehet, hogy összespórolta rá a pénzt apránként. Vagy akinek drága kocsija van, annak van egy jól működő válalkozása, vagy a szüleinek. Tény, hogy vannak, akik sokkal többet keresnek, van olyan is, akinek 7 számjegyű a havi keresete. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy él, másból, más összegből.

2020. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul osztod be a pénzt, anyukám kevesebbet keres, és egy egész családot tart el belőle, és nem élüno rosszul, nélkülözésben...

Tippek, hogy több pénzed legyen: hasznápd kevesebben az autódat, ha tudod nélkülözni. Fokozatosan tedd le a cigit. Tudatosan vásárolj, nézd, mikor mi az akciós, ezzel is sokat lehet spórolni.

Egyébként szerintem sokan hitelre vesznek telefont, kocsit stb.

2020. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!