Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Rossz helyen élni de anyagi gondok nélkül vagy ott ahol szeretnék de szegényesebben?

Figyelt kérdés

Szóval külföldön élek, nem érzem itt rosszul magam de tudom hogy hosszú távon nem lesz jó. Keresek jól, sokat el is rakok belőle, spórolok.

Belátható időn belül nem fogok viszont annyit félretenni amennyire szükségem van. Ha hazaköltöznék Magyarországra ott is el tudnék helyezkedni de jóval kevesebbet keresnék, a ennyiből talán eltengődnék de lejjebb kell adnom az életstílusomból, szegényesebben kell berendezkednem. A legnagyobb hazahúzó-erőm az a családom lenne, plusz a lehetőség hogy talán nekem is lehet egyszer sajátom, mert itt kint semmiféleképpen nem lesz, s itt nem is akarnék.


Szóval nem tudom milyen irányban gondolkodjak tovább, s mit válasszak. 31 éves vagyok, F.



Esetleg valakinek volt hasonló tapasztalata?


2020. jan. 8. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Kint mért ne lehetne családod?
2020. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha családot alapitasz,akkor viszed õket magaddal.En a mostani helyzetben maradnék,amiben most vagy.
2020. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ott ahol szeretnék élni, de szegényesebben?!,-ha valahol szeret az ember élni, akkor inkább gazdagnak érzi magát, szóval ezen válaszodról ez a véleményem- és megtermelve több mindent magamnak amit csak tudok, így nem kéne olyan dolgokra költenem, és így még gazdagabbnak érezném magam, mert saját magam termelem meg amire szüksége van a családnak. Tanulva újabbnál újabb technikákat, ötleteket, amikkel még egyszerűbb, és boldogabb az élet.


Amúgy a digitalizáció korában már több lehetősége van az embernek, pl. online tanfolyamok, oktató videók és stb. Ezek mind mind lehetőségek.


Minél minimalistábban, környezettudatosabban, tudatos vevőként alakítanám ki a házam is, olyan szekrényeim lennének amiket tök egyszerű alapanyagokból építenék fel, mégis ha valaki vendégségbe jön azt mondaná de tök jó! És csak kb. pár ezer vagy 10 ezer forint volt a költsége.


Csak kreatívnak kell lenni! Volt olyan ember akivel egyszer chatelve mesélte, hogy azért szeretne külföldre menni, hogy úgy tudja újítani a házát ahogy ő szeretné, de ahhoz pénz kell, mivel nagyon határozott volt, nem akartam ebben a hitében megrendíteni, és nem mertem neki ötleteket adni, nehogy elbizonytalanítsam a tervében, mert ki tudja, lehet neki ez az út lenne járható, de filléres dolgokból is lehet olyat varázsolni, ami több tízezer vagy százezer forintnyi utána az értéke. Én is most terveztem meg a növényházam,a mi pár ezer forintból fog felépülni, de az én növényházam egy polcocska lesz. Több ideig kreatívkodtam rajta, még boltba is elmélkedve a fűszer polc előtt, mire sikerült a legjobb megoldást megtalálnom.


Szóval ott ahol szeretnék, kreatív szemlélettel! :)

2020. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!