Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miként eljek együtt azzal,...

Miként eljek együtt azzal, hogy mindenki hibáztat, akit ismerek?

Figyelt kérdés

Amiket eddig erényeimnek hittem, más hibáimnak titulál.

- segítő készség = bele szólok mindenbe

- pontosság = kukacoskodó

- őszinte = állandóan a hibákat veszem észre (ami nem igaz, mert a jót is ki szoktam emelni, ha van)


Emellett hirtelen is vagyok, nehéz tűrtőztetni magam. Sokszor bosszant, hogy idiótákkal van dolgom munkában, akiknek fából vas karikákra van szükségük.


Otthon csinálok valamit, nem elég. Nem jó a kaja, nem jó a tisztaság, mert miért pont most akarsz takarítani (most vagyok ébren és van rá időm). Miért kapcsolom fel a lámpát, (mert látni akarok). Miért kaparom le a kocsiról a jeget, amikor le is lehet fújni...


Na. Kipicsogtam magam.

Erre még néha képes vagyok.



2020. febr. 20. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van 1-2 ember aki elfogad úgy, ahogy vagy, akkor az már jó. Önmagadat is érdemes elfogadni, vagy önismeretet gyakorolni és az általad rossznak ítélt tulajdonságokon változtatni.
2020. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"- segítő készség = bele szólok mindenbe"

Igazán segíteni csak annak/azon lehet, aki igényli és elfogadja.


Ha valaki bármit csinál és más krés nélkül, "majd és segítek" felkiáltással beszáll, az úgy jön le, mint ha azt mondanád: "jövök, mert te ezt egyedül nem tudod megcsinálni/megoldani!"

Azaz eleve tehetetlennek, bénának nézed - gyakorlatilag finoman ezt fejezed ki: "hülye vagy hozzá, nélkülem nem megy".

Ezek után csodálod, hogy másoknak ez nem tetszik?

.

"- őszinte = állandóan a hibákat veszem észre (ami nem igaz, mert a jót is ki szoktam emelni, ha van)"

Nem biztos, hogy minden hiba, amit te másképp csinálnál.

Ha te hibáztál valamiben nyilvánosan beismered, vagy hallgatsz, hogy mindenki tévedhetetlennek tartson?

,

"mindenki hibáztat, akit ismerek"

Mert olyasmibe is belekotyogsz, kéretlen tanácsot(?) adsz, amit más személyes ügyének tart.

.

"Hivatlan vendégnek és fogadatlan prókátornak ajtón kívül a helye!" - tartja a mondás.

A "segítsek" kérdésedre ha a válasz elutasító, tudomásul kell venned - és odébb állnod.

Kéretlen segítséged más könnyen 'rákényszerítésnek' veszi.

.

"mindenki hibáztat"

Ha mindenki, akkor nem biztos, hogy mindenkiben van a hiba.

2020. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2-es írja.

A megfelelő kommunikációs stílus sokat segíthet. Módjával a segítőkészséggel, a kukacoskodást átalakítani konstruktív megoldásközpontú gondolkodásúvá, a hibák közlése, de nem a másikat ledegradáló módon.

2020. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 köszi, nagyon jókat írtál.


Nem tudom, hogy tőlem vársz választ, vagy ezeket elég magamnak megválaszolnom.

2020. febr. 21. 06:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolatébresztőnek, nem pedig kérdésnek szántam.

Javaslom, gondoldd át - és válaszold meg magadnak!

2020. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megtörtént. Van benne valami... Talán 10%ban.
2020. febr. 21. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:

"Van benne valami... Talán 10%ban."

Mi az a 90%, amelyiket nem érzed megfogadhatónak?

Úgy néz ki, hogy csak panaszkodsz, de változtatni nem akarsz.

.

Úgy csinálsz, mint az egyszeri kiscsaj:

- Tegnapelőtt a parkban jöttem, megerőszakoltak.

- Tegnap ismét a parkban jöttem és megint megerőszakoltak.

- De ma is parkon keresztül fogok jönni!

2020. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!