Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés
Tegnap beültünk barátaimmal egy étterembe 20 óra körül. rendeltünk éppen beszélgettünk mikor a szomszédos asztalnál a nő elkezdett hangosan gügyögni a gyerekével aztán elővette a mellét és elkezdett szoptatni. Nem tartom magamat egy hímsovinisztánk de nagyon zavart a dolog. A többieket is feltűnően zavarta a helyzet szerencsénkre egy igazi pincérünk volt aznap este. Amint látta, hogy mozgolódunk meg is kért minket, hogy egy másik asztalhoz üljünk mert "eltévesztette az asztal számot" ez pedig le van foglalva ma estére. Én értem, hogy természetes folyamat meg egyebek de engem egyszerűen zavar a dolog.

2020. jan. 17. 12:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Nőként mondom hogy ha csak ugy kikapja,vagy "lóg" a mellén a gyerek az zavar.Ha kendőven,pelussal letakarja akkor felőlem cseverészhetünk is semmi bajom vele.
2020. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Sokminden van ami természetes folyamat, normális velejárója a szervezetünk működésének, de mégsem a nyilvánosság elé való.

Szvsz a szoptatás pont ilyen.

2020. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
19%

Ha jó csaj megnézem.

Ha e miatt beszól, akkor felhívom a figyelmét, hogy ő kínálgatja magát.

2020. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem venném elő a mellem, se nyilvánosan, se otthon idegenek előtt. Oké, hogy ez a gyerek táplálása, de a mell az mell, nem pedig egy tejeszacskó. Szerintem legalábbis. A diszkrét szoptatás nem zavar. Előfordul, hogy épp úton vannak és akkor kell etetni. De nem kell azt mindenkinek látni. Meg gondolom, inkább azoknál van így, akik úgymond igény szerint szoptatnak és nincs is szoptatási idő.
2020. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
39%

Rendkívül zavar és rendkívül undorítónak tartom. A Szent Anyaság nevében olyan durván megsértik mások jogát, hogy az elképesztő. Ha ezt én tapasztalnám egy étteremben, SOHA többé nem tenném be oda a lábam. A pincérek dolga, meg a főnökségé ezt lerendezni.


Normális helyen vannak olyan kis, elkülönített helyek, ahova a szoptatós nők - ha már nem bírnak a valag_ukon megmaradni otthon -, a gyerekkel elvonulhatnak. Ha máshova nem, akkor a női WC előterébe.


Mit szólnának, ha én is jönnék a jogaimmal, felmásznék az első asztalra, és odaszarnék a közepére? Rám jött és mert nekem jogaim vannak, kérem!


Természetes folyamat a szoptatás, de az nem tartozik senkire, a mamán és a gyerekén kívül, a jogok pedig addig jogok, amíg nem sértenek másokat.

2020. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem zavart, természetes dolog. Ettől függetlenül szerintem is jobb, amikor az anyuka ezt diszkréten teszi, pl. eltakarja kendővel.
2020. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%

azėrt undoritonak nem kéne nevezni..


Engem a diszkrét szoptatás nem zavar.

2020. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
27%
42 éves létemre egy konzervatív őskövület vagyok ebben a kérdésben. A mell nem szórakoztatásra való, hanem táplálásra, evésidőben meg otthon van a gyerek helye, nem akárhol, ahol éppen anyuka van, csak mert nem akar semmit változtatni a megszokott életmódján...
2020. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem zavar, igazából nekem az a furcsa, hogy az illetőt nem zavarja. Mármint... egyrészt az én fejemben a szoptatás valahogy nyugodtabb, békésebb, meghittebb dolog, mint hogy a tömeg közepén toljuk (én is jobban szeretek békésen, nyugalomban ebédelni, mint egy pláza forgatagában). Plusz oké, hogy ezek az anyukák (meg én se) nem látnak ebben semmi szexuálisat, de basszus, mennyi beteg ember van már? Én konkrétan félnék....
2020. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

#9

Kieg: én teljesen jó megoldásnak tartom a kendőt, vagy egyáltalán azt, hogy egy békésebb sarkot keres az anyuka magának, nem a nyüzsgés közepén eteti a babát. A kicsinek is biztosan jobb úgy enni.

Szóval nem akarok senkit "hazazavarni". :))

2020. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!