Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valakiről...

Miért baj, ha valakiről kiderül, hogy borderline?

Figyelt kérdés

Elmentem pár éve pszicsológushoz, mert akármihez hozzáfogok, túl sokszor nem tudom megvalósítani azt, valamint sokszor bőgtem csak úgy, vagy vagyok érzékeny dolgokra.


Kivizsgáltak, és utána meg mondták, hogy borderline-os vagyok. (ezért is a nagy hangulatingadozékonyság, amiről azt hittem, hogy mindenkinek olyan ingadozó mint nekem)


Ezt otthon is elmondtam, ott meg csak szörnyülködtek. Utáaolvastak és utána meg mindenféle wikipédián meg hasonló oldalakon a borderline-osokról általánosságban leírt dolgokat kezdtek el kivetíteni rám. Mintha hirtelen megváltoztam volna, meg elkezdtek kerülni.


Pszichológushoz is elmentem, hogy az alap problémáimmal segítsen, aztán meg ő is azzal jött az elején, hogy milyen üresnek érezhetem az életem, meg hogy vigyázzak és tartsam meg a barátomat, akivel együtt vagyok, meg, hogy el ne merjem hagyni...


Nem értem ezt a nagy általánosítást. Alapból senki sem egyforma, meg hiába vagyok borderline-os, nem szoktam üresnek érezni az életem, meg párkapcsolati gondjaim, drámáim se voltak sosem, meg öngyi se akartam sose lenni. Csak szimplán nagyon változó a hangulati állapotom, de az is kiszámítható kb.


Most már senkinek se merem elmondani a borderline-t, mert tuti félreértik.


2020. febr. 8. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mocsok nehéz élete van és feleslegesen nehézíti saját magának a létét.
2020. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- nem kellett volna informálni családtagokat (tudom már késő emiatt ne hibáztasd magad)

A pszichológus aki "megmondja mit tegyél" vagy "mit ne tegyél" - véleményem szerint - nem jó szakember. A rávezetés a cél valamire, vagy az illető érzésein keresztül rávilágítani dolgokra, de nem az ilyen "direkt terelgetés". Az ilyen feltételezgetések és hasonlók arra utalnak hogy nem megfelelő számodra. Minden szakmában vannak akik nem megfelelőek.

2020. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En el sem mondtam volna. Ha huvelygombam van, azt se kotom senki orrara. Amigy ugy erzed nem befolyasolja a betegseged a viselkedesed masokkal szemben, minek is ertesiteni oket rola. Ezt nem gpndoltad at. Mostmar ne terjeszd. Minek... Felesleges.
2020. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagyon beszélj az embereknek a betegségedről. Engem a barátaim hagytak el emiatt. Én ugyan nem változtam meg de utána olvastak a betegségemnek és úgy látták jónak hogy lelépnek(pedig 4 évig össze voltunk nőve).

De amúgy biztos Borderline vagy? Ha csak a hangulatingadozás igaz rád akkor ez kevés a borderlinehoz. Szerintem jobb lenne más véleményét is kikérni.

2020. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aspergerre tippeltem volna eredetileg, hogy az vagyok, de több alkalmas teszt hozta ki a borderline-t olyan személynél, akinek ez volt a szakterülete. Mondjuk, ha Aspie lennék, akkor meg alapból rosszul mondtam volna el a dolgokat rossz kommunikáció miatt, szóval ki tudja.


(A női Aspie-k jól tudják az Aspie létet ellensúlyozni alapból)

2020. febr. 8. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyit a pszichológusokról. :(

Egy kalap szart sem érnek, a megbélyegzéshez viszont van eszük. Így lehet tönkrevágni valakinek az életét.

2022. aug. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, ha valakinek a kezében kalapács van, akkor hajlamos szögnek látni a dolgokat. Annyiban hasznos volt, hogy pszichológusból is annyi van mint csillag az égen, és meg kell választani, hogy kinek ki a megfelelő, mert nem feltétlen kompatibilis egy adott szakember az adott ügyfelével.
2022. aug. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!