Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves 40 körüli Olvasók!...

Kedves 40 körüli Olvasók! Voltatok már hasonló helyzetben? (Egyedüllét és komoly lelki krízis az élet minden területén, a kiút nem találása hosszú ideje. ) Hogyan álltok talpra, amikor már belefáradtatok a rengeteg küzdésbe, kudarcba, fájdalomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 40 éves nő vagyok és minden eddigi erőfeszítésem, küzdésem ellenére az életem egyik fontos területe sem stimmel. Nagyon szerettem volna gyermeket, de nem találtam megbízható férfit. Olyat, aki kitart mellettem és nem ver át/nem hagy el. Nehezen viselem ezt a „felhasznállak, kihasznállak, elhasznállak, majd eldoblak” típusú kultúrát.

Hónapok óta munkanélküli vagyok és hiába küzdök, egyik kudarc ér a másik után. A szakmámat sajnos sosem szerettem igazán, lélekölő munkának tartom és legszívesebben nem mennék oda vissza.

Igaz barátaim sajnos nincsenek, csak 1-2 régi ismerős, de ők nem barátok. Nincs kihez szóljak két szót a nap folyamán. Főleg így munkanélküliként.

Nagyon régóta keresek egy jó pszichológust, de akiket eddig találtam és néhány alkalmat ott töltöttem….nos…, nem hittem, hogy ekkora kihívás egy megfelelő, korrekt szakember megtalálása.

Normális ember a helyemben már rég felkötötte volna magát. De én még élek. Pontosabban vegetálok. Mert ez nem élet. Úgy érzem, már csak a félelem tart vissza az öngyilkosságtól.

Egész életemben egy keljfeljancsi voltam. Akármi történt, akármekkora pofonokat kaptam, mindig felálltam. De mostanság már jóideje érzem, hogy piszkosul belefáradtam. A legutóbbi volt párom, akit életem szerelmének tartottam, már régen mással boldog, miközben szánalmas módon még mindig visszasírom, miközben pusztító haragot és indulatokat érzek magamban.

Szépnek, kedvesnek mondanak. De mire megyek vele…

Minden szempontból tök egyedül vagyok, életem egyik területe sem stimmel, a gödör legalján vagyok már jó ideje és egy nagyon komoly krízist élek át. Egy pszichológus azt mondta, hogy ez nem kóros, mert a helyemben mindenki rosszul lenne (ha ilyen „életet” élne.)

Korábban érdekelt a külvilág, de már egy jó ideje – a rengeteg kudarcnak, hiábavaló próbálkozásnak, hazug szerelemnek köszönhetően - bezárultam és érzem, hogy csőlátásom lett, azaz már nem látok tovább a saját problémáimnál. Az egész eddigi életem olyan volt, hogy ha elindultam jobbra, bumm egy hatalmas falba ütköztem, elindultam balra, úgyszintén, elindultam előre, úgyszintén… Semmit nem értem el abból, amit szerettem volna.

Mit tennétek a helyemben? Hogyan állnátok talpra akkor, amikor milliószor hatalmasat estetek, senki nincs, akire számíthatnátok, aki szeretne titeket és belefáradtatok a küzdésbe?

Tudom, hogy divat a kifejezetten bántó, személyeskedő, a helyzet nem ismeretében ítélkező kommentelés, de kérem, akire ez jellemző, ezúttal ne reagáljon. Segítő szándékú válaszokra, javaslatokra vagyok kíváncsi. Mert már jó ideje egyszerűen nem látom a kiutat. Előre is nagyon köszönöm!!



2020. febr. 11. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Válts szakmát, én is azt tettem tizenéve, a végzettségemmel mást is tudok csinálni, mint amire konkrétan a diplomám szól. Nem írtál semmi konkrétat ezen kívül, csak a falakat, így nem tud senki releváns tanácsot adni.
2020. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is 40 vagyok. Rossz kapcsolatokkal a hátam mögött. Most egyedül. Gyerekem nem lehet. Túl vagyok pár műtéten. Most már annak is örülök, ha egészséges vagyok. Tudom, kicsit öregesen hangzik 😊 egyébként elvagyok egyedül is. Van pár barát, de nekik van gyerek, így ritkán találkozunk. De próbálom az élményeket keresni.
2020. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kicsit hasonló a helyzetem a tiédhez (35 vagyok, soha nem is volt senkim, pedig próbálkoztam, és van egy szakmám, amiben nem szeretek dolgozni, nem is én választottam annak idején). Sajnos elég sok sérülést hoztam a családból is, ami nem teszi egyszerűbbé ezt az egészet. Azt is megértem, hogy nagyon nehéz korrekt pszichológust találni (a legtöbben nem tudnak, talán nem is akarnak olyat mondani, ami érdemben segítene, mert óradíjban mérik a juttatásaikat, nem terápiás sikerben - tisztelet a kivételnek, ami nyilván van, sajnos még nem volt hozzá szerencsém).

