Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Javítanátok vizsgajegyet?

Javítanátok vizsgajegyet?

Figyelt kérdés
Az utolsó két vizsgámra egyáltalán nem tanultam, nem készültem semmit sem és emiatt úgy terveztem, hogy akkor majd a következő alkalomra normálisan felkészülök, ezt pedig elengedem. Aztán nagy meglepetésemre nem buktam meg egyikből sem, mindkettőre négyest kaptam. Ez jó is lenne, de nem vagyok vele elégedett. Alapból szoktam örülni a négyesnek is, mert az nem egy rossz jegy és, ha tudom, hogy készültem, tanultam, dolgoztam vele és az egy négyest ért, akkor az tök jó. Viszont most nem vagyok vele elégedett, zavar és frusztrál. Bennem van, hogy akár kaphatnék jobb jegyet is, ha normálisan felkészülök. Még van egy vizsgaalkalom, tehát elmehetek javítani. Javítanál?
2020. jan. 11. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha kettesről lenne szó, akkor mondanám, hogy igen, de négyest nem javítanék. Örülj neki.

(Nem tudom hova jársz, de nálunk simán megbuktatnak ha javítani mész, de valami mégsem megy.)

2020. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Eszem ágában nem lenne! A kettest sem! Minek? Neked az a hobbid, hogy vizsgázol? A vizsga nem arról szól, hogy hanyas, hanem hogy megvan.
2020. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha már megvan a jegyem, nem ülnék le még egyszer tanulni.
2020. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Én egyszer írtam javítót egyetemen, de jóval nehezebb volt, mint az eredeti vizsga, és rontottam is. Egyébként jellemzően a javító keményebb szokott lenni.

2020. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Get life bro. Természetesen nem javítanék.
2020. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Kettest sem javítanám. Ha megvan megvan az a lényeg. Nagy kivétel ha azon múlna hogy letesznek/felvesznek államiról/államira.


Volt nálunk egy kiscsaj első évben. Római jog. Mindenki örült hogy átcsúszott. A kiscsaj 3-est szerzett volna de egoista volt. Ötöst akart. Kiderült mázlija volt az első vizsgán. Ment újra. Bukott. Mit gondolsz ki csúszott évet? Én aki megelégedett a kettessel, vagy ő akinek nem volt jó a 3-as?


Örülj a négyesednek és felejtsd el. Kezdj bele valami hobbiba vagy nem tudom.

2020. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én azért szeretek jó jegyeket szerezni, nekem ez valamiért fontos, akkor is, ha nincsen értelme és nem számít semmit. Szóval én annyira nem érzem ezt a "csak legyen meg" dolgot. Már voltam javítani korábban is, csak akkor négyesnél rosszabb jegyet, szóval ott nem volt ilyen dilemmám, mint most. Ezeken kívül az összes tárgyam ötös lett, azokkal elégedett is vagyok, mert azokkal tényleg foglalkoztam. Alapból itt is örülnék a négyesnek is, de így nem annyira. Ezekkel a tárgyakkal nem foglalkoztam semmit, de ezt konkrétan így is kell érteni. Ki sem nyitottam a jegyzetemet, rá sem néztem, még a neten sem kerestem rá semmire, át sem olvastam semmit, át sem néztem semmit, szóval összesen nulla percet és nulla energiát fektettem bele. Nem ültem le tanulni és nem csináltam semmit, ezért nem érzem azt, hogy most nagy nehézség lenne megtenni. Különben sincsen jobb dolgom. Most februárig még van csomó időm, egy szabad hetem mindenképpen lenne még így is és igazából semmi olyasmit nem terveztem erre a szabad időszakra sem, amit amúgy máskor nem szoktam vagy nem tudnék megcsinálni.

Amúgy ez is ugyanolyan vizsga lesz, mint bármelyik másik, szóval nem külön javító vagy utó stb., valaki pl. most jön először. Nyilván két ugyanolyan tesztet nem lehet összeállítani, de nagy különbség nem szokott lenni, nem is szívatós típus a tanár sem. Alapból kódokat kapunk (se név, se Neptun kód), szóval a javításkor sem tudja a tanár, hogy most kié is a dolgozat, de egyébként sem gondolnám, hogy foglalkozna vele.

2020. jan. 11. 23:47
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Wow, ez milyen szak?
2020. jan. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Max akkor mennék, ha az ösztöndíj múlik ezen és biztosra tudom, hogy jobb lesz. Mert rontani is lehet. Barátnőm elment egy tárgyból javítani akarta a 3-ast, sírás határán jött ki olyan nehéz volt, a következő pár napot pedig idegeskedéssel töltötte, mert félt, hogy megbukott és mehet 3. alkalommal.
2020. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Mindegy mit írunk, magadat már meggyőzted! Sok sikert az újrairáshoz!


Amúgy én sem mennék, lazítanék, készülnék a következő félévre. Olvasni, utánajárni meg otthon is lehet.

2020. jan. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!