Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, ha 8-9 kor...

Miért van az, ha 8-9 kor kelek fel, mar ugy erzem, hogy elment az egesz napom?

Figyelt kérdés
Vagy ha d.u-s muszakban vagyok tehat 2 kor kezdek, 9-10 kor mar erzem, hogy semmit nem tudok csinalni.
2020. febr. 18. 02:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert ez szerintem így is van.

Én is így vagyok vele. 5-kor szeretek kelni (ma pl. 4-kor ébredtem, és ki is kászálódtam az ágyból), majd 1 órán át kávézom, reggelizek, nézelődöm a neten, majd indulhat a nap. Ha ilyen korán kelek, sokkal több az energiám, és sok mindent el tudok intézni, míg ha később kelek, azt érzem, hogy el is van .aszva a nap, és kb. semmi értelmeset nem csinálok.

2020. febr. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik baratnő is azt csinalta h felkelt hajnali 3-4kor mert elment futni, olvasott, nem sietett sehova még hétvégén is.


Ha neked nem gond ugyanez akkor tedd.

Nem fog senki leszólni, te ha bírod akkor ennyi

2020. febr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

És mivel jobb az,hogy folyton kialvatlan vagy?

Sokan az alvásból vesznek el időt,ami szerintem nagyon káros.


Munka előtt amúgy sem tud az ember úgy bármibe belefogni,mert benne van az érzés,hogy el kell mennie hamarosan.


Szerintem jobb ilyenkor később kelni,és feküdni.

2020. febr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, én inkább fekszem korábban (legalább akkor jobban kipihenem magam), kelek korábban és hagyok magamnak időt normálisan összekészülni, magamhoz térni.
2020. febr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Igen, sajnos jól érzed. Annak idején én is tapasztaltam ilyen mind du.-s iskola-, mind du.-s munkahelynél. Nem erre van berendezkedve a biológiai óránk, így ez fura neki, megérzi. Másrészt valójában egy egész napot így szétforgácsol ez a fajta munkarend.
2020. febr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen reggeli pacsirták, akiknek ilyen a beállítottságuk.

Nekem kínzás 9 előtt felkelni, mások meg akkor a legaktívabbak, ez tök normális. :)

2020. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Húúú, én imádtam a délutános műszakot, mikor anno műszakoztam egy darabig, a kedvencem volt, egész héten energikus tudtam lenni - a délelőttös heteken szerdán már sírva keltem. :D

2020. febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, meg olyanok is, mint mi a párommal

Ha tehetem 11 előtt ki sem mászok az ágyból, ő pl ha du.os 13:00kor megy a busza, képes 12:50kor felkelni...

2020. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne érezd úgy, tervezd meg egy kicsit a délelőttödet. ha vannak elképzeléseid arról, hogy mi az , amit meg akarsz csinálni, amivel foglalkozni akarsz (amire elég az adott idő), és ezt meg is teszed, akkor nem fogod azt érezni, hogy értelmetlenül telik ez a pár óra.
2020. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 3 Nem feltétlenül kell az alvásból elvenni. Ha pl. 5-kor kelsz, mint én, akkor pár nap alatt hozzászoksz, hogy nem dorbézolsz éjjelig, hanem bizony este 9-10 körül már az ágyban fekszel. Persze feltéve, hogy az ember munkája, és életvitele megengedi a korai fekvés, korai kelés kombót.

Nálam ez azért érdekes, mert én az a fajta bolond vagyok, aki imád sokáig fent lenni este, és imád nagyon korán kelni reggel. Csináltam is ezt egy ideig, de be kellett látnom, hogy nem olvashatok éjjel 1-ig, ha hajnalban kelni akarok. Mérlegeltem melyiket szeretem jobban, és a korai kelés mellett maradtam. Egyszer-egyszer kibírom, ha kevesebbet alszom, de nekem a 7 óra alvás a legideálisabb. Egyébként pedig az alvásigény nagyon egyéni dolog. Ismerek olyat, aki 4-5 óra alvással egész nap pörög, és egyszerűen nem is igényel többet, és olyat is, akinek a "szent" 8 óra is kevés.

2020. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!