Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ahogy öregszünk egyre rosszabb...

Ahogy öregszünk egyre rosszabb minden? Egyre töb és több, nagyobb és nagyobb gondjaink lesznek?

Figyelt kérdés
Gyerekkènt még tök jó, élnek a rokonaink, előttünk az élet, tele vagyunk energiával, életkedvvel. Aztàn ahogy megyünk előre az időben, megöregszenek a felmenőink, majd meghalnak. Előjön a gyász, sorra zárulnak be az életben is a kapuk, egyre több dologból öregszünk ki. Egyre kevesebb a lehetőség. Nekünk is egyre több és több egészségügyi bajunk lesz. Aztán ha úgy alakul, hogy bizonyos egészsègügyi probléma miatt nem lehet gyereked, családod (akit érdekel annak privátban leírom, hogy miért alakult nàlam ez így), akkor ott maradsz tök egyedül, és azon töprengsz, hogy önhibàdon kívül mikből maradtál ki, amit màr soha nem pótolhatsz be.

#betegség #probléma #gyász #Emberi életszakaszok #élet problèmài
2020. jan. 16. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Így van.
2020. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy elalszok néha vezetés közben és amìg ébren vagyok is elgázolok pár iskolást a zebrán mert nem látok, de legalább már anyámék nem szívóznak hogy menjek le az udvarra világháborúzni mint a többi fiatal. Iskola miatt se kell már aggódni, a hönap második felében már az se okoz problémát hogy mit főzzek mert addigra eliszom a nyugdíjat. Napi egy étkezést amúgyis megspórolok mert jól lakok a gyógyszerekkel. Nem csak a húsz éveseké a világ
2020. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen lesz rosszabb, inkább nehezebbnek mondanám.
2020. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztaltam.

Gyerekként előttem állt az élet, játszottam, nem érdekelt, hogy gyenge vagyok, nem fogtam fel a mentális problémáimat. Volt relatív nagy, szerető család, varázslatos karácsonyok, nyáron a nyaralóban játék, utcán focizás, tollasozás, a labda visszakérése a különböző szomszédoktól. Ha gondoltam is a jövőre, nem féltem tőle: azt hittem, kertesházam, családom, jó munkám lesz.


Most meg rossz a karácsony, a család 2 fő. 27 évesen egészségügyi nyavalyáim vannak és gyenge vagyok.

Hiába tanulok, munka csak áruházi eladóként, legeslegjobb esetben adninisztrátorként.

Anno sok pénzzel indítottak, abból... Jóformán már semmi sincs.


És amiket Te írsz, azzal is maximálisan egyet tudok érteni.


Oké, hogy nehéz, de ha erőn felül az, abban már nincs öröm

2020. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazad van teljesen. Èn 33 éves vagyok, angol, német szakos tanár vagyok, de csak 4 órában dolgozok egy nyelviskolàban, mert többet nem bírok a betegségeim miatt. 22 éves korom óta tart és egyre rosszabb, a kezelés nem segít, orvosok azt mondják, hogy gyógyíthatatlan. Egyre jobban szenvedek, egyre nehezebben bírom ezt az egészet. Az orvosok meg elintéznek annyival, hogy gyógyíthatatlan. Napi szinten vannak fàjdalmaim. Egyik orvos azt mondta, hogy van egy műtéti eljárás amivel meg lehetne esetleg szüntetni a dolgot, de nem vàllalja mert kb. 50 szàzalék az esèly rá, hogy nem èlem túl. Mondjuk anyàm is csak 45 éves koráig élt.
2020. jan. 16. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Sajnálom, hogy ezeken keresztül kell menned és az az igazság, hogy igazad van. Gyerekként még nem érezzük nagyon az élet nyomását ( Már persze ha szerető családban nősz fel) de ahogy meghal körülötted mindenki, és az idő múlásával te is megöregszel, az élet megváltozik. Nem tudom lehetséges egyáltalán elfogadni ezt, hogy előbb vagy utóbb mindenki így végzi.

Nekem is már sok családtagom vagy meghalt vagy eltávolodott tőlem, így már csak az anyám maradt. Ha ő meghal egyedül leszek a világban a betegségemmel együtt.

Ha gondolod írd meg az életed privátban


25/L

2020. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Akkor te a betegséged miatt bírod egyre rosszabbul, nem a korod miatt.


Amúgy én 30 évesen kezdem el edzeni meg le is fogytam és most jobb kondiban vagyok mint huszonévesen.

2020. jan. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, Laca.


Mindazonáltal amit az öregedésedről szól, az nyilván a te öregedés+betegség-kombódon alapul, és nem univerzális.

2020. jan. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egyik orvos azt mondta, hogy van egy műtéti eljárás amivel meg lehetne esetleg szüntetni a dolgot, de nem vàllalja mert kb. 50 szàzalék az esèly rá, hogy nem èlem túl."

Ha minden kollégája így gondolkodna akkor a mai orvoslás még mindig középkori szinten lenne. Tudj meg többet az eljárásról, köszönd meg a segítséget és keress egy olyan orvost aki hajlandó ezt megcsinálni.

2020. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!