Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pályaelhagyók, -módosítók,...

Pályaelhagyók, -módosítók, -tévesztők és korrigálók: Ti hogyan tálaljátok?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalom a helyzetemet. Van egy viszonylag piacképes gazdasági diplomám. Hét éve szereztem, egy évet leszámítva sosem dolgoztam benne. Különböző multicégeknél dolgoztam olyan munkakörökben, amik jól fizettek ugyan, de én betanított munkának tartom őket.


Eközben jött a "váltás" ötlete. Elkezdtem egy olyan területet tanulni, ami növények termesztésével kapcsolatos, presztízse alacsony, főleg az ezen a területen alkalmazottként dolgozók körében! Nem csoda, hiszen általában lecsúszott, rossz helyzetben lévő emberekről van szó akik jobb híjján elvállalnak valami munkát ezen a területen.


Pontos tervem van hogy hogyan fogok vállalkozóvá válni ezen a területen, évek óta sokan és sokféleképp próbáltak lebeszélni, amihez hozzá vagyok szokva.


"Mestereim" (mert azért találkoztam már olyan emberekkel, akiktől valóban tudtak tanulni) lebeszélni nem akartak, csak elmondták mivel jár a dolog. Köztük olyan ember is van aki hozzám hasonló utat járt be.


Az állandó munkahelyeimen vagy felhozom a témát, vagy nem, ez sem igazán érdekel már.


Ami igazán zavar, és nem tudok vele mit kezdeni: hogyan tálaljam a témát olyan embereknek, akik az egészben tényleg csak a nyomort látják, vakószínűleg totál hülyének látnak, hogy a kényelmes irodai lékkondis életemet lecserélem valami olyanra, ami nekik csak a gyötrelem, az éhbér?? Nekik nem kezdhetem el magyarázni az üzleti tervem... egyre kevésbé lesz ez problémám mert lassan vége az ezirányú tanulmányaimnak, már csak egy pár hetes gyakorlat van, ahol valahogy értelmesen kéne mindezt kommunikálni...


(Kicsit sarkítok de csak kicsit.)



2020. jan. 12. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
De nem értem, h miért kéne erről beszélned nekik?
2020. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert pl. megkérdezik munka közben hogy mégis mi a túrót keresek itt? :)


Előbb vagy utóbb mindig előjön a téma. A helyzet általában úgy néz ki hogy van a FŐNÖK akinek ugyanolyan csicskása vagyok mint a betanított munkásai. Meg vannak a betanított munkások akikkel ugyanazt a melót csinálom viszont nem azért a pár száz forintért, amit őt kapnak, hanem a nagybetűs Tapasztalat kedvéért. Hogy diplomám legyen abból amit ők az éhhalál elkerüléséért végeznek (meg mert nem értenek máshoz...)

2020. jan. 12. 20:59
 3/7 gublug ***** válasza:

Szia.

Legyel oszinte. Mond el h teged ez erdekel.

Ha nem ertik, akkor mond el, hogy mindannyian masok vagyunk, masok a vagyaink.

Vagy meselj nekik a maslow piramisrol. Ok az aljan vannak de te mar nem, ezert megteheted h onmagvalositasz.

Csak oszinten es szivbol!


En logisztikus voltam egy multinal 5 evig. Aztan elmentem 2 evre onkentesnek, aztan meg gondozonak!

2020. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólást :) Igen, valószínűleg a lelkesedés, őszinteség segíthet, meg talán az is ha "odateszi" magát az ember.


Egyébként bármilyen hasonló sztori érdekel, bármilyen szempontból. Sokszor azért családban/munkahelyen is értetlenséget szül a dolog.

2020. jan. 13. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én terveim között is szerepel az új út, aminek az alapjai már megvannak. Egyszerűen csak nem beszélek róla senkinek. Részemről az a fontos, hogy a hozzám közel állók megértsenek, így nekik megmagyarázom mit miért teszek. Más nem érdekel, így elütöm a kérdéseket annyival, hogy mennyire érdekel ez a szakma és a jól bevált munkahelyem mellett szeretnék már irányba is nyitni. Ennyi. Nem kell mindenkinek részletesen ismernie a terveimet.
2020. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta gitározok, de aztán elmentem először a Balatonra, aztán Ausztriába vendéglátós munkákat csinálni. Főleg pincérként dolgoztam. De eléggé elhanyagoltam a gitározást közbe, mert nem volt rá időm, meg energiám.


Most meg már kb 2 éve nem dolgozok, csak gitározok, mert rá jöttem, h ez érdekel a legjobban. A mamám meghalt 10 éve, de végül nem lett eladva a háza, úgyhogy abban élek. Még pár évig elég a pénzem, ha oda figyelek arra, hogy mikor mire költök. SZóval nem nagyon tudom még h mi legyen, de az tuti, hogy még egyszer nem vállalok olyan munkát, ami ennyire akadályoz a gitározásban.


Szóval megértelek téged, és én pl azt vettem észre, hogy ha tényleg azzal foglalkozok amit szeretek, akkor nem kell sok pénz, mert eszembe sem jut ilyenkor, hogy cigizzek, vagy coca-colát igyak, vagy bármilyen élvezeti dologra költsek, mert nincs rájuk szűkségem. Nem zavar h nincs autóm, végül a vonatozást, meg a buszozást is megszerettem vmennyire. Ha beülök vkivel vhova, akkor is mayimum csak egy teát, vagy kávét veszek.

2020. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gublug ***** válasza:

Amikor racionalisan epitesz fel egy tervet, akkor talalkozhatsz nehezsegekkel. De amikor megérik a szivedben a dolog, akkor nem. Akkor automatikusan jon a megvalosulas.


En kakukktojas vagyok a csaladomban. Nem kovetek szokasokat, illemet. Magyarazkodni se kellett nagyon.

2020. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!