Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyes magyar "szakemberek"...

Egyes magyar "szakemberek" hogy engedhetnek meg maguknak ilyen hanyag munkát?

Figyelt kérdés

Láttam már jónéhány újonnan elkészült lakást illetve felújított lakást, ahol az ajtók rosszul voltak beszerelve, a fürdőszobában a zuhanyzó is szarul volt a helyére téve, mindezt csupa lábnyomosan, igénytelenül átadva. Nem akarok senki se bántani ezzel, mert tudom, hogy vannak jó és becsületes szakemberek is idehaza, de azért egyes vállalkozók igen pofátlanul és igénytelenül dolgoznak ami rengetek pénzbe is kerül és ha valaki kifizet egy vagyont ilyesmire úgy joggal várná el a minőségi munkát. Értem én, hogy idehaza jóval kevesebbért dolgoznak és sajnos a java már bizonyára külföldön van a jobb szakiknak de azért az itthon maradtaknak is ildomos lenne tartani a egy bizonyos szintet.


Találtam is erről pont egy videót. A srác jól bemutatja mik azok a hibák amikre figyelni érdemes mielőtt átvesszük a lakást: https://www.youtube.com/watch?v=9qjO-XJWyQY



2020. jan. 16. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

...vannak jó és becsületes szakemberek is idehaza...

Nagyon kevesen. Ezért sokan vagy csalók, vagy gyatra munkát végeznek.

2020. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
19%
Mi az hogy ildomos?
2020. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nagyon nagy hiány van szakikból Magyarországon, így aztán a konkurencia is gyenge. Aki jó munkát végez, az pedig annyit kér érte, amennyit nem szégyell.
2020. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy mivel kevés a szakember az is sokat kér, aki szar munkát végez. Persze garancia nincs semmire.

Van egy rokonunk, ő építésvezetőként dolgozik. Már 3 házat épített magának, de mindet a maga kezével, ő is burkolata, mert egyszerűen nem talált olyan szakembert, akinek a munkájával elégedett lett volna.

2020. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt tényleg kevés a jó szakember és sokszor nekik is kevés pénzzel próbálják kiszúrni a szemüket. Ezért maradnak a hanyag emberkék.

Másrészt, nem lehet mit tenni ellenük. Ha átveszel egy lakást és utólag veszed észre a hibákat, akkor mit tudsz csinálni? Bepereled és évekig pereskedsz 100.000 forintért?

2020. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:

#2-esnek, az ildomos szóról:


[link]


Kérdező, sajnos, valóban sok az igénytelen, rossz szakember. A szomszédom feljelentette a háza építési kivitelezőjét a bíróságon, és 2 millió Ft-ot ítéltek neki, szóval érdemes volt feljelentést tennie a silány munka miatt. Talán a vállalkozó is tanult belőle.


Ugyanakkor vannak tisztességes, becsületes vállalkozók is, csak kevesebben. Őket úgy lehet megtalálni, hogy egy ismerősödön keresztül, mert arra nincs szükségük, hogy hirdessenek, annyira sok a munkájuk.

2020. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha meg rászánja az időt és megcsinálja normálisan, akkor az ügyfél sikongat, hogy miért került ennyibe a munka.
2020. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre van egyre nagyobb igény.
2020. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!