Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek naplopó?...

Hogyan ne legyek naplopó? Hogyan legyek hasznos ember?

Figyelt kérdés
December 13-án véget ért az egyetemi szorgalmiidőszak, és mivel egy vizsgám sem volt vizsgaidőszakban (amiből lett volna, abból nem kaptam aláírást így nem mehettem vizsgázni), és azóta folyamatosan csak tunyulok. Fekszem, alszom, punnyadok, netezek, 0 szociális élet, zabálok, stb. Megígértem magamnak még december elején, hogy elzsalok dolgozni, de semmi erőm nem volt hozzá és mindig azt mondtam, majd holnap, majd holnap. Hát hirtelen vége lett a januárnak is, és február 17-én kezdődik az új szorgalmi időszak. Addig meg már fixen nem találok semmi munkát. Aztán a jogsiból a forgalmit is el akartam kezdeni csinálni, de ahhoz sem volt semmi erőm. Mit csináljak az elkövetkezendő 19 napban, ami esetleg hasznos? Elegem van már a fekvésből és számítógépezésből.

2020. jan. 29. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A sport nekem sokat segített ennek a leküzdésében. Az első néhány alkalom nehéz csak, utána már az életed része lesz és nem fogod tudni elengedni.
2020. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Dettó, én mondjuk már főállásban dolgozok, de hát látszik, most is itt lógok... nincs elég önuralmam ahhoz, hogy hasznos dologra koncentráljak. Jó lenne valami megoldás...

(#1, a sport engem csak még jobban demotivált :D )

2020. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs egy sport sem amit szeretek sajnos. 130 kg vagyok, elég nehéz testhez illőt találni.
2020. jan. 29. 14:59
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Dolgozz
2020. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezen rövid időszak alatt én olvasnék és megpróbálnék legalább valamennyit mozogni, sétálni, ha nincs is erőd pl. futni.

Takarítsd ki a szobád, selejtezd le azokat a ruhákat, amiket nem hordasz és add oda valakinek, aki örülne, ha nincs ilyen, add le őket a családsegítőnél.

Tervezz a következő hónapokra! Csinálj nagyobb terveket is és sok kicsit (részterveket). Ne hagyd el magad, lelkileg is jobb érzés, ha tudod, hogy értelmesen telnek a napjaid.

2020. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
Hát ez a szép új generáció :D Mindenhez lusták, nem akarnak csinálni semmit, de panaszkodni mindig tudnak. És mielőtt lelennék Boomerezve, 18 éves vagyok és suli mellett eljárok dolgozni, mellette külön fejlesztem az angolom. (csak, hogy ebbe se sikerüljön belekötni) Mondjátok már meg, hogy miért nem jut el legalább az az agyatokig panaszkodás helyett, hogy addig legalább képezzétek magatokat? Miért jobb panaszkodni ahelyett, hogy csinálnátok valamit? Olyan fura, hogy itt tanácsokat kérsz, amikor nyilvánvaló lenne, hogy mit kellene tenned. Ez a nincs erőm meg egyenesen röhejes, mert semmit nem csinálsz, akkor mitől nincs erőd? Kiszívta belőled Vader?
2020. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Én írtam a választ, hogy hasonló vagyok. Van diplomám, 2 nyelvvizsgám, csomó továbbképzésem. Papíron nem lehet belekötni a képzettségembe.

De cuki vagy amúgy. :D

2020. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
#7 És? Nem neked szólt a kérdésem, tehát indokolatlanul próbálsz bizonygatni bármit is, de roppant módon örülök, hogy ki kell hangsúlyoznod, hogy mit értél el, legalább most picit helyrerázhattad a lelked.
2020. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Fogyj le mert el fog hagyni a férjed!!!
2020. jan. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Ha nem nekem, akkor kinek? Mármint oké, a kérdezőnek, de mellette még kinek? Csak mert többes számban írtad. :)

2020. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!