Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha 25 évesen...

Szerintetek gáz, ha 25 évesen még otthon lakom?

Figyelt kérdés

Én is (25) és bátyám is (27) otthon lakunk. Bátyám már végzett az egyetemen, és dolgozik, én idén végzek majd. Szerintetek gáz, ha ilyenkor még otthon lakunk? Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy busapestiek vagyunk, így nem kellett sehova se költözni tanulmányaink miatt. Viszont sok szaktársam szerintem főként irigységből szokta a szememre hányni, hogy ennyi idősen már bőven el szokás költözni. Persze többségük vidéki, így nekik alapból különbözik a helyzetük.


Ti mit gondoltok erről? Arról meg ne is beszéljünk, hogy ilyen albérlet árak mellett kb lehetetlen elköltözni, ha még nincs saját fizetésed.



2020. febr. 16. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan leszólnak emiatt, de azok szinte mind olyan emberek, akiknek a hó végére egy kanyi forintjuk nincs, vagy szülő rakott alájuk lakást..
2020. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
30-40 millas ingatlanok mellet nem az
2020. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ennek mi köze a zenéhez?
2020. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt én se értem, hogy miert ide tette be a gyik 😂
2020. febr. 16. 15:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem muszáj munka miatt elköltözni, jobb otthon lakni és összerakni egy tisztességes önrészt saját ingatlanra, mint albérletbe menni és effektíve kidobni azt a pénzt az ablakon.


Régen, hacsak munka nem követelte meg, eleve nem volt szokás elköltözni a szülői háztól az esküvőig. Oka van annak, hogy magyarul (össze)HÁZASODÁSNAK nevezzük a dolgot.


Annyi változott az utóbbi ~15 évben, hogy beszivárgott ebben a tekintetben is az országba egy individualistább nyugati kultúra, amiben a középiskola befejeztével "illik" elhagyni a szülői házat, az egyetem végével pedig egyenesen ciki "mamahotelezni".

2020. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ilyenkor felmerul bennem a kerdes, hogy ez mind szép ep és jó, de ki fogja megfizetni. Egyetem utan orulhetsz, ha 200 korul kijosz nettoban, es ha abbol felre is akarsz tenni, akkor bizony alberletre mar nem futja. En is úgy latom egyebkent, hogy csak azoknak nagy a szajuk, akiknek apuka meg anyuka alatolt egy ingyen lakast.
2020. febr. 16. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
az a gáz, hogy másol véleményével foglalkozol és másoknak akarsz megfelelni.
2020. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ilyen árak mellet nem könnyű sehol sem lakni, albérletet pedig biztosan nem fogok fizetni inkább félre teszem a lakás-házra.
2020. febr. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyre több ismerősöm ragad otthon 30-ig sajnos.


De nekik legalább összejön a saját lakás. Legalábbis nem minimális önrésszel.


Azok közül akik albizni elmentek, azoknak még ez elég távol van. Sajnos a nyugati országrészben, meg Bp-en 30-40 millióra drágultak az árak.

2020. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 25 körül még egyáltalán nem az, inkább csak 30 fölött. Ha én is budapesti lennék, és 25 éves akkor eszem ágában sem lenne kiköltözni a mamahotelből.
2020. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!