Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bánt mindenki, mikor én...

Miért bánt mindenki, mikor én csak szeretetre vágyom?

Figyelt kérdés

A családom, barátok fiúk mind megbántanak s olyan dolgokkal titulálnak ami nem igaz rám, csak a pillanat hevébe igaz mert ideges vagyok. Olyan mintha senki sem ismerni s csak a rosszat látnák bennem, közbe meg én közeledni akarok hozzájuk s annál inkább eltolom őket. Nem értenek meg, s felnagyítják a rossz tulajdonsagaimat ahelyett, hogy a jóra összpontosítanának s ilyenkor már én is képtelen vagyok szeretni.

Mi lehet a baj velem, mit tegyek? 19L



2020. jan. 21. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Az a legnagyobb bajod, hogy 19 éves vagy. :) Ilyenkor kb. mindenki ugyanezt éli át. 2-3 év, és már teljesen más lesz minden. :)
2020. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Az a nagy büdös igazság, hogy senki nem úgy fekszik le minden nap, hogy listát készít az ismerősei, családtagjai jó és rossz tulajdonságaiból, majd átlagolja, hogy akkor ez alapján jó vagy rossz fejnek tartja-e őket. Minden megnyilvánulásoddal érzelmeket váltasz ki az emberekből. Ha több a negatív, mint a pozitív érzelem, akkor az, amivel a legjobban bszod a csőrüket, reflektorfénybe kerül. Teljesen mindegy, hogy a pillanat hevében hisztizel-e vagy sem, megteszed. És ez a környezetedből érzelmi reakciót vált ki. Ha kellőképp sűrűn teszed ahhoz, hogy egy állandó gyomorgörcsöt okozz bennük a puszta jelenléteddel, lehet amúgy tiéd a világ összes pozitív tulajdonsága, fényesre törölheted vele a hátsód. Esetedben még el is mondják, mi a probléma és amikor már itt tartasz, elég nagy a baj. Talán meg kéne hallgatni őket. Önismeret és önfejlesztés, ami segíthet. Minden ilyen "pillanat hevét" utólag hideg fejjel kiértékelni, na nem úgy, hogy megint beszót' a kötsög, hanem megnézni, hogy annak alapján, amire panaszkodnak, te mit szoktál elcsszni és hogyan javíthatnál rajta. Megteheted, hogy továbbra is másokat okolsz ("felnagyítják a rossz tulajdonsagaimat ahelyett, hogy a jóra összpontosítanának" ez különösen vicces :D), csak az éppen hosszú távon nem fog segíteni. Minden egyes új kapcsolatban el fog jönni az a pont, amikor a delikvensnél ugyanígy átbillen a mérleg a rossz oldalra és nem kér többet belőled. Hosszú távon magaddal szúrsz ki, nem velük. Ők dobbantanak és máris megszűnik a probléma, te meg viszed tovább magaddal a következő szerencséshez meg az azutánihoz.
2020. jan. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Ismerek pár ilyen lányt. Mindig a legjobb srácok után futnak és az jön be nekik, ha megalázzák őket. Van a környezetükben pár normális srác, akik normálisan kezelnék őket, de rájuk tojnak. Mindenen hisztiznek, mindig kiakadnak, mindig hangoztatják, hogy az amúgy kényelmes életük milyen rossz.

Szerintem egyszerűen kezdj el felnőni, felelősséget vállalni az életedért és a tetteidért. Gyerekes ösztönök helyett gondolkozz is néha.

