Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt egy rossz szakasza az...

Volt egy rossz szakasza az életemnek még 5 évvel ezelőtt, és még mindig azon csámcsognak. Mit tegyek? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Volt egy rossz korszakom. A suliban bántottam, ezért 1 éven belül 5 öngyilkossági kísérletem volt. A legdurvább az volt, amikor ki akartam ugrani az 5-ödik emeletről.

Egyszer pedig elszöktem, mert féltem, hogy bántani fognak, és a rendőrök 1 napon át kerestek, mire megtaláltak.


Voltam pszichológusnál, egyszer pszichiáternél, kétszer pedig befektettek a pszichiátriára. Ez már olyan 5 éve volt.


Ma már jól vagyok, de még mindig felemlegetik, hogy elszöktem egyszer, meg azt is, hogy ki akartam ugrani az ablakon. Próbálom elfelejteni, de nem hagyják.


Most egy másik városba járok iskolába, ott, abban a városban nincs baj. De amikor abba a városba vagyok, ahol lakom, ott szinte mindenki ferde szemmel, rosszallóan néz rám.


Egyszer történt egy olyan, hogy anyámat megállították az egyik bolt előtt 4-en 5-en és elkezdtek vele kiabálni, hogy milyen anya ő.

Ezt ő mesélte nekem. Ez is olyan 5 éve volt.


Anyám is folyton felemlegeti a múltat, minden évben rákérdez, hogy ugye nem lesz az, mint x évvel ezelőtt.


Én már nem bírom már. Gondolkoztam azon is, hogy el kellene költöznünk, de a szüleim nem mennek bele.

Próbálok emelt fővel, büszkén járni az utcán, de valahogy az emberek miatt nem megy.


Mit lehetne tenni? Hogyan értessem meg az emberekkel, főleg az idegen emberekkel, hogy felejtsék el, ami történt, mert engem rlhadtul zavar?



2020. jan. 26. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Húzd ki magad és legyél büszke arra hogy meg bírtál változni! Akik dumálnak elsősorban olyanok akiknek vagy maguknak de inkább családtagjuknak vagy rokonuknak van hasonló gondja, csak azok nem bírnak megbirkózni a feladattal.
2020. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem így megy. Az emberek, ha valakire ráakasztottak egy bélyeget, nehezen tudod levenni. A legtöbb, amit tehetsz, hogy büszkén járj ezután is, és próbáld azt sugározni, hogy minden rendben veled. Ha valaki felemlegeti próbáld lazán kezelni. Mondd azt, hogy hát igen, nem játék a depresszió, de szerencsére már túl vagyok rajta. Legrosszabb esetben bírd még ki, amíg nem tudsz elköltözni. Utána kezdj új életet ott, ahol nem tudják ezt.
2020. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menjetek el az egész családdal együtt pszichoterápiára. Talán szüleiddel is sikerül megértetni, hogy miért akarnál elköltözni, illetve, hogy miért ne cseszegessenek ezzel.
2020. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Áh.
2020. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kollégium, albérlet, munka másik városban
2020. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!