Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hány éves...

Mit gondoltok, hány éves kortól "szabad" egy kisgyereknek okostelefont vagy tabletet adni a kezébe, hogy játszhasson rajta?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik már egy 1-2 évesnek is odaadja? Szerintetek hol az egészséges határ?

2020. febr. 14. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Kimutatták azt, hogy módosítják ezek a kütyük az agyuk fejlődését a gyermekeknek. 1-2 évesen semmiképpen sem. Ha megfigyeled azt, hogy milyen függővé tudnak kialakulni a gyerekek, nem véletlen van, hiszen még a felnőttek kezében is állandóan ott van a telefon. Csak ugye nem módosítja már felnőtteknél az agynak a fejlődését.


3éves kortól, de akkor is maximum, hogy mesét nézzen rajta. Ami a legfontosabb, hogy 1-2 óránál többet semmiképpen sem naponta. Mesét is igazából olvasni kell, nem nézetni. Ennek ellenére fejlődhet is a meséknek a nézésével, szókincs stb. Családban a gyermek angolul meséket néz, ragad rá az angol.


Nem véletlen az sem, hogy az apple vezetői közül nem engedik páran a kicsi gyerekeiknek azt, hogy ilyen kütyükkel töltsék az idejüket.

2020. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem az ilyen szülő nagyon-nagyon felelőtlen, éppúgy, mint az, aki annak idején TV-n nevelte már a csecsemőt is, azon a címen, hogy attól majd okosabb lesz. (Nem lett, szegényke. De anyahuiánya az van, akkora mint egy 10 emeletes toronyház.)


Egy kisgyereknek való világra, könyvekre, mesékre, szülőkre, kispajtásokra van szüksége, nem okostelefonra, tabletre. Azt csak egy eszköz, használja akkor, amikor majd valóban szüksége lesz rá. Ez nem a gyerekkor ideje.


Én 18 év alatt semmiképpen nem adnék a kezébe semmi ilyesmit, bármilyen trendi is. Stabil személyiséggel nem lesz betegsen internetfüggő, sem telefonfüggő.

Mi felnőttünk úgy, hogy telefonkártya sem létezetett sokáig. Viszont volt szabad levegő, könyvek, könyvtár, játékok, kispajtások, barátok, bicaj, foci stb.


Tudom, hogy ez más világ, de azt is, hogy nem feltétlenül követendő és jobb, csak mert új.

2020. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Amíg kisgyerek, soha. Ha lenne gyerekem, vagy ha majd lesz, 9-10 évesen kapna telefont, az sem érintős, csak arra, hogy telefonálni tudjon. Amíg a szülő viszi a gyereket, mindig felügyelet alatt van, semmi értelme, szól a tanárnak, ha olyan van. Én nemrég váltottam butafonra, hogy csak telefonálni tudjak. Illetve van rajta 3 játék, amiből én csak a tetrist használom nagy unalmamban bent, szünetben. Sokkal jobb érzés, hogy nem kell 0-24-ben "készenlétben" lenni, ha valaki ír facen, rögtön megnézzem. Ha nagyon fontos, felhív vagy küld sms-t.


Az biztos, hogy hasznos az okostelefon, főleg közlekedés szempontból, de a gyerek főként a szülőtől tudja meg az útvonalakat, mi hol van, ha szerveznek programokat. Na én éppen ezért vagyok h*lye, mert apám, mint egyedüli családfenntartó és nevelőm, nem jutott rám elég idő. Aztán jönnek a barátnők, programok, ahol szintén új ismereteket tudhat magáénak.


Ez az én álláspontom. A telefon telefonálásra való, arra megkapná, amikor kell, aztán később komolyabbat, amikor nem csak dísznek és unaloműzésre kell.


18/l

2020. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

“ Kimutatták azt, hogy módosítják ezek a kütyük az agyuk fejlődését a gyermekeknek.”

Hát, hogyne, ekkora zöldséget. :D

És mi lesz belőle? Kiborg?

2020. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
#4-es, legalább vetted a fáradtságot, hogy utána olvass?
2020. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Te meg, hogy leírd, hogy hol mikor ki és milyen kutatást végzett ezügyben.
2020. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez egy nehéz, bonyolult, összetett kérdés. Sokakról azt gondolom, akik már egész kicsiknek odaadják a táblagépet, okostelót, hogy "hadd piszkálgassa, addig is nyugton van", mintegy átruházzák az ilyen eszközökre a gyereknevelést. Ugyanakkor, ha valaki nem kap digitális kütyüt gyerekként, akkor "lemaradhat a többiektől" az online világot, digitális kütyüket készségszinten esetleg kevésbé tudja majd használni. Ha pedig a gyerek nyomógombos telefont kap és nem menő okostelefont, jöhet azzal amint iskolás lesz és kortársak befolyása megerősödik: "mind a negyven osztálytársamnak okostelója/még menőbb okostelója van mint nekem, nekem nincs, csúfolnak a többiek, nem szerettek engem, mert ha szeretnétek, én is megkaphatnám a hiperszuper okostelót"...

Lehet olyan is, amikor a gyerek azért kerül hátrányba, mert már második osztályban a tanító Facebook-on írja meg a csoportnak hogy "hétfőn dolgozat x anyagrészből", az egyetlen lurkó nem tanul, mivel nincs fent ezen platformokon (életkorát elhazudva nem regisztrált), nincs digitális kütyüje.

2020. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

4#-es tessék, lepontozás az megy, de annyira nem vagy intelligens, hogy 2szót beírj a keresőbe. Itt az élő példa arra, hogy hiába érhető el minden információ, aki kretén az attól még kretén marad.


[link]

2020. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem én pontoztalak le, de most hogy szóltál megtettem én is. Mindenestre örülök, hogy másoknak is feltűnt mekkora zöldségeket beszélsz!

Igen, az index cikk aztán nagyon tudományos bizonyíték.

2020. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Akkor keress rá, megjelent még rengeteg hírportálon, biztos a kedvenced, leghitelesebbnek tekintett portálod is megírta, pl az origo. :D


Mellesleg az aki elkészítette a cikket, nem az ujjából szívta magába a tartalmat. Nézzél utánna akkor a hivatkozott forrásra. Nyilván ennyire már nem futja a gondolkodásoból.

2020. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!