2020. jan. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
"Gyengének " látnak, ezért alkalmasnak, megfelelőnek, ideálisnak találnak téged arra, hogy rajtad éljék ki a frusztrációikat, mert azt érzik rajtad, hogy sebezhető vagy, úgysem tudsz visszavágni, így fölényeskedhetnek veled szemben, átélhetik hogy "legyőztek valakit", fölébed kerekedhetnek. Szal kicsi az önbecslésük, és attól kicsit jobban érzik magukat, ha " eltaposnak " másokat.
2020. jan. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
*Ők saját magukat se szeretik, és ezzel terelik el a saját figyelmüket, az ő saját hibáikról,esetleges gyengeségeikről, mert addig se kell azokkal ( a saját hibáikkal) foglalkozniuk. (Plusz egónövelést jelent, ha még valaki beáll mellé és csatlakozik hozzá szidni téged, hogy megveregetheti a vállát, hogy mások is azt mondják, hogy "igaza van"; tehát,ha támogatásra lel azzal , hogy csordaszellemet vált ki; tehát ha már még nincs is egyedül abban a tevékenységben ,hogy téged fikáz, még attól "bónusz" jobban érzi magát.)
2020. jan. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
*Szal "lenyomnak" téged, meg "lehúznak az ő nyomoruk alá". Meg még pl szal, hogy "... meg a szomszéd tehene is " álláspont, hogyha nekik nem jó, lehetőleg másnak se legyen jó. Szal pl ha együtt ti ketten mondjuk ott vagytok egy 'gödörben' (szimbolikusan), és te mondjuk építenél egy létrát, amin kimászhatsz belőle, akkor eszébe nem jut pl, hogy ő is segítsen pl a létrával, hanem inkább azt akarja, hogy te se foglalkozz vele; le akarja törni a lelkesedésedet is; meg azt is , hogy látja, hogy te már előre haladtál, és ő pedig inkább összetöri a létrádat, hogy maradj ott vele a siránkozásban ,az ő szintjén. Amikor jól érzi magát, azt az állapotot úgy sem ismeri, így tehát talán attól is retteg; tehát így nyitni , kezdeményezni , lépni meg nem mer afelé, hanem inkább te is maradj ott vele. És még ráadásul pluszban örül, mert még szomorú is lehetsz tőle, hogy összetörte a létrád, így ketten nyavalyoghattok; s lesz mindig 'játszópajtása', lesz mindig kibe belekötni.
2020. jan. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
*Ja és tehát fél az egyedülléttől, és amíg téged cukkolhat, mert "vevő" vagy rá, érzi, hogy megbánthat, és amíg te próbálgatod mondani, csitítgatni, hogy ne mondjon már ilyeneket; addigis vele foglalkozol, és ha tud sértegetni, akkor ő azt élvezi benne, hogy hatással van rád; és ha te pl tiltakozol, hogy az nem is így van, rosszul gondolja, akkor addigis ő tudhat uralkodni rajtad; és szal ezt élvezi. Pluszban még lopkodja, szívkodja el a figyelemenergiáid. Ilyen kis "energiavámpír", hogy addigis vele foglalkozzál, amíg sérteget. De mondjuk lehet, hogy pl ez az "energiavámpírság" nem is játszódik le benne tudatosan, meg lehet, hogy az se tudatosodik benne, hogy azért bánt másokat, mert nem elégedett önmagával; de szóval az is lehet, hogy mégis tudatosodik. Szóval ez szerintem leeht változó. De amúgy bocsi, hogy nem egybe írtam, külön jutottak eszembe.
2020. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

*Bocsi,mégegyet szeretnék, egy idézet, nemtom, hol, valahol olvastam: " Ha valakinek problémája van veled; az nem a te problémád, hanem az ő problémája".

Tehát szal azt neki kell megoldania, hiszen neki van baja.

