Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt diszlexiások...

Vannak itt diszlexiások diszgráfiások diszkalkuliások vagy egyéb tanulási nehézséggel küzdők?

Figyelt kérdés

Sajnos engem mind a 3-al diagnosztizáltak, mindig is nagyon nehezen ment a tanulás,mindig le voltam maradva a többiektől, matekból fel voltam mentve, nehezen értek összefüggéseket, érettségiig sajnos nem jutottam el. Az élet is elég nehézkesen megy számomra, a tájékozódásom sem az igazi, ha kimozdulok a házból, bármilyen idegen helyre megyek, teljesen elveszve érzem magam


Van egy oldal ahol ezeket írják a diszlexiásokról :


A diszlexia olyan információfeldolgozási eltérés, amit nem lehet kinőni, bizonyos jellegzetességek egész életükben végigkísérik az érintetteket. Sok diszlexiás, amikor felnőttként újra tanulni kezd, majdnem ugyanazokkal a problémákkal találja magát szemben, amiktől gyerekkorában annyit szenvedett:


Rossz az idő érzékük, nagyon könnyen keverik a megtanult dátumokat és időpontokat is,

Nehezükre esik a térbeli tájékozódás, könnyen eltévednek, nehezen ismerik ki magukat a térképen, és nehezen tájékozódnak új helyszíneken.

Komoly nehézségeik vannak, ha egy időben több dolgot kell végezni, figyelni sem tudnak párhuzamosan több dologra.

Nehezen tudják végrehajtani a szóban kapott utasításokat, a tábláról lemásolni az oda írt szöveget

Nehezen tudják felidézni, amit ezt megelőzően olvastak,

Mivel a finom mozgásuk nem tökéletes, nehézségeik lehetnek az írással, ez akár az olvashatatlanságig fokozódhat.

Nehezen tudnak jegyzetelni, a saját gondolataik leírása is nehézséget okoz nekik.

Könnyen összekeverik, félreolvassák az azonos, a hasonló jelentésű szavakat, szimbólumokat, az egymáshoz hasonló számokat, jeleket.

Másoknál kevésbé finoman pontosan tudják megkülönböztetni a hangokat, és ez kiterjed a zajok, zörejek beazonosítására, érzékelésére is.

Ha olvasnak, gyakran panaszkodnak olyan látási zavarokra, amelyek nem a szem rendellenességeivel függnek össze. Úgy érzik, vibrálnak, vagy elmozdulnak a betűk.

Ha több apró egységre kell bontani utasításokat, matematikai lépéseket, az értelmezéssel, sorrendiséggel problémájuk lehet.

Gyakran egy hosszú számsor, például egy számlaszám lemásolása is nehézségeket okoz.

Sokan nehezen használják a szótárakat, enciklopédiákat, és más, abc-be vagy valamilyen rendszer szerint összeállított gyűjteményeket.


Rám szinte majdnem mind igaz ezekből. :/


Vannak itt hasonló helyzetben lévők? Ti hogy boldugoltok az életben?


2020. febr. 24. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia diszlexiás diszgráfiás diszkalkuliás vagyok a középsulit 4-es átlagal végeztem és az érettségit is most készülők egyetemre kaptam fejlesztéseket kiskorom óta nagyábol egész jól tudok boldugolni
2020. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!