Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Küzdéssel el lehet érni...

Küzdéssel el lehet érni tényleg akármit? Mik a vélemények erről?

Figyelt kérdés
Tudom. Hülyén és feleslegesen hangzik a kérdés. De már teljesen magam alatt vagyok és reménytelennek érzem magam sok dologgal kapcsolatban pedig még fiatal vagyok. Eddig akárhogy küzdöttem valamiért, sosem értem el amit szerettem volna. Nem próbálom eléggé? Szerintetek tényleg a sok akaraterőn és kitartáson múlik? Kezdek sok mindent feladni az életemben, mert úgy érzem feleslegesen küzdök.

#siker #reménytelenség #remény #akarat #cél #kitartás #akaraterő #elveszettség #esélytelenségi érzés #sikerélmény hiány
2020. febr. 18. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Igen, általában fegyelem, akarat, kitartás kell mindenhez. Meg persze nem árt egy adag szerencse sem. :D
2020. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagyon nem megy valami talán elég csak módosítani a célokat , hogy elérhetőbbek legyenek. Vagy a nagy célt próbáld meg több kicsire bontani , hogy legyen sikerélményed is!
2020. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Ez attól függ, hogy miért küzdesz: saját álmodért, amit nagyon akarsz, vagy másoknak megfelelésért.


Ha jó célért küzdesz, azaz teljes szívedből, őszintén akarod és vágysz rá, akkor igen.


Ha csak az eszed mondatja veled, akkor nem biztos, hogy boldog leszel vele, de az tuti, hogy mindenhez kell szerencse, ami tulajdonképp egyenlő a pozitív elvárással és a pozitív hozzáállással.

2020. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

El lehet érni. Kivéve, ha nem neked való a cél.

Én küzdhetnék orrvérzésig, soha nem lennék matematikus, még matektanár se.

Se focista, mert bele se tudok rúgni normálisan a labdába.

Ezekért minek küzdjek?

Ha neked való a célod, azt el tudod érni.

2020. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Teljes szívemből imádom a sportot, azon belül is a kosárlabdát, a művészetet, és a zenével is imádok foglalkozni. Ebből egy van amiben komolyabb céljaim vannak amiket eddig kitűztem, az a sport, illetve a zene is foglalkoztat egyre jobban az utóbbi időben, mint szakma is. Viszont egyszerre egy dologgal foglalkozom. Én szívemet bele adom minden erőmmel(már amikor nem vagyok sérült :D) de nem tud a csapatom elérni jobb eredményeket, pedig nagyon szeretném, hogy mindenkinek legyen ebből sikerélménye a csapatból, mert rajtam kívül is sok tehetséges és szenvedélyes ember van.


Amit viszont nem szeretek, de muszáj az a tanulás. Teljesen úgy érzem, feleslegesen tanulom meg például a második triumvirátus tagjait. Semmi más lényege, csak az átlagom javítása érdekében muszáj megtanuljam. Viszont a tanulásom ellenére sem vagyok éppen egy túl jó tanuló sajnos. Főleg a magolás amitől írtózom. Nem tartom magam zseninek de nem vagyok hülye. De ha valamit nem szeretek az a magolás.


Igazából most csak ez a két “nagyobb” dolog amiről szó van. És nagyon köszönök minden választ!

2020. febr. 18. 21:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akármit nem. Kicsit több mint 1 éve nem volt sikerélményem semmiben szinte. A munkaerőhiány is egy nagy kamu, legalább is az én szakmámban, hiába van tapasztalatom, megfelelő végzettségeim, semmit nem érnek. Hiába gondolkodom pozitívan és hosszú ideje próbálkozom, igyekszem magam fejleszteni, protekció nélkül esélyem sincs. Írom ezt úgy, hogy undorító módon ahhoz kellett folyamodnom, hogy ilyesfajta segítséget kértem, mert másként nem boldogulok. Jönnek itt sokan azzal, hogy rossz szakmát választottunk, nem gondolom azt, hogy az érdeklődésnek kellene meghatároznia ily módon az életutat, elvégre nem lehet mindenki orvos, mérnök, informatikus. Az érdeklődésemnek megfelelően választottam szakmát, a teljesítményemmel sosem volt probléma, mégis lassan kuncsorgok egy olyan állásért ahova elég egy érettségi, mert önfenntartani nem tudom magam a hivatástudatommal. Közben még a csapból is a Szabó Péter féle "mindent elérhetsz ha harcolsz, ha kitartó vagy" sallang folyik. Ami teljesen torz képet ad és lerombolja az önbecsülését az embereknek, akik nem ezt tapasztalják. Jelen helyzetben én is teljesen magam alatt vagyok és elég panaszosra is sikeredett a válaszom, de! Ennek ellenére mégis muszáj menni előre! Viszont nem szabad azt gondolni, hogy mindent te irányítasz. A bukás nem csak a hozzáálláson múlhat. Vannak dolgok, melyeket nem tudunk befolyásolni. Igyekezni kell mindenből a legjobbat kihozni. Tudom, ezek csak szavak és nem ilyen egyszerű. Mégis időről időre fel kell állni. Az embereket nem tanítják meg arra, hogy a fejlődés nem egyenesen felfelé ível, és hogy a bukás is az élet része. Hogyne, hisz a facebook és egyéb finomságok is mindazt közvetítik, hogy mindenki boldog, kiegyensúlyozott. Sok irányba elmentem, bocsi 😀 Amit ki szeretnék az egészből hozni az az, hogy a kitartás szükséges de nem elégséges. Ha ezt nem fogadod el, akkor az önmarcangolás padlóra küld. Fel a fejjel! 🙂
2020. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az életben sajnos nem mindenki foglalkozhat azzal, amivel jól érzi magát.
2020. febr. 18. 21:30
 8/17 anonim ***** válasza:

Ja, hát tanulni muszáj. Tényleg így van, később is kell majd, jobb, ha most megtanulsz tanulni. Ez van. Legalább nem maradsz műveletlen.

Sok sikert!

2020. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van, amit igen, van, amit nem.
2020. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Én érettségi óta is folyamatosan, lassan 8 éve tanulok, durván 3,5 éve munka mellett. Lassan kezdem elérni a célomat (bár még nem biztis ez). Kezdek rájönni, hogy a célom nem is annyira kedves, nem is annyira számít sokat, és a hajkurászása közben csak élni felejtettem el.

Lelki egészségem már rég nincs, de lassan testi sem. Lehet, hogy sok pénzem lesz, de minek??


Szóval csínjával a törtetéssel.

2020. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!