Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lerázni a kéreget...

Hogyan tudom lerázni a kéregetőket úgy, hogy nem bántsam meg őket?

Figyelt kérdés
Bejött a munkahelyemre egy idősebb hölgy. Kenyérre kért pénzt, mert van 7 gyereke, az utcán, egy vagonban laknak... Mikor mondtam, hogy szerencse, hogy nem vitte el a gyámügy a gyermekeit, azt mondta, hogy azért, mert megsajnálták őket... Valahogy nem hittem neki, de mivel szépen kunyerált, így vitte a pár forint apróm... Így tudtam csak megszabadulni tőle... Nem, nem vagyok smucig, de sokan lehazudják a csillagos eget is. Erre nincs pénzem... Egyébként sincs sok... Nincs szívem durván elküldeni a fenébe, mert mi van ha igazat mond? Tudtok nekem segíteni abban, hogy mit tegyek ilyen helyzetben?

2020. febr. 21. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért számít, hogy megbántódik?
2020. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Én azt szoktam mondani, hogy bocsi, csak kártya van nálam.
2020. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
87%
Egyszerűen levegőnek nézed őket.Mintha ott sem lennének
2020. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Én csak azt szoktam mondani, hogy sajnálom de nincs nálam készpénz. Ami legtöbbször igaz is, csak annyit szoktam magamnál tartani ami épp nekem kell pl buszra stb.. Viszont ha van nálam extra szoktam adni, de egyszer adtam 500 forintot (csóró egyetemistaként) egy nőnek és még ott marad követelőzni, hogy nemár biztos van nálam még több, mondom nincs. Erre elküldött anyámba :D Én a helyében megköszöntem volna, szívesen adok ha tudok, viszont akkor már köszönetet várok és nem ilyen modort. Értem én, hogy nehéz az élete, komolyan teljesen megértem. Rettenetes lehet ilyen szerencsétlennek lenni. De attól még lehet kedvesnek lenni vagy legalább csak egy köszönömet mondani
2020. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Pont lesz...m,hogy megsértődnek. Minek szült annyit? És ha minden nyomorultnak adnék csak 100 ft-ot, mennyi maradna nekem? Dolgozok 240 órát havonta,majd azért,hogy nekik adjam,hó végen meg sakkozzak,miből veszek bérletet...
2020. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Ne pénzt adj neki, hanem ételt. Aki elfogadja, az valóban rászorul, tőlük ne sajnáld. Aki ragaszkodik a pénzhez, az nem szorul rá, csak inni/cigizni akar. Na azok nem kapnak egy vasat se.
2020. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én sem bántom meg direkt, de pénzt nem adok, és erélyesen elküldöm. Tehát nem szitkozódom, nem is sértegetem, de azt a tudtára adom, hogy a nem az NEM. És kész.
2020. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Achgdrztombdzj, azért, mert átérzem a nehéz körülmények közt élő emberek helyzetét. Azt viszont nem szeretem ha ezzel visszaélnek.


2. válaszoló, jó ötlet. :) Köszönöm. :)


3. válaszoló, sajnos nem tudom levegőnek nézni, mert a munkahelyemen nem kivitelezhető. :/


4. válaszoló, én is jártam már így... Akkor is mikor élelemre kért pénzt én meg vettem neki, hogy ne éhezzen... Szabályosan besértődött...


5. . válaszoló, én is hasonlóképp gondolom, de nincs szívem a szemébe mondani...


6. Szívesebben vettem volna neki kenyeret, arra kért pénzt, de már jártam pórul ilyennel és ebben a helyzetben amúgy sem tehettem meg, mert nem mehetek csak úgy el a munkahelyemről a boltba.


7. válaszoló, köszönöm, meg fogom próbálni. :)

2020. febr. 21. 15:44
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Nincs nálam kp, csak kártya. Amúgy is havonta több mint 100 ezer Ft a különbség a bruttóm és a nettóm között, mivel dolgozó emberként többek között az én pénzemből tartják el ezeket az ingyenélőket. Francnak csinált hét gyereket.
2020. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Elég hülye kérdés ez a "minek szült annyit?" dolog. Valószínűleg nem jókedvéből. Ezek az emberek edukálatlanok a fogamzásgátlók használatáról, illetve pénzük sincs rá. A menstruációs szegénység is nagyon jelen van az ilyen háttérrel rendelkező embereknél. Valószínűleg van, aki azt sem tudja pontosan mitől is lehet teherbe esni.
2020. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!