Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehetnek ilyen erős...

Miért lehetnek ilyen erős hangulatingadozásaim? Néha már ténylegesen aggaszt a dolog, mert a semmiből jött az egész, és egy óriási hullámvasút minden napom vagy napszakom.

Figyelt kérdés

Általában naponta változik, de esetenként egy napon belül többször is. A felfokozott állapotomban képes vagyok egy nap alatt végigolvasni egy 300-400 oldalas könyvet, órákon át futni, verseket, fogalmazásokat írni, teljes odaadással végezni a munkámat, kitakarítani az egész házat - tényleg mindent megcsinálok úgy, hogy baromira élvezem -, míg a rosszabb epizódokban az is a nehezemre esik, hogy felkeljek a székből és kimenjek a mosdóba, vagy csináljak magamnak egy szendvicset.

Régebben erős szorongással küzdöttem, de mióta váltottam munkahelyet azzal már a rossz szakaszaimban sincs gondom, inkább csak haragszok magamra, ok nélküli rossz előérzet van bennem, effélék.


20 éves fiú vagyok, tökéletesen rendezett családi háttér, baráti kapcsolatokkal és anyagi helyzettel nincs gond, nem tudom hogy mi okozhatja - körülbelül két hónapja van ez, és egyre erősebb a váltakozás.


Annyit tennék hozzá, hogy a környezetem egyedül a pozitív oldalát látja a dolognak. Lefogytam, megváltozott a viselkedésem, összeszedettebb lettem - így ők nem igazán tudnak erről az egészről, mert nem is találkozok vagy beszélek senkivel, mikor éppen mélyebb ponton vagyok.



2020. febr. 26. 12:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha szétszórt lett a szövegem, így és 20 percet ültem a gép előtt mire meg tudtam fogalmazni, nem vagyok most sem nagyon formában.
2020. febr. 26. 12:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavar? Olvass utána a neten.
2020. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, tessék, kezdődik újra a felfokozott állapot.

Az a helyzet, hogy alaposan utánaolvastam már a bipoláris zavarnak, korábban jártam (még a szorongásommal) pszichiáterhez is, de a közelében sem voltam annak, hogy azzal diagnosztizáljon. Ha jól tudom, a bipoláris zavar esetében az a jellemző, hogy a beteg mániás, erős ingereket hajszoló és mélyletargikus állapot között ingadozik nem? Ha tévedek, kérlek titeket javítsatok ki.

Nálam nincs letargia, inkább csak olyan 5-ös hangulat a 10-es skálán, ami a teljesen semleges, de nem közönyös. A tipikus "elvagyok" effektus.

2020. febr. 26. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A hangulatingadozast kiegyenliti a rendszeres futas es alacsony gabona tartalmu etrend.
2020. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!