A lényeg: azt gondolom, rendkívül egyéni, hogy egy ilyen válsághelyzetet ki hogyan tud "jól" megoldani, de legalábbis kezelni. Az én esetemben mivel nem tudok receptre felíratni társat, és 18 éves sem leszek többé, hogy "időben" kezdjek egy új szakmát, a saját örömömre elkezdtem tanulni. Hogy a másoddiplomával el tudok-e majd helyezkedni, fogalmam sincs, de ez nem is annyira fontos. Annyira érdekel és leköt a tanulás, hogy nekem ez egy titkos ajtó egy szebb, kellemesebb világba. Nyilván nem oldja meg a problémáimat, de elviselhetőbbé teszi.

Ettől függetlenül ami az egyik embernek jó, nem biztos, hogy a másiknak is az. Lehet, hogy Neked épp valamilyen sport, egy háziállat, kézimunka, esetleg önkénteskedés jönne be. Nem ismerlek, nem tudhatom. A saját dolgaimon is nagyon sokáig gondolkodtam, mielőtt kikötöttem az egyetemen. Azt javaslom, ülj le egyszer egy csendes sarokban, amikor kicsit nyugodtabb vagy, és gondold végig, mi okozna rövidebb távon örömöt. Nem lehet mindig nagy és távoli célokat megcélozni: tedd fel a kérdést magadnak, mi az az egyszerűbb, könnyen megvalósítható dolog, aminek örülni tudnál? Ha egy kicsit kiegyensúlyozottabb leszel, a további lépéseket is tisztábban látod majd. Én drukkolok neked, szerintem mindenki megérdemli a lehetőséget az újrakezdésre, a talpraállásra, akármennyi idős.

2020. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
40%
Végtelenül szomorú amit írsz... tanácsot adni sajnos nem tudok,de őszintén kívánom neked a legjobbakat.
2020. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán nem sok értelme van így tanácsot osztogatni, de én nem látom annyira siralmasnak a helyzeted. Mert nem vagyok a helyedben. Ezért a pozitívumokat is látom. Független negyvenes nő vagy, ez előnyt jelent a munkaerő piacon. Ne dolgozz a szakmádban, vállalj el valami mást, képezd át magad. Ha minden ennyire reménytelen, nagyot kell változtatni. Most lehet kockáztatni, most van a legkevesebb vesztenivalód.

Menj rendszeresen bármilyen társaságba. Mindegy kikhez. Önkéntes munka, könyvtári körök, csak minimum heti rendszerességgel tedd, beszélj emberekkel.

Nem könnyű a pszichológusokkal, időt kell adni nekik, legalább 5-6 alkalmat, hogy eldönthesd tud-e segíteni.

A kapcsolatodból szó szerint tovább kell lépned, menj és foglalkozz másokkal. Ne azért hogy legyen valakid, ne akarj kapcsolatot, csak ismerj meg minél több embert.

Várd ki a tavaszt, mert ez egy egyébként is nyomasztó egy időszak minden embernek, de ha magad alatt vagy földhözvág ez is.

2020. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Én már is szeretlek.... :)

Így egy gonddal kevesebb :)


Véleményed szerint a pszichológus miért nem tud segíteni ?

Nem találod szakmailag alkalmasnak , vagy esetleg úgy gondolod, hogy rajtad már senki sem segíthet ?

2020. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, ahogyan eddig vetted az élet kanyarjait:).

Az jutott eszembe, hogy:

a helyi Cssk-t felkeresve munkakeresésben tudnának segíteni, mentálhigiénés tanácsadásban is szerintem tudnak, e mellett képzésre gondoltam, hogy az érdeklődési területednek megfelelő képzést bevállalni. Érdemes lenn egy B tervet kialakítani, tehát ha eddig X, Y dolog nem ment, akkor helyette valami mást keresni.

Sportolj, vezesd le a haragodat azon keresztül: kerékpározás, futás, torna.

Hasonló "életem" van közel a 40-hez, csak férfiban.


"Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni." /Vince Lombardi/

Képes vagy rá:).

2020. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A padlorol csak felfelé vezet az ut.

Èn pozitiv gondolkodasrol tanulnèk elsö körben es nem másrol.

2020. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!