Konkrétan azért, hogy "szeressenek", nem kéne "behódolni " senkinek, csak annyi a lényeg, hogy ne árts másnak; saját magadnak elég , ha megfelelsz, ha te látod pl, hogy törekszel a jóra; és akkor te már szereted saját magadat; mindenkinek úgyse tudsz megfelelni talán:S Akkor viszont ez a legegyszerűbb, felelj meg saját magadnak; de mondom, szal ennyi a lényeg, hogy ne árts másnak , és akkor nem lesz valódi okuk, hogy beléd kössenek; persze attól ők még találhatnak ki neked okokat, pl "carul áll a hajad" -ez most csak egy példa volt, tehát persze ők ettől még talán tudni fognak rajtad kritizálási okokat, hogyha keresnek; de ha teneked egészséges lesz az önértékelésed; akkor nem fogsz törődni velük, nem kell törődni a beszólogatásaikkal, figyelmet szentelni a beszólogatásoknak. Szal valaki pl mindig azt mondja "könnyű Katit táncba vinni , ha ő is akarja"; na szóval, ne hagyd magad táncba vinni, ne hagyd , hogy hasson rád (negatívan természetesen; mert ha véletlenül megdicsér, azt fogadd örömmel nyugodtan, de negatívan ne tudjon rád hatni semmi, ezeket a dolgokat igyekezz 'kizárni'.) Ozt legyé' boldog. Az a másik illető meg mások kárára akar boldog lenni, meg kivetíti rád a saját , úgymond "ny0morát"; mintha téged okolna, mintha te lennél a felelős mindenért, ami neki rossz; pl iskolába kell járni, nem jó a kapcsolata valakivel a családjában, akár tartósan, akár csak összevesztek; akár frusztrálja, hogy pl nem tud jobban teljesíteni az iskolában; vagy pl esetleg nem ez a szabadság hiánya, hogy nem tud "leengedni", ellazulni, "leereszteni", mint egy lufi; mert pl mondjuk az iskola/meló miatt folyamatosan pörgésben kell lennie, és készenlétben kell állnia. PL aki tanul, az mondjuk hétvégén is tanul, nincs is lazulni ideje; meg pl azon még elmélkedni, hogy esetleg másokat bántani nem jó. Jó, de talán ez mondjuk az önismerethez kapcsolódik, szal ezzel nem tudom, mennyire lenne meg a bátorsága foglalkozni. Ha pl kivehetne egy hét szabit az iskola, meg buszhoz rohanás, meg még otthoni túlórázás/tanulás alól; meg ilyesmik. Meg pl hogy lehet, hogy ő pl mondjuk genetikailag nem is tartja magát pl elég szépnek, és akkor mondjuk ez is zavarhatja; vagy pl lehet irigy, mert látja, hogy te pl valamiben jobb vagy nála; pl vagy ügyesebben rajzolsz, vagy jobban vág az eszed; pl egy problémára könnyebben szülsz megoldást, mégha mondjuk matek is; vagy magasabb vagy nála, dúsabb a hajad; te jobb cipőt találtál, neked szebb a pulcsid; olcsóbb a fodrászod , mert igazából nem is jársz, hanem anyukád csinálja, és jobbat csinál, mint az ő fodrásza neki; vagy pl te jobb pénzügyi helyzetben lévő családba születtél pl el tudsz menni minden héten kozmetikushoz, meg stb. -Csak példák ezek is, most a hasamra ütöttem, hogy mondjuk mik lehetnek. Tehát találhatnak rajtad bármilyen fogást, de te ne hagyd magad lehangolni. Ennyi szal tehát, és mégegyszer;ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád tehát, hanem az övé. Tehát neked azzal nem kell törődni foglalkozni. Megvan neked amúgyis a saját dolog, saját problémád, nem kell még az ő saját frusztrációit is a nyakadba venned; ne hagyd, hogy hasson rád. Akár ignoráld teljességgel, vagy röhögj vele, hogy "hehe, ja"; és akkor így elveszed az élét; de én inkább ignorálnám, figyelmen kívül hagynám , amennyire lehet.

2020. jan. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
*Ja meg ha érzéketlennek, sebezhetetlennek mutatja magát, akkor másnak nem jut eszébe ővele packázni. Hogyha látják, hogy ő milyen "kemény", akkor vele jobb jóban lenni, mert másokat is lealáz. Az ilyen embernek pl aki beszólogat, lehet, hogy kellenek ilyen "talpnyalók", "szárnysegédek" is, akik egyetértenek, együtt rötyörésznek vele.
2020. jan. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Kettes vagyok. Akkor most láthatsz itt egy sor véleményt egy olyan embertől, aki ugyanúgy másokra keni a maga fszságait, mint te. Szimpatikusnak, logikusnak tűnik? Ugye nem. Remélhetőleg. :D
2020. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!