Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem voltam kedves és most...

Nem voltam kedves és most rosszul érzem magam, pedig apróság, de mégis?

Figyelt kérdés

A történet:

boltban voltam, elég rossz napom volt és magam alatt voltam/vagyok.

Egy idősebb úr előttem a sorból átment volna épp egy másikba, amit megnyitottak, de közben mégis visszajött, meggondolta magát ( rájött hogy ugyanakkora volt), de én már közben a helyén voltam.


Erre ide szólt miközben visszajött, hogy "ne haragudjon, csak elbambultam".

Én meg erre unott porfával dünnyögtem odamondva egy "Nagyon jó"-t sóhajtva.

---

Ennyi a sztori maga, de a bácsi előttem volt ugye utána, (a sorban az elválasztót a pénztár előtt is kirakta elém, azt megköszöntem, de nem hallotta szerintem.)


Nem is ezért érzem magma rosszul ( talán páran nem is értik), hanem mert belegondoltam ott utána egyből, hogy egyedül volt ( talán magányos is), idősebb is volt már, ki tudja meddig él.., nem is szoktam bunkó lenni, most valahogy a rossz hangulat lehúzott, pedig tudom milyen jól tud esni még idegentől is néha 1-2 kedves szó... Amit most nem tudtam "megadni", pedig alapból meg szoktam...


Utána még a pénztáros szólt neki, mert kifolyt a mosogatószer, hogy "Nem vette észre?", az idősebb úr meg egyből mondta feszülten kicsit, hogy "Nem én voltam". Annak örülök, hogy ha már én nem, legalább a pénztáros kedves volt vele, letörölte a pultot is meg azt is, és még volt 1-2 kedves szava is hozzá közben. A bácsika ugyanis kedves volt.



Tudom, nem nagy dolog, de ma érzékeny vagyok, és belegondoltam, hogy biztos a magányos bácsinak is sokat jelent pár kedves szó. Ha valaki olvassa, -most lehet nem is érti a rossz érzésemet és miért izélek rajta- azért, hogy legközelebb talán eszébe jut annak aki olvassa ezt egy idegennél, és lesz egy kedves szava hozzá. Az olyan emberséges.


Nekem is van általában, csak nagyon magam alatt voltam ma, és bár nem tűnik nagy dolognak, de bánom, hogy ennek hatására én is rideg voltam..



2020. febr. 18. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne nem továbbadni a frusztrációnkat, ha már a mi napunk sz*r :D

De azért ne aggódj, csak magadnak vagy a világ közepe, mindenki másnake gy random idegen, akinek a szavai nem hatolnak csak úgy mélyre, hisze nme vagy számukra fontos személy :D csak valaki aki bunkó volt most épp és kész :D Ne agyald túl

2020. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, de ha épp neki is sz*r napja volt, akkor már sokkal jobban számít, hogy én is rideg voltam vele (egy idegen), és ugyanígy sokkal jobban számított volna pár kedves szó. :D


Nahh, de érzem, hogy túlagyaltam :). Érzékeny napok jönnek, biztosan azért.. :D Minden esetre erre figyelni fogok ( sosem voltam szinte indok nélkül bunkó, nem is tervezek megváltozni). És ki tudja, talán még lehetőség is lesz javítani rajta, ha egyszer még összefutunk.

2020. febr. 18. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is előfordul, pedig alapból udvarias vagyok és konfliktuskerülő. Arra gondolok ilyenkor hogy talán eszükbe jut hogy talán csak nagyon rossz napom volt, pont magam miatt másokon is meglátom hogy ősbunkók vagy olyanok mint én.
2020. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem reagáltál semmi rosszat, majd ha idősebb leszel, látni fogod, ezek az öregek ilyenek.

Sunyik, törtetnek mindenen, és mindenkin át, utálnak mindenkit aki él és mozog, tegnap engem egy öregember az ablakból jelentett fel, mert megállni tilosban álltam, de volt ott még 100 autó, idős rokonomat vittem kórházba. Gyakorlatilag sehová se lehetett parkolni.

Nem kijön szólni, hogy ne álljak oda, hanem ő hívta ki a rendőröket. Egy másik lakó mondta, de addigra felszívódott a papa. Ilyenek ezek.

2020. febr. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!