Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is a balkezesek...

Szerintetek is a balkezesek diszkriminatív világban élnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a világon élő emberek 13%-a balkezes csupán és emiatt a legtöbb tárgy úgyis van gyártva, hogy számukra ezek nem teljesen elérhetőek olyan használati módon, mint a jobb kezes társaiknak.


Gondolok itt a hegedűre, gitárra, ollóra, tollakon lévő feliratokra, konzervnyitóra, bögrékre és még sorolhatnám.


Pl itt is láthatóak ezek, ebben a cikkekben is:


[link]


[link]



Csak engem érint ez meg ennyire vagy teljesen jól gondolom, hogy hátrányban vannak a balkezesek?



#balkezes #hátrány #diszkriminatív
2020. jan. 13. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Minden amit itt leírsz lehet belöle balkezest kapni!!!


Nekem lányom teljes balekzes és én kétkezes vagyok.


Pl az ollók nagyrésze kétkezes, de rengeteg helyen lehet kapni balkezest. A bögrék mind kétkezesek, még jobb kezes is fogja balkezében bögrét. A ceruzáknál pár darab van irni tanulóknak amiben van balkezes vagy jobb kezes, de ezt is mindenhol lehet kapni.


Èn lányomnak csak egyeteln dolgot vettem balkezest ez a vonalzó, hogy amikor szerkesztenek akkor a számokat felülröl lefele lássa.

Kapott a lányom balkezes ollót, és nem tudja használni, kérte, hogy jobbkezest vegyek neki.

2020. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Bal kezes vagyok. És megtanultam mindent amire szükségem van jobb kézzel megcsinálni.
2020. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy 60-70 éve igaz lett volna. Bár akkor sem mindenhol. Voltak iskolák, ahol a gyerekeknek jobb kézzel kellett a ceruzát fogni, és nem ballal. De ez sem volt általános gyakorlat.

Most viszont senkit nem kényszerítenek semmire. Az iskolából kikerülve meg egyáltalán nincs hátrányban az, aki balkezes. Sok eszköz eleve nem specifikus, mondjuk a legtöbb bögrét egy bal- és egy jobbkezes ugyanúgy képes használni. Ha visszaemlékszünk, pár évtizede a legtöbb olló szimmetrikus volt, akárhogy forgattad, nem volt különbség a két "lyuk" között. Csak az utóbbi 20-30 évben, az ergonómia fontossá válása következtében jelentek meg azok, amelyek egyik, vagy másik kézben jobban álltak. De ameleltt, hogy pl. ollókból mind a mai napig lehet kapni "kezességfüggetlen" példányokat, most már specifikusan balkezes ollók is vannak.

A tollakon levő felirat meg... már bocs, de tényleg a kákán csómókeresés. ;)

A cikkben mutatott egyetemi padok meg kezességtől függetlenül bénán lettek megtervezve. Normális helyeken nem ilyeneket használnak.

A sliccet lehúzni meg nehogy már olyan nehéz legyen bal kézzel. :D Tudom, mert sokszor amikor teszem el a micsodámat jobb kézzel, közben meg húzom fel a slccet ballal, ha épp sietek... és nem, egyáltalán nem nehéz. :D

De a felhozott példák többsége borzasztóan erőltetett. A vonalzósat például nem is értem, hogy az miért is baj? A jobbkezes is letakar egy csomó számot. És egy precíz jobbkezes sem fog rátehénkedni a vonalzóra. A bankkártyákat meg már elég kevés helyen húzzák le, amit pedig szintén meg lehet tenni bal kézzel is. :) De egyébként ha valami úgy kényelmes, a nem-domináns kézzel is sokszor azért be lehet segíteni.

2020. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Én elvileg balkezes vagyok, bár szerintem inkább a kétkezes jelző illene rám, mert az íráson meg a kanalazáson kívül konkrétan mindent jobb kézzel (vagy hol az egyikkel, hol a másikkal) csinálok.

De amúgy kezdjük ott, hogy az olyan tárgyakból, mint az ollók, hangszerek, stb., gyártanak kifejezetten balkezeseknek készülteket..És bár vannak íróeszközeim, amiken feliratok vannak, mégse jutott még egyetlen egyszer se eszembe olvasgatni őket, miközben írok, nem hogy még problémázni azon, hogy fejjel lefelé van a szöveeeg, jujjjj. Azt meg amúgy végképp nem értem, hogy lehet BÖGRÉKBŐL külön jobb-és balkezeseket gyártani.

Ez legyen a legnagyobb problémád..

2020. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Én ezeken nem idegesítem fel magam. Akkor zavart, mikor laborban dolgoztam és akárhányszor szűrőpapírt kellett vágnom, csak egy rossz gagyi, balosokkal nem kompatibilis olló volt. Bevittem a sajátomat, probléma megoldódott, én ezt annyira nem veszem a lelkemre.


Nekem ezzel nincs problémám. Ha valami, akkor az idegesít, hogy ha írok, mindig összekenem a kezem oldalát :D

2020. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A balkezesek azért kreatívak, mert megtanultak a jobbkezesek világában élni és alkalmazkodni. :D

Engem nem idegesítenek ezek, ha kényelmetlen is néha pl. jobbkezes ollót használni, ahhoz vagyok szokva, mert más nem volt.

2020. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!