Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is az volt az élményete...

Nektek is az volt az élményetek egyetem után, hogy egyáltalán nem vagytok biztosak a tudásotokban, és hogy nem vagytok szakemberek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 13. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Első munkahelyen még az is bennem volt, hogy biztos tudom majd ezt csinálni? Végül minden flottul ment, belejöttem.
2020. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. És nemcsak érzés volt, hanem valóban így volt. Amit tudok, azt a munkahelyemen tanultam meg.
2020. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már egyetem közben is azt éreztem, hogy használhatatlan és felesleges tananyagot próbálnak rajtunk lenyomni és olyanokat nem tanítottak meg, amik kellettek volna. Előtte már csináltam egy gyakorlatiasabb OKJ-t és valamilyen szinten volt belelátásom a szakmába innét-onnét. Egyetem után azt a semmit is kaptam, amit vártam. :/
2020. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány sokszor nincs köszönőviszonyban sem a konkrét munkával, a való élettel, mert a nagy professzorok sose "koszolták össze a kezüket" munkával.
2020. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most ezzel nem leszek megnyugtató, de egyetem alatt mellé kell tanulni, ha olyan, akkor gyakorolni, önálló projekteket csinálni (pl programozóként lehet).

Gyakornoki programra, külföldi gyakornoki programra menni.


Az én első szakom közismert büfészak, de biztosan tudom, hogy azért nem kaptam vele munkát, mert nem mentem addig, amíg az utolsó egy, de inkább 2 félévben gyakornokoskodhattam volna.

Az a gond, hogy az előadások látogatása kötelező volt, sokszor szigorú katalógusokkal... Ma már nem érdekelne.


Még megszerethettem volna a szakmát, de ha mégse, és ott kötöttem volna ki, ahol most tartok, akkor is nettó 300 ezres fizetés mellett képezném át magam, ami nem mindegy.



Most a második alapszakomat végzem és tudom, hogy nem pontosan azt fogom megtanulni az egyetem alatt, mint amit használni fogok, de nem is ezért vagyok ott, ezt kevesellném is.

Viszont logikai készség, rendszerszemlélet fejlődését, különböző technológiákba való belelátást, szakmai széles látókört várok és szerencsére már az első félévben efelé is haladtunk.

2020. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!