Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnek az emberek...

Hogyan lehetnek az emberek ennyire tapintatlanok? Csak én találkozok ilyenekkel?

Figyelt kérdés

Nem sok ismerősöm van régről, csak néhány általános iskolás barátnőmmel tartom a kapcsolatot, de mégis összefutok néhány nem kívánt ismerőssel. Ilyenkor szinte kivétel nélkül mindenki azzal jön, hogy régen mennyivel, de mennyivel csinosabb voltam. Aha, mélyszegénységben éltem egész gyerekkoromban, éheztem és nem tudom az mióta annyira csinos, ha kilátszanak egy gyerek bordái.Ha megmondom nekik, hogy én jobban érzem magam így teljesen bolondnak tartanak. Mióta van saját keresetem, ami nem is rossz egyáltalán nem sajnálom magamtól a finom falatokat, de mellette sportolok, így nem vagyok túlságosan elhízva (168cm és 64kg vagyok), de aki 49kgosan látott utóljára valamiért kötelességének érzi közölni velem ezt. Eszemben sincs diétázni és általában könnyen lerázom ezeket az embereket, de mégis rosszul esik. Szerintetek miért kell mindig megjegyzéseket tenni? Nekik ettől jobb lesz a napjuk? Sajnálom, igazából nem olyan fontos kérdés ez, de jól esett kiírni magamból, mert másoknak nem szivesen beszélek erről.

24/L


2020. jan. 17. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ezek az emberek rosszindulatúak. Nincs honnan tudják, miért voltál vékony, de akkor sem illik azt sugallni valakinek, hogy most nem csinos vagy el van hízva. Velem is így volt miután a sanyarú gyerekkorom miatt elkezdtem enni, mert kb a szervezetem félt, hogy nem kap több kaját és ma kell enni amíg van. Mai napig küzdök hogy kialakítsak egy egészséges kapcsolatot az étellel.


Ez amúgy olyan, mint mikor 16 évesen depressziós voltam évekig, mert jó kislány kellett legyek aki mindent lenyel ami a családban történik. Mikor megpróbáltam egyedül kilábalni belőle és jobban kiállni magamért, hogy ne egyen meg engem belülről amit ki akarok mondani, akkor azt kaptam meg, hogy "hát régebben sokkal aranyosabb voltál, nem tudom mi lett veled"


Lényegében le kell szarni amit mások mondanak és nem építő kritika, ezt tanultam meg.

2020. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak te.


A butaság, a rosszindulat, a vakság képes ilyenekre. Aki ahhoz igazítana téged, ami rossz volt és a múlt, az valójában nagyon gonosz ember: nem elég, hogy nem képes tudomásul venni a változást, abból is azt, hogy a jó irányba változol, és főleg teljes erőddel, akaratoddal magad mégy egy nehéz úton, hanem lökne vissza a múltba, egy régi, már levetett (és főleg áldozatinak tűnő) szerepbe. Oda, ahova nem lehet visszamenni, hiszen múlt, és oda, ahova nem akarsz visszamenni, hiszen az volt a rossz. Tehát etalonná tesz a számodra és pozitív példává olyat képet önmagadról, ami nemcsak romboló, negatív, de elérhetetlen. Egotörés, színtiszta irigységből, gyűlöletből, rosszindulatból. Ő nem mer változni, nem is képes rá, tehát te se tedd. Még a végén több leszel nála!


Az ilyen embereket nagy ívben kerüld el, ha valóban fejlődni akarsz.


És én is a te utadon járok. Ismerem a mélyszegénységet is, még a pokoli traumákat is. Sokat dolgoztam önmaagamért, és dolgozom ma is. De ha valaki nekem azzal jönne, hogy milyen aranyos voltam 16, 20 évesen és mennyire megváltoztam a hátrányomra, úgy kirúgnám az életemből, hogy azt sem tudná, merre van a hazafelé.

2020. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbálom messzire elkerülni az ilyen embereket, de akkor is odajönnek hozzám, hogy "emlekszel régen milyen kis szép, csinos voltál? mindig irigyeltem milyen jó alakod volt" Nem volt jó alakom, csont sovány voltam. 16 éves korom után jött meg a menstruációm és kezdett el nőni a mellem, mert annyira alulfejlett voltam, és akkor jönnek nekem ilyen dumákkal. Persze akkoriban is bántottak, hogy biztos gilisztás vagyok meg viccből "féltettek" szeles időben nehogy felkapjon a szél, és még sok ilyen gúnyolódás volt, amit persze ők azóta rég elfelejtettek. Undorodom az ilyen emberektől és nem csak, ha velem csinálják hanem, ha hallom, hogy másokat is ugyanígy kritizálnak. Nem értem miért jó ez bárkinek is.

2020. jan. 17. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert fiatalon valószínűleg kis aranyos voltál, most meg felnőtt nő lettél. Nekem fogyás miatt kérdezik mindig hogy beteg vagyok-e. :D
2020. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha régen is gúnyolódtak veled, akkor szerintem bárhogy néznél ki, bármilyen életet élnél, valamin mindenképpen fönnakadnának veled kapcsolatban.

Mérgező emberek, ennyi.

2020. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem főleg nők mondanak ilyeneket véletlen?:D


Hajlamosak ott bántani társaik testképét ahol csak lehet. Engedd el.

2020. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!