Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldi egyetemi félév. Nagy...

Külföldi egyetemi félév. Nagy lehetőség, élmény, tapasztalat vagy csak pénztemető?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdtem az egyetemet biztos voltam benne, hogy én majd mindenképpen szeretnék külföldön tanulni legalább egy félévet. Most már másodéves vagyok és lenne rá lehetőségem, de már nem állok ennyire pozitívan ehhez a kérdéshez, vagy legalábbis elbizonytalanodtam. Egyrészt kérdéses, hogy közben tudnám-e teljesíteni az itthoni tárgyaimat, csúsznék-e miatta egy félévet stb., de igazából talán ez zavar a legkevésbé. Most már azt is látom, hogy hiába kap az ember ösztöndíjat, az azért nem elég a költségek teljes fedezésére és bizony zsebbe kell nyúlni, ha az ember a kiutazás mellett dönt. Az anyagiak adottak, de azért nem mindegy, hogy mire is fizet ki az ember ekkora összegeket, mert nyilván elszórni senki sem szeretné a pénzét. Ami vonz benne az nyilván az, hogy eljuthatok külföldre és tanulhatok egy másik országban, fejlődhet a nyelvtudásom, találkozhatok új emberekkel és kultúrákkal, ami által tanulhatok és fejlődhetek. Legalábbis én ezt várnám tőle... Plusz, én nem nagyon jártam még külföldön (csak ösztöndíjjal voltam nyáron), nem járok nyaralni stb., emiatt nekem igazából ez jelenti a külföldi lehetőséget. Ugyanakkor azt érzem, hogy nem biztos, hogy ez a szak való nekem és fontolgatom, hogy inkább mást tanulok majd a végzést követően (ez most lehet, hogy hülyeség, de bennem ez is felmerült, hogy minek költsek külföldi tanulmányokra, ha utána nem folytatom ezt a szakot). Nem vagyok benne biztos, hogy valóban a hasznomra válna az az egy félév, mert csodát attól sem kell várni. Ma már ennek talán sokkal kisebb is a súlya, mint korábban amikor ez még nagy dolognak számított.

Én nem ismerek senkit sem, aki részt vett már korábban ilyen programban, szóval örülnék neki, ha valaki leírná a véleményét vagy esetleg a saját tapasztalatait (hogy mennyit tett bele és mennyit kapott tőle).


2020. jan. 25. 00:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!