Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az amerikai filmek/sorozatok...

Az amerikai filmek/sorozatok miért "reklámozzák" úgy a bitelkártyát, mintha az olyan jó lenne?

Figyelt kérdés
Több filmsorozatban is hallható, hogy "elvettem apám hitelkártyáját" "hitelkártyával fizetném". Nem tudom, de itt Magyarországon, ha hitelkártyával fizetnék akkor igen szép mínuszban lennék a későbbiekben. Vagy az USA-ban a hitelkártya az a bankkártyával felelne meg?

2020. febr. 16. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott kicsit más a fizetési kultúra. Itthon is működik a dolog, ha nem költesz többet mint a bevételed és egyből visszatöltöd.
2020. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itthon mely bankok adnak ki hitelkártyát? Vagy itthon hogy működik a dolog?
2020. febr. 16. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban ez elég hétköznapi dolog.
2020. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon elek és használok hitelkártyát.

Erste-set, de van más bankoknak is.

Minden vásárlás után a vásárlás árából visszajön 1%, kiemelt termékkategóriák (én választom ki, hogy mik azok, pedig 3-4%), az azért nem rossz.

Évente egy 10-15 ezer forint plusz simán összejön vele, nem nagy pénz, de pénz. Ráadásul minden vásárláskor kapok SMSt, így mindig látom adott hónapban mennyit költöttem eddig, és egy kattintással le tudok generálni egy Excelt, hogy melyik nap hol és mennyit költöttem.

Valóban érdemes időben visszafizetni, mert nagyon magas a késedelmi kamat.

2020. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert Hollywoodot és a bankokat ugyanannak a népnek a fiai irányítják.
2020. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban mindenki hitelkártyát használ bankkártya helyett, mivel ott szinte kötelező, ugyanis bizonyos esetekben, például amikor albérletet akarsz kivenni vagy munkára jelentkezel, elkérik a "credit score"-odat, ami egy mutatószám, ami azt mutatja lényegében, hogy mennyire vagy megbízható. Ha rendszeresen, időben fizeted vissza a hitelösszeget, amit elköltesz, akkor ez a credit score magas lesz, de ha nem, akkor csökken. Ha nincs hitelkártyád, akkor nem lesz credit score-od sem, és eleshetsz sokféle lehetőségtől emiatt.
2020. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2004 óta van hitelkártyám, és szinte csak azt használom, a normál bankkártyámat leginkább csak készpénzfelvételre. Soha nem késtem a visszafizetéssel és soha nem is költekeztem túl magam. Szóval nem értem, mi a gondod a hitelkártyával.
2020. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hitelkártya jó dolog, de tudni kell használni. Amerikában meg a már leírt credit score miatt fontos! Aki tudja kezelni rendesen az 4-5-6 hitelkártyát is tart és így az összes utazása ingyen van a bónuszpontok miatt.
2020. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert jo dolog, csak okosan kell hasznalni.

Amit te hozol fel peldakent ott a gyerek kap hitelkartyat a szuleitol es van egy hitelkeret. Ez a gyerek zsebpenze pl $400 dollar bulizasra, tankolasra, kaja az iskolaban, ilyen dolgok


A hitelkartya segit a credit score-t novelni ami mutatja hogy mennyire vagy megbizhato. Ez jol jon ha hitelt vennel fel peldaul autora, hazra.

Ha az adott honapban visszafizeted a penzt akkor nem kell kamatot sem fizetned.

Van olyan is hogy az aruhaz kiad egy hitelkartyat amivel tudsz naluk vasarolni 6 honap kamatmentes hitelre, viszont ha kifutsz a 6 honapbol akkor 20% a kamat. Vagy pl alacsony a kamat de nincs kamatmentes vasarlas. Egy aruhaznak van 4-5 fajta hitelkartyaja a lakossagnak es vallalkozoknak is.

Nekem uzemanyag hitelkartyam is van es igy kapok egy kis kedvezmenyt a benzik arabol. Minden honapban visszafizetem es igy nincs kamat.

2020. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lenyeget a tobbiek leirtak, ami a credit score, szulok gyereknek kivaltjak, stb. dolgokat illetik.


Ha nem figyel az ember, nagyon el lehet csuszni vele es akkor evekig fizeted a kamatokat, de alapjaban szerintem egy jo dolog.


Nekunk olyan hitelkartyank van (kulfoldon elunk) ahol a koltesek utan pontokat kapunk az egyik legitarsasagnal. Az osszegyujtott pontokbol mar voltunk Texasban es Uj-Mexicoban kirandulni, a repulojegyet a pontokbol fizettuk.


Van olyan kartya, ahol szallodai ejszakakat gyujtesz (pl. Hilton), van ami automarkahoz van kapcsolva (pl. Dodge) es az osszegyujtott pontokat bevalthatod olajcserere vagy egyeb szervizre.


Van egy masik kartyam, ami Barclay-Apple paros. Barmi alma termekre 6 honapos 0% kamat van, tovabba minden koltes utan a pontokbol, amennyiben osszegyult x pont, kapok egy ajandekutalvanyt, amivel ingyen nezem az ajtunszon a filmeket.


A tobbiek altal emlitett 6 vagy 12 honapos kamatmentes hitel is eleg jo dolog. Foleg ha hirtelen nem vart nagyobb osszeget kell kiadni (pl. mosogep vagy vmi draga javitas a kocsin), kifizeted a hitelkartyaval a szamlat es nincs az, hogy de a ho vegen akkor mibol veszek kajat?


A masik dolog pedig ami miatt szeretem a hitelkartyat, az a biztonsag:

- ha ellopjak a debit/bankkartyadat, es leveszik rola a penzt, akkor a te sajat penzedet koltik el. Oke, hogy rendorseg es a bank nyomoz, de amig nyomoznak, addig nincs penzed, addig a havi szamlakat, amik arrol a szamlarol vannak fizetve valamibol ki kell csengetni.

- hitelkartyat ha ellopjak nem a te penzed koltik. Felhivod a bankot, hogy elloptak, ok nyomoznak es nyilvan ha nem tudjak rad bizonyitani, hogy te koltottel vele (blokk alairas vagy penztari video felvetel), akkor nem tartozol semmivel, a sajat penzed pedig biztonsagban van.

- nagyon sok hitelkartyahoz tartoznak biztositasok is, pl. van olyan, ami autokolcsonzesnel fedezi a kocsit, vagy utazasnal (ha pl. repjegyet veszel) nyujt egy szintu karpotlast, amennyibe pl. nem tudsz betegseg miatt utazni.

2020. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!