Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha gazdagok a szüleim akkor...

Ha gazdagok a szüleim akkor szégyelljem?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és építem a saját vállalkozásomat. Igen a szüleim gazdagok kaptam lakást, autót és pénzt is tőlük. Adtak pénzt a vállalkozásomra és ők fizették az életemet amíg nem lett jövedelmező a dolog. Nem vertem rá a nyálam soha mit kapok tőlük. viszont ha valaki megtudja, hogy saját lakásom van és az autó amivel járok az is az enyém akkor sokszor hihetetlen rosszmájú lesz. Mindent villogásnak értelmez ha kiteszem az asztalra a telefonom, a laptopom vagy meglátja az órámat akkor már köpköd magában és sutyorog a hátam mögött, hogy minek feszítek más pénzén.

2020. febr. 18. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel nem tudsz mit tenni. Az ilyen életvitel ezzel jár. Ha nagyon zavar, akkor ne hordj drága órát, drága kellékeket, és igyekezz átlagosnak látszani.


Ha saját magad kerested volna meg az utolsó fillérig az egész vagyonodat, akkor pedig azon sutyorognának, hogy politikai hátszeled van, vagy egész egyszerűen bűnöző vagy.


Engedd el, felejtsd el, és ismerkedj olyanokkal, akiket ez nem zavar.


(Például velem. :) Na jó, csak vicc, de én is keresek olyan embereket, akiknek nincs bajuk a gazdagsággal, a pénzzel.)

2020. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem jó emberekkel barátkozol. Nem kell szégyellned.
2020. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha nem élnél jómódúan te is köpködnél a gazdagokra. Tudod akinek nincs az hajlamos irigykedni, mert tudja hogy azért ami neked alád lett rakva azt ő talán sosem éri el. Ez nem a te hibád, de az övéké sem. Le kell carni.
2020. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyelni szerintem. Attól, hogy van pénzetek, nem vagytok rossz emberek. Ez bele van kódolva valamiért az emberek többségébe, hogy akinek több van, azt utálni kell.

Egyébként..erről a párommal szoktunk beszélgetni, ha több pénzünk lenne, vagy a későbbiekben több lesz, egyértelmű, hogy mi is a gyerekünket segítenénk/fogjuk segíteni vele. Nincs ebben semmi rossz. Az, hogy melyik gyerek hogy él ilyen lehetőséggel, az meg nevelés kérdése szerintem. Ha azt tanulta, hogy becsülje meg, nem fogja elherdálni. Ha csak a szeretetet pótolják vele a szülők, törődés helyett pénzzel kompenzálnak, akkor történik az, amiért így ítélkeznek a pénzes szülők gyerekei felett.

2020. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha önerőből gazdagodsz meg akkor se tesznek különbséget, hidd el... (tapasztalat) Ehhez hozzá kell szokni.
2020. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nincs ezzel semmi gáz, én is itt vagyok 25 évesen, 2 diplomával, mellette halálra keresem magamat egy informatikai vállalkozással, amit az egyik ismerősömmel alapítottam. Jókor kell a jó helyen lenni. Én mondjuk autóra nem költök, pedig megtehetném, helyette ingatlanokba fektetek be. A belvárosban van 8 lakásom, amiket kiadok rendszeresen.
2020. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki egyéni magánügye a jövedelme. Nincs abban semmi rossz ha a szüleid támogattak, nyilván azért a pénzért megdolgoztál otthon, és nem elkényeztettek.


Ez kb. olyan mintha azért fröcsögnének, mert a párod a szüleid segítségével találtad volna meg.


A család azért van, hogy segítsünk egymásnak, tehát nem szól másról csak az egymás iránti szeretetről, és egymás oda vissza ható támogatásáról.


Ne értelmezd villogásnak, mert csak irigyek ezért mondják.


Nem a pénz a lényeg, hanem hogy te szerencsésen nőttél fel, és a szüleid intelligensen neveltek, mivel nem arcolsz, és ez szép. És ne szégyeld!

2020. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem tudsz mit csinálni. A szüleim jól keresnek, NEM vettek nekem semmi ilyesmit, mégis megkapom néha, hogy gazdag apuci vett nekem laptopot.... (miközben diákként hónapokig melóztam egy gyárban 3 műszakban, hogy megvehessem)

Az ilyen komplexusos keserű/savanyú emberekkel nem hinném, hogy lehet mit kezdeni, maximum nem figyelsz rájuk.

2020. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Én egyszer csajoktól megkaptam hogy biztos ilyen gazdag gyerek vagyok, mert márkás sapka, cipő meg póló volt rajtam. :D


Az igazság az hogy akkor kapott ballagási pénzekből vettem, de egyébként viszonylag szerény körülmények között élő család voltunk.

2020. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
Jacob Elinsky?
2020. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!