Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Családok, akik nem utaznak...

Családok, akik nem utaznak miért beszélnek ostobaságot?

Figyelt kérdés

Ismerek egy családot, ahol a kamasz gyerek felvetette a szüleinrk, hogy jó lenne nyaralni, utazni, stb. Akik rávágták, hogy "az pénz kidobás,ott is ugyanolyan házak vannak, mint itt, semmi sem más, csak más nyelven beszélnek, ennyi. "

Igazából az apuka fogalmazott így, ezt nekem is elő adta, amikor szóba jött. Ha valaki még nem lépte át az országhatárt sem, akkor miért okoskodik?

Egyáltalán miért jó ez a hozzáállás, hogy elég nézni a panelt meg a gyártósort meg a tv-t, aztán kész.? Oké, ha azt mondta volna, hogy nincs pénzük, teljes mértékben megértem, de nem mondta, és nem is lenne igaz, hiszen új telefonra futja félévente, évente.


2020. jan. 9. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
És neked mi közös hozzá? Őket nem érdekli az utazás (nem kötelező, csak mert neked tetszene). A gyerek meg majd megy a maga feje után ha felnő. Utazhat még eleget apu-anyu nélkül.
2020. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy munkatársam akinek sok pénze van. Soha nem mennek sehova, de évente vesz új bútort, szőnyeget, függönyt stb. Őt ez boldogítja.

Én is utazópárti vagyok, de elfogadom ha valaki nem.

2020. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Véletlen bukkantam a kérdésre.


Én is így gondolom, az apuka is lehetnék, csak fiatalabb vagyok sokkal és rengeteg helyen jártam(szülőkkel).


Hacsak nem távolkeletre utazol, vagy afrikába, délamcsi faluba, akkor teljesen felesleges kimenned, ugyanaz a hotel, ugyanazokat gondolják és érzik az emberek, csak más nyelven beszélnek/máshogy néznek ki.


Ha építészetbzi vagy, akkor megéri utazni, esetleg ha társadalomkutató vagy vagy bele vagy esve egy országba, amúgy nem.


Az egyetlen előny a tengeri levegő, vagy fent a hegyekben a tiszta hideg levegő, meg a növényzet. Írnám az állatvilágot is, de piszok mázlis helyen vagyunk állatvilág szempontjából, hacsak nem vagy rovar/pók/kígyó/ragadozó fan, itt a legjobb.


Európában rengeteg helyen, Afrikában pedig pár helyen jártam(gigantikus rovarok, dögmeleg, szárazság, brr), Ázsiába ha fizetnének sem mennék a 95%ába, gyilkos páratartalom, állatvilág..

2020. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

"A gyerek meg majd megy a maga feje után ha felnő. Utazhat még eleget apu-anyu nélkül."


Ebben egyáltalán nem tudok egyet érteni.


Pont a gyerekkor az, amikor leginkább meg kellene mutatni a világot, minél több élményben részesíteni a gyereket. Sajnos a sok proli csak lefial mert szeret dugni aztán úgy van a gyerekkel, hogy "örülj hogy felnevellek". Holott a nevelés nem abból kellene álljon, hogy otthon bámulják a TV-t meg szarnak a fejére.


Aztán lehet velem van a baj, mert én még országon belül is szeretek felfedezni, járni-kelni.

2020. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Sok célja vagy éppen eredménye lehet az utazásnak.

Új szemléleletet ad, hogy élnek és gondolkodnak mások, új kultúrát, nyelvet ismersz meg, ellátogthatsz történelmi helyekre. Múzeumok meg aztán annyi van, lehet válogatni. Mindez fejleszti az agyat, formája a világnézetet. Az, hogy fekszel a tengerparton meg jó kikapcsolódás. Számomra a tökéletes, ha pihenő és városnézős napok is vannak.

2020. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

# 5/


LIKE! :)

2020. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hármas, te olyan hülye vagy, fiam, hogy a fal adja a másikat. Válaszodban cáfoltad meg önmagad. "Nem érdemes utazni hacsak nem szereted az állatokat, építészetet, hegyeket, tengerpartot,..."

Igazad van, tényleg nem érdemes utazni,hiszen ez semmi.

2020. jan. 9. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokan egyszerűen csak nem szeretnek utazni. Szerintem ezzel önmagában semmi gond nincs, az ilyen ember ha el is menne más országba, akkor is végig csak kritizálna mindent, hogy "látod, itt is csak házak vannak, én megmondtam". Mindenkinek joga van eldönteni, hogy szeretne-e utazgatni, vagy nem, nem lehet senkire ráerőltetni olyasmit, ami nem érdekli. Egyedül az a gond a dologgal, hogy a gyereküket sem engedik világot látni. Legalább valami olyan megoldást kereshetnének, hogy a gyereket befizetik külföldi iskolai táborba, nyelvtanfolyamra vagy valami rokon családdal nyaralni, ők meg maradnak otthon.
2020. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Exem anyja rettenetesen sok pénzt keres havonta, és a házàt szószerint a retek eszi meg. Azt állítja, hogy MINDEN pénzkidobàs, még az autójàba is maximum 2 ezer forintot tankol, az országhatàrt soha nem hagyta el, mert "az pénzkidobàs, itthon kell maradni és csinálni a pénzt." Még országon belül is annyit volt, amennyit a nàszúton, azt is csak egy megyével arrébb. Természetesen a fiát is ilyenekkel eteti, szóval részben ezért is hagytam őt el. Nem tudok együtt élni olyan emberrel akinek a bulizàs, utazás, wellness hétvége, strandolàs, és bármifèle szórakozás "pénzkidobàs".
2020. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg milyen jó is kidobni két havi fizetést hogy végighányhass 12 órát egy repülőn, aztán legyél valahol ahol se a nyelvet nem beszélik (de sok helyen még elolvasni se tudod mi van kiírva, jó szórakozást pl. Kínában, Izraelben vagy Görögországban), se nem tudod mi merre van/hogy működik/mennyibe kerül stb., közben kinyír az időeltolódás, jóféle fertőzéseket kapsz a helyi víztől, vagy felfal egy helybéli állat.

Ha meg civilizált országokban akarsz nézelődni, ott a Google Street View, csak az ingyen van.

2020. jan. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!