Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés idősödőnek lenni...

Milyen érzés idősödőnek lenni és tudni, hogy az életetek vége lassan bármikor bekopogtathat?

Figyelt kérdés
Fiatalként ezt nem igazán tudom átélni, hogy milyen lehet. Én tök depressziós lennék, tudván, hogy nemsokára meg kell halnom.
2020. febr. 25. 21:42
 1/9 anonim válasza:
35%
Nem igazából vall egészséges lelki világra, ha te "tök depressziós" lennél egy olyan dologtól, ami egyrészt elkerülhetetlen, másrészt az élet rendje.
2020. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Élj úgy, hogy mire odaérsz, már elégedett legyél az életeddel, és akkor nem leszel depis tőle.
2020. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy már holnap meghalsz, mert elüt egy autó, vagy a fejedre esik valami. A halál biztos, csak azt nem tudjuk, hogy mikor következik be.

Lehet, hogy elkapod a koronavírust, és mivel gyenge az immunrendszered ott maradsz.


Nem kor függvénye a halál. 1-2 éves picibabák is meghalnak.

2020. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak az a legrosszabb az öregedésben, hogy nem olyan sokáig élsz már. Hanem az, hogy gyűlnek a betegségeid, fáradékonyabb vagy, nem tudsz annyira fizikailag aktív lenni. Külsőleg nem leszel már szép, és üde. Őszül a hajad, ráncosodsz, felpuffad az arcod, a bőröd petyhüdt lesz, az izmaid leépülnek. A gondolkodásod lelassul. A hallásod, látásod is romlik, stb.
2020. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Az egyébként aktívan sportoló 70 feletti nagyapám a hasonló kérdésekre azt szokta mondani, hogy ő legalább megérte az öregkort, míg egy fiatalnál még nem biztos, hogy így lesz.
2020. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
17%
Jön a koronavírus oszt bepánikolt piftike,azér kérdi.
2020. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Mondok én egy jobbat: bármikor meghalhatsz. Akár a következő órában is. Nem feltétlenül lesz az időskor a halál okozója (sőt, statisztikailag elenyésző az, hogy az ember időskor okán halálozik el).


Szóval ilyen alapon számolgathatod depizés közben már most is a másodperceket.

2020. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez időskorban pont egy olyan krízis, mert fiatalon a kapunyitás... Le kell küzdeni és minden megy tovább boldogan :)
2020. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Kétségtelen, nem nagyobb a valószínűsége, hogy idősen halsz meg, viszont tény, hogy idős korban, főleg 80-90 év felett már mindenképp meg fogsz halni előbb vagy utóbb. Én is gyakran gondolok rá, hogy milyen lehet, én sem tudom úgy igazán átérezni 24 évesen. Bár engem inkább az tesz depresszióssá, hogy úgy érzem, nem sikerül előre haladni az életben, így rossz lesz meghalni, hogy sok mindent nem értem el, amit szerettem volna:(
2020. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!