Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy fehér üres térben...

Ha egy fehér üres térben ébrednél, mit tennél először?

Figyelt kérdés
Szóval ha egyedül ébrednél egy fent említett világos, üres térben az emlékeid nélkül semmit sem tudva emberek vagy világegyetemek mivoltáról és képes lennél bármire akkor mi lenne az első dolog amit tennél, gondolnál, teremtenél? (Én pl azt hiszem az időt határoznám meg és arra gondolnék hogy ez a kezdőpontom. Csinálnék valamit, egy pontot, egy oszlopot ami feljegyzi a "most"-ot)

2020. febr. 12. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tudomásod semmiről és a semmiben lebegsz akkor azt se tudhatod hogy mi az az idő vagy hogy mit lenne érdemes teremteni mivel csak a semmit ismered és nincs miből kiindulni
2020. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Le akartam írni a véleményem, de az egyes már megtette. Mivel nem létezik semmi, honnan tudnád, hogy egyáltalán létezhet bármi.
2020. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te életben tudsz maradni egy üres térben, én megtapsollak.
2020. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De létezel te, kb isten vagy ha úgy tetszik. Konstatálod, hogy ez egy fehér tér, szóval te biztosan létezel. Innen induljatok ki.
2020. febr. 12. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs körülötted semmi ami ingert vált ki és nincs emléked semmiről. Nem hiszem, hogy felfognád a saját létezésed. Kb olyan lennél mint egy egysejtű, csak úgy vagy.
2020. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha tudnád is hogy létezel, mivel ezen kívűl semmit nem tudsz, gondolom beszélni sem, mivel nem tudsz semmit az emberiségről, így a logikus gondolkozás megint kiesik. Marad az egysejtű létezés.
2020. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Az elvontabb válaszoktól eltérve talán nyújtózkodnék mint mindig majd hóvakság elkerülése végett szinesíteném a teret
2020. febr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte feküdnék. Feltételezem akkor nem lennének szükségleteim. Egy idő után elkezdenék mozgolódni az unalom miatt, és valószínű haladnék egyenesen, jobbra balra, vissza, előre egész végig. Mivel nibcsenek szükségleteim nem aludnék csak másznék. De nem tudom hogy miből fedezném az emergiát amit a mozgás használ el. Vagy ne gondoljam túl, legyen ez egy szellemvilág?

Ha semmilyen inger nem ér akkor egy idő után magamat kezdeném felfedezni. A testemet elemezném. Valószínű nem tanulnék meg két lábon járni, de kúszni mászni tudnék. Nem tudom mennyire mennék gyorsan, elvégre nincs értelme szaladni.

Amúgy ha nincsenek szükségletek akkor nem tudom éreznék e fájdalmat, mert ha nem, akkor lehet néha kitekerednék unalmamban. Miben halnék meg? Örökké élnék? Igazából ezen tudi nem gondolkoznék. Mondom, csak mozgolódnék meg a testemet vizsgálnám.


Ha lenne kaja, mondjuk meg tudnám enni a fehér semmit, akkor valószínű kaksiznék is. Na akkor tuti hogy összekaksiznám a helyet. De az akkor nem bomlana le? Mi lenne a székletemmel? Ottmaradna? Vagy ha lebontaná valami, akkor nem lennék egyedül. Ha meg nem bontaná le semmi, akkor meg a testem hogy működne? A testünkben is vannak baktériumok. Akkor egy idő után elkezdene kialakulni az élet? Vagy a halálom után megint semmi lenne?

2020. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!