Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem akar karanténba vonulni?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, mert olvastam több helyen is, hogy vannak emberek, akiket karanténba raktak a koronavírus miatt. Tegyük fel, mi van akkor, ha valaki ezt megtagadja? Egyáltalán ki kényszerítheti erre az embert? Ha valaki nem hajlandó bevonulni, akkor ráhívják a rendőrséget?

2020. febr. 25. 17:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem szabadon választott! Itt nincs kecmec, nem lehet ellent mondani! Ha karod mész, ha nem akarsz akkor visznek! Jogukban áll!
2020. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Én arra vagyok kíváncsi, hogy akiket karanténba kényszerítenek vagy vonulnak maguktól, a munkájukkal mi lesz? Csekkek ugyanúgy jönnek, amiket fizetni kell, ha van állat, azt etetni, esetleg sétáltatni kell, és nem mindenkinek van jófej barátja, hogy pl egy kutyát magához venne arra az időre.
2020. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Vészhelyzetben akár a hadsereg is bevethető.

De szerintem ilyen helyzetben minden normális ember karanténba vonul, mert nem akarja a családját is elfertőzni.

2020. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Én a második válaszoló kérdésére lennék kíváncsi.
2020. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Jó, lehet a munkát tekintve fizetett betegszabadság a karanténban töltött idő, ez így utólag esett le. Viszont ha magányos és nincsenek hozzátartozói, se barátai, akkor ki viselné gondját mondjuk a háziállatainak?
2020. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

A 2.válaszoló kérdése engem is elgondolkodtatott. 🤔


Egyébként ez nem szabadon választható, ha karantén van, akkor menni kell.

2020. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Az oké, de ezt ki mondja meg, hogy menni kell? Egy doki? Mert egy orvos nem kényszeríthet rá. Ha nem megyek, rám hívja a zsarukat? Kicsit életszerűtlen nekem ez az egész.
2020. febr. 25. 17:55
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha magadtól nincs annyi eszed, hogy önként menj és ne terjeszd tovább a vírust ne fertőzd a családodat meg másokat, akkor igen, rádhívhatja a zsarukat, sőt kötelessége is ezt tenni.
2020. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg az egyik előző válaszoló által is említett hadsereg kézbe vesz.
2020. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Izé... nem pont ezt akartam írni, de talán érthető :D
2020